Mutta minne? Kertokaa landelle missä sijaitsee tämä upea erkkerillinen asunto.
Martina Muuttaa
Anonyymi-ap
3344458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 334
Vanhimmat
Stalkkeri ei tarvitse osoitetietoja!
Voi vaikka hyökätä kimppuun, niin sekaiset on jutut ollut pari päivää.
Itse Martina instassaan paljastaa osoitteen , eikö sitä ymmärtänyt, jos kerran
helsinkiläinen on ?
Sekoileva Martti rahastaa seiskalehdellä, ripottelee juttuja ja lopulta myy itsensä kokonaan, kohta tiedetään taas kaikki sen asiat. Kamalaa antaa koti avain , koira ja auto , jonkun tuntemattoman käyttöön, mitä perhekin ajattelee? Turvatonta ja hämärää touhua.
aivan oikein laitetaan lanka miina , ja poks jalat katoaa
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177979380
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
11 aloitusta ensimmäisellä sivulla Martinasta. Ylivoimaisesti kiinnostavin julkkis tällä hetkellä.
Ja joku vielä kehtaa sanoakin, että kyllä palstalla yhtä paljon on muistakin julkkiksista aloituksia!
Kuka poisti viestin ? Kirjoitin että ikkuna näkymä on rakennuksiin aivan samanlaisiin kuin missä nyt asuu Martina .Sen voi mennä katsoo jokainen Martinan omasta instassa .
Suomen kiinnostavin julkkis ja mitään muuta ei voi todeta asiasta !
En ymmärrä miksi tällä palstalla annetaan kirjoitella tuollaisia juttuja kun Martinan vainoajan annetaan kirjoitella. Aivan kunnianloukkauksia ja valheellisia vihjailuja ja aivan sairaita ja törkeitä puheita ja valehtelua ja vaikka ja mitä. Ei lähelläkään ole tervettä tuo ihminen joka kirjoittelee mutta aivan kirjoitusten sisällön perusteella pitäisi tulla elinikäiset bännit. Johtuuko vain siitä että tämä on ollut Seiskan alainen ja vieläkin on niitä seiskaan päin kallellaan olevia ihmisiä ylläpidossa, vai mistä johtuu?
Ei ole meri- tai edes puistonäkymää ikkunasta. Vuokra-asunto Etelä Hgin alueella.
Neliöitä tuskin on hirveästi, muutenhan olisi kyllä ilmoittanut, jos olisi 150 m2.....LOL
Jos on seiskalehden alainen on todellakin toiminut törkeästi vuosia ja sen kyllä saa selville tarvittaessa ja siitä ei ole epäilystäkään,kun lähtee asiaa hoitamaan eräs henkilö .
Onko niin, että palsta on Seiskan alainen? Sitten alan pikkuhiljaa ymmärtää miksi täällä jotkut saavat kirjoitella todella törkeästi ja solvata Martinaa.
Olen samaa ihmetellyt. Eikö tuolle ihmiselle löydy mitään lakia, miten voi nykyaikana ihminen panetella, valehdella, eikä yksistään Martinaa, myös hänen koko perhettään lapsia myöten päivästä toiseen. Joku tuohon täytyy puuttua!
17:21 Sun jutut on niin naurettavia 🙈
Suomen tyrkyin ja naurettavan julkkis, miestenkierrättäjä, siksi sitä seurataan.
Kyllä päivän naurut pitää saada.
Kyllä se on Martina kuka niitä valheellisia kirjoituksia tekee, todistetusti.
Ja joku jaksaa puolustaa tollasta tyrkkyä.
Mara kuvaa vieläkin omia tyttäriään instaan, oho, Kait se on niin pätäkkää vailla taas.
Jospa muuttaa vuokralle ja takka on koriste takka.
Muista lääkkeet!, 🤕
Eräs henkilö... 🤭😂😁😃
Ehkä inhotuin julkkis, sen kuvan itse saan noista jutuista.
Ovat sokeita, noille voi syöttää vaikka sitä itseään, jos idoli käskee.
