Millaista on militantti ateismi?

Anonyymi-ap

Militanttien ateistien päämäärä on hävittää kristinusko ja kristityt maailmasta kaikilla mahdollisilla keinoilla. Väkivalta ei ole poissuljettu vaihtoehto. Militantit ateistit teurastaisivat kristittyjä jo nyt, ellei se olisi rangaistava teko. Kun ateistit ovat saaneet poliittisen ja sotilaallisen vallan, niin militantit ateistit ovat valmiit pommittamaan jäljelle jääneitä kristittyjä valtioita kuten Puolaa, Brasiliaa ja Afrikan kristittyjä maita. Näin on palstan johtava militantti ateisti sanonut.

Päämäärään päästään tavoitteiden kautta. Ensimmäinen tavoite on saada kristinusko kokonaan pois kouluista, katukuvasta ja mediasta. Sitten määritellään tautiluokitus uudestaan, niin että kristinusko luokitellaan mielisairaudeksi. Kristityt kastroidaan ja suljetaan mielisairaalaan. Sitten säädetään kristinuskon levittäminen ja opettaminen rangaistavaksi teoksi. Kristittyjä vangitaan ja pahiten lakia rikkoneet tapetaan. Viimeinen askel on sitten tappaa loputkin jäljelle jääneet kristityt eri puolilla maailmaa, kun oma ateistinen valtio on puhdistettu sitä nakertavasta syövästä.

13

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Militantti ateismi on diletantti teistien pystyttämä olkiukko voidakseen uhriutua uskonsa vaatimalla tavalla.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­­N­­y­­­m­f­­­o­­­m­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177978401

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Ateismi oli valtionjohtoista Neuvostoliitossa ja muissa kommunistisissa maissa. Militanttien ateistien liiga toimi uskontoja vastaan valtion suojeluksessa 1925-1947. Vielä senkin jälkeen kristittyjä vainottiin ja vangittiin ainoana syynä uskonto.

      Militanttien ateistien tavoite on nyt länsimaissa saavuttaa ateistinen utopia, jossa ateismi ja uskontojen (erityisesti kristinuskon) vastaisuus on valtion johtoista. Kun tiedämme militanttien ateistien päämäärän ja keinot sen saavuttamiseksi, niin avausviesti tulee ymmärrettäväksi ja ajankohtaiseksi.

      • Anonyymi

        Tulette vielä uskisurpot suuresti yllättymään! ja se taivaallinen Taika-Jiminne ei tule teitä auttamaan kun on vain hölmöläisten kuvitelmaa!


    • Anonyymi

      Kuuluuko ateismiin myös hyökkäily satunnaisesti muita ihmisiä kohtaan? Monet tälläkin palstalla esitetyt vihapuheet antavat ymmärtää, että kyyti tulee olemaan muille kuin samaantapaan hymisteleville kylmää. Miten paljon palsta-ateistit ovat siirtyneet vihapuheestaan vihatekoihin?

      • Anonyymi

        Kysy poliisilta tai poliisiammattikoulusta. Siellä tehdään paljon tutkimusta.

        Oletko törmännyt mediassa ateistien tai sekulaarihumaistien vihatekoihin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kysy poliisilta tai poliisiammattikoulusta. Siellä tehdään paljon tutkimusta.

        Oletko törmännyt mediassa ateistien tai sekulaarihumaistien vihatekoihin?

        Ei ehkä ateistien, mutta jokainen tietää kuinka lyhyt matka palsta-ateistisesta vihapuheesta ja kiihottamisesta kansanryhmää vastaan on vihatekoihin, niin ei voida täysin poissulkea myös vihatekojen mahdollisuutta. Sekulaarihumanismi tai ateismi ei suojaa ihmisiä vihateoilta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ehkä ateistien, mutta jokainen tietää kuinka lyhyt matka palsta-ateistisesta vihapuheesta ja kiihottamisesta kansanryhmää vastaan on vihatekoihin, niin ei voida täysin poissulkea myös vihatekojen mahdollisuutta. Sekulaarihumanismi tai ateismi ei suojaa ihmisiä vihateoilta.

        Ei suojaa täysin, mutta kyllä aika hyvin, kun vertaa laadullisen ajattelun jakojäännöksiin, uskiksiin.


    • Anonyymi

      Onko ateismissa erilaisia suuntauksia sen suhteen mihin viha kohdistuu? Onko esim. samanlaista vihaa muslimeja ja hinduja kohtaan kuin palsta-ateistit tuntevat ns. uskovaisuushahmoa kohtaan? Joka seikkailee tod.näk kristillisen teismin maailmassa.

      • Anonyymi

        Hakkaatko edelleen puolisoasi?


    • Anonyymi

      Militantit ateistit ovat humanisteja, jotka eivät tee pahaa kärpäsellekään.

      Mitä pahaa siinä on, jos kristityt suljetaan mielisairaaloihin tai vankiloihin?

      • Anonyymi

        Juurikin niin!!Siellä leirissä on oikein roppakaupalla tilaisuuksia Uhriutua,ja lievällä tuurilla saattaa kohdata Marttyyrikuoleman,joka on Pikatie Taivaaseen!
        Aikaa on keskittyä Hartaaseen Rukoilemiseen!!
        Herranen aika,sehän on parahin Mahdollinen Win-Win-tilanne!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      78
      1303
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      931
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe