Asuuko Hangossa enää ollenkaan tavallisia ihmisiä? Tarkoitan työssäkäyvää duunariporukkaa, joille kaupunki on ihan asumiseen ja vapaa-aikaan normi kotikaupunki. Kun seuraan uutisia ja vaikka fb:n sivuja, alkaa muodostua käsitys, että sinne on muuttanut vain vieraita hesalaisia ökyrikkaita ja aivan kummia yrittäjiä. Sellaista sesonkihömpötystä ja bisnestä pyörittämään.
Kun kunta on roimasti muuttotappiolla, eikö olisi hyvä houkutella ihan tavallisia veronmaksajia kuntalaisiksi? Vai eikö enää ole työpaikkojakaan muille kuin kiinteistöjen stailaajille ja vuokraajille?
Onko Hangossa päättäjien poliittinen ilmapiiri tasa-arvoinen?
Tavan tallaajat
5
1218
Vastaukset
- Anonyymi
hankolaiset on häädetty levatorin metsään homostelemaan ...ei kaupunkialueella ole enää aitoja hankolaisia. ainoastaan muutama eu-standardit täyttävä kylärunkkari,sekä joku nappikauppias
- Anonyymi
No, onpahan tuo tyylisi jo tuttua hankolaista vuosikymmenin takaa.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17797552P
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kävin nuorena paljon kaupungissa, mutta vähitellen lopetin koska ilmapiiri oli stadilainen (ei pikkukaupunkilainen) ja ärsyttävän snobi. Siirryin vierailemaan Billnäsiin ja Lohjalle.
Kavereita oli töissä Helkamalla ja Hyvonillakin aikoinaan.
Voi niitä kivoja aikoja. - Anonyymi
Asuuko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865381
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744719Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314670Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702114- 971756
- 991627
- 2571507
- 3561222
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581054- 2001021