Kyllä on Tuksu jäänyt jo unholaan ja Martina johtaa ylivoimaisesti. Kauan saikin roikkua Tuksun kintereillä, mutta nyt on juorupalstojen ykkönen, jee.
Rauhoitu hyvä ihminen olet jo vanha, nyt heti lepäämään !!
No tietenkin lähiomainen puolustaa !!!
Äidinkielenopettaja jakamassa omia lääkkeitään! Heh, heh...
Juu, onhan palstalla muutoma 1-3, jotka Martinaa inhoaa, suorastaan vihaa. Kateellisia, katkeria ihmisiä, joilla ei ole minkäänlaista omaa elämää. Päivät pitkät vietetään aikaa oksennuspalstalla, ainoastaan omaa pahaa oloaan purkaen!
Kenelle noille voi syöttää? Kerrohan kenelle? Idoli?, mikä ihmeen idoli? Voi taivas, onko teinit vallanneet palstan. Teinit ja heidän idolinsa....hups keikkaa...
Ehkä sinun pitäisi ihan itse rauhoittua ja mennä vaikku ulos vähän jäähdyttämään päätäsi. Asiaa kirjoittaa 15:22 kommentoija. Olen itse miettinyt itse ihan samaa. Minusta koko palsta alkaa vaikuttaa "rikollisten" toiminnalta. Palstallahan on säännöt, miksi ylläpito ei noudata itse sääntöjä? Onko "laillista" kirjoitella ihmisestä ihan mitä sattuu ja koko hänen perheestään ja lähipiiristään? Olisiko aika tämäkin palsta sulkea tai ainakin tutkia.
Joku taisi kirjoittaa, että palsta olisi Seiskan alaisuudessa, vai muistanko väärin? Samanlaisia kirjoituksia kyllä löytyy, mitä Sesiskan facesta voi lukea!
Höpöhöpö!
Nyt voisi tietysti kysyä, miksi sinä tuhlaat aikaasi täällä Suomen turhimpiin tyrkkyihin kuuluvaa Martinaa puolustamassa.
Saatko jotenkin erityisen hyvää mieltä solvatessasi valehtelijoiksi kommentoijia, jotka paljastavat totuksia Martinan sepittämistä tarinoista?
Vihaaminen on turhan vahva ilmaisu siitä inhosta, jota nainen useimmissa herättää.
Valehtelijoita ja olemattomilla ansioillaan lesovia on syytäkin arvostella.
Tuo LOL ja BUAH on juuri hän joka elää täysin Martinan haukkumisesta ja kyttäämisestä.
Mihin päin ne Sofian kämpän ikkunat on, ei ole kuvia näkynyt marmoripöydistä. Kenen
Wessassa Sofia nyt ottaa alapää kuvia.
Sinä olet todella vanha ja sekopäinen, niin ja vielä juoppo.
Muilla ei ole inhoa, kuin sinulla. Maksaako sinulle tämä joka joutui syytteeseen Martinan kunnianloukkauksesta siitä, että haukut yötä päivää Martinaa ja hänen perhettä.
Mitä se kenellekkään kuuluu minne Martina muuttaa, mitä kauemmin pysyy salassa sen parempi.
Seiskalehti kyttää varmaan yötä päivää ja seuraa muuttoa ja ottaa selville taas kaiken . Joku voi tunnistaa kyllä noi keltuaiset rakennukset mitkä näkyvät uuden asunnon ikkunasta.
Anteeksi Keltaiset rakennukset !
Etelä Hgin alueella , toivottavasti on Mersulle hallipaikka, muutenhan sen paikan tunnistaa heti.
Ne jotka ovat ikänsä tuolla alueella asuneet tunnistavat jo yhdestä rakennuksesta alueen ja kadun....hm
Onko Martinalla vainoajia vai miksi pitää olla noin salaista? Pitääkö hänen ja hänen perheensä olla huolissaan?
Kasarminkatu, vastapäätä entinen kirurgin sairaala....heh heh
Eihän Martina siellä yksin asu. Alueella asuu satoja muita ihmisiä....
Jep samalta kyllä rakennus näyttää on kyllä arvoalueelta asunnon vuokrannut .
Onks joku väittänyt että yksin asuisi alueella?
Kun on niin salaista....hahhhaaa
Alue on hyvä ei siitä moitteen sanaa. Tyttärille on hyvät koulut ihan kävelymatkan päässä.
Tuota jälkimmäistä kakluunikuvaa hiukan epäilen , ensimmäinen on talon tyyliin sopiva mutta tuo toinen....hm
Aivan " Bueno " alue.
Anteeksi nyt, mutta Martina itse paljasti osoitteen ja talon omassa insta video-osiossaan.
Onko hän noin tyhmä vai ?????
On
Kyllä.
Ei lue tätä palstaa niin ei tiedä että hänellä on tosi sairas vainoaja.
Salassa? Hänhän itse julkisesti kertoo asiasta ja tuskin jää tähän. Oli ihan pakko kuvata niitä keltaisia taloja ja muutenkin kertoa muutosta. Kysymys kuuluu että miksi tekee näin jos haluaa olla oikeasti pois julkisuudesta ja olla rauhassa kuten te aivopestyt aina kerrotte.
En näe tuossa mitään vainoamista , itse Martina julkisessa instassaan kuvaa asuntoa sisältä ja ikkunanäkymää ulkoa kadun puolelta , joten tuosta nyt ei saa vainoamista, vaikka kuinka huutelisit.....huutista.
Siis jos hesalaiset eivät tunnista kuvasta entistä kirurgin sairaalarakennusta niin !!!
Tyhmähän tuo martina on !
Kyllä täytyy jo olla huolissaan lastenki vuoksi.
Koko familian pitää nyt olla paniikissa!
Miksi ihmeessä Martina kuvasi videon, josta voi tunnistaa asuinpaikan ???????
Kysy sitä Martinalta, jos olet huolestunut hänen lastensa tähden !
Sehän on ilmiselvä tiedoksianto, hei tässä on uusi osoitteeni !
Julkisuutta haluaa ja sitä saa kun ilmoittaa muutoistaan ja pistää uuden ukkonsa kävelylle koiran kanssa. Kyllä Martina tämän pelin osaa.
Martina itse halusi, että julkisesti tiedetään mihin muuttaa, siksi laittoi video klipin olohuoneesta kadulle, jossa tunnistettava rakennus .....HUAH
Ei ole tyhmä eikä pers’aukinen, vaan Martina on ostanut huoneiston itselle, ei ole vuokralla.
Nyt taitaa jo tarvita Nitroja Sofian täti.
Sinä raukka kyttäät Martinan instaa, voi poloinen ressukka!
”Suosituin julkkis”. Ehkä sitä ei mitata Kotimaiset julkkisjuorut palstan perusteella. Suurin osa suomalaisista ei edes tunne koko palstaa. Jos jotain avausta katsotaan 500 kertaa niin luultavasti katsojat käyvät katsomassa samaa ketjua monta kertaa.😂
Tuskin nyt sentään suosituin, edes lööppijulkisuuden mittarilla mitattuna.
Joka päivä ja vko pitää keksiä jotain, jolla pääsee julkisuuteen , on se rankaa lunastaa paikka auringossa.
Suosituin suomi24:llä. Meriitti se on sekin.
Kuka keksii ja miksi ? Seven, stalkkerit, kuka ? Martina itse ei. Elää omaa elämäänsä kuten haluaa, ja seiskan kanssa ei itse ole missään tekemisissä. Miksi olisikaan.
Tekee someen asioita joilla saa julkisuutta. Aivan kuten nämä muutkin tyrkyt. Miksi pitää kertoa muuttavansa ja vielä kuvata tunnistettavasti sijaintia jos ei halua seiskan lööppejä. Aivan. Nyt olisi ollut tilaisuus muuttaa vähin äänin ja elää edes hetki ilman pelkoa jonkun kyttäämisestä. Mutta sitä kyttäystähän Martina juuri haluaa. Tämä sen todistaa oikein hyvin
Kukanhan noita typeriä aloituksia Martinasta tehtailee? Eipä palstalla näytä paljon muiden julkkisten jutut kiinnostavan, minkäköhän takia? Itsekin muutoman aloituksen tehnyt jostakin muