Otin viikonloppuna pe ja la yhdet essot nassuun, siitä asti on ollut tosi masentunut ja henkisesti kummallinen olo. Ekaks perjantaina kun otin, tuli sellanen epäluonnolliselta tuntuva onnellisuus ja euforian tunne. Sen jälkeen tuli visuaalisia harhoja. Lauantai aamuna heräsin, ja olo oli vielä vähän sellanen rento ja ilonen. Otin vielä lauantai iltana yhden pillerin, siitä tuli enemmän sellanen rauhallinen eufoorinen tunne, ei mikään kemufiilis, toisinkuin aijempana iltana. Eilen sitten heräsin normaaliin tapaan, mutta on tosi paska ja ahdistunut olo ja ns kuolemanpelko. Voipi olla, ettei tälläset päihteet mulle sovi, koska kärsin jo valmiiksi ahdistuneisuushäiriöstä ja mielialavaihteluista. Onko joillain jotakin neuvoja, miten oloa voisi mahdolisesti parantaa, tai sitten vain ihan vertaistukea? :D
Ekstaasi comedown
6
762
Vastaukset
- Anonyymi
Paras apu on varmaankin se, ettet enää tuollaisia päihteitä ota.
Jos on jo valmiiksi taustalla mielenterveysongelmia, niin silloin kannattaa noista oikeista huumeista pysyä erossa.
Tosin ei se alkoholikaan aina hyvää tee, jos on mt-ongelmia.
Usein käy niin, kun jotain kokeilee ja tulee pettymys, ikävät seuraukset, niin ei tee enää toista kertaa mieli kokeilla, tai käyttää muutenkaan.
Monet oppivat kokemuksistaan, eivät valitettavasti kaikki.
Pikaista apukeinoa oloosi ei taida olla. Aika parantaa sen minkä parantaa, ennallesi varmasti palaat. Ne vanhat ongelmat eivät poistu edes tuon esso-kokemuksen jälkeen. Niille täytyy keksiä muut hoitokeinot, vaikka ammattiapu.
Käytin itse nuorena päihteitä lääkitykseksi mielenterveysongelmiin, mikä oli huonoin vaihtoehto. (Jälkiviisautta.....)- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17797837C
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ite testasin muutama päivä sit elämäni ekan esson (ainut huume mitä aikasemmin oon käyttäny nii kannabis ja sitäkin aika vähä ku tullu vainoharhaseks monesti) ja tuli siis testattua kaverin kans läpäl kosk molemmat juotii bisseä ja juomat sit loppu ja laskut alko mut ai vittu et oli elämäni parhait kokemuksii vaik aamulla sit laatta lens mut tais olla siitä ku juonu kans. aamul oli helvetin tyhjä olo mut siitä sit pari päivää nii ostin uuen ja viel parempi kokemus ku tuo eka ku ei ollu juonu alkoholia. uni tuli hyvin jne jne ja aamulla helvetin hyvä olo tost on jo pari päivää mut edellee iha huikee fiilis ja hymyilen entistä enemmän ja kuntosalilla käyny 3päivää putkeen ku aiemmin oli ollu kuukauen väli et ei oo tehny mieli käyä. sairas huume :D!
- Anonyymi
Sairas huume, joka sairastuttaa ajan myötä käyttäjänsä.
- Anonyymi
Entisenä käyttäjänä sanon, älkää aloittako, lopettakaa heti alkuunsa!
Se ei ole mikään vitsi kun sanotaan että menee elämä pilalle, masentuu ja ahdistuu, kaikesta tulee harmaata ja raskasta, mikään ei tunnu ilman jotakin päätä viilaavaa ainetta miltään, ja sekin miltä aineissa tuntuu on silloin tylsää sekin, ei ole kivaa, vaan täyttä työtä joka vie kovin monet hautaan ennenaikaisesti, menee välit tärkeisiin ihmisiin.
MUTTA jos siinä pisteessä olet tai päädyt:
Rukoile Jumalaa, Jeesus pelastaa, totisesti!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entisenä käyttäjänä sanon, älkää aloittako, lopettakaa heti alkuunsa!
Se ei ole mikään vitsi kun sanotaan että menee elämä pilalle, masentuu ja ahdistuu, kaikesta tulee harmaata ja raskasta, mikään ei tunnu ilman jotakin päätä viilaavaa ainetta miltään, ja sekin miltä aineissa tuntuu on silloin tylsää sekin, ei ole kivaa, vaan täyttä työtä joka vie kovin monet hautaan ennenaikaisesti, menee välit tärkeisiin ihmisiin.
MUTTA jos siinä pisteessä olet tai päädyt:
Rukoile Jumalaa, Jeesus pelastaa, totisesti!!Parempi on yrittää pelastaa itse itsensä.
Ihan kaikki ei tuo kyseinen henkiolento pelasta. Kaikista ei tule uskovaisia vastoin tahtoaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645180Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662387- 2622352
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362349Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191624Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191458Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491038- 891006
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12939- 66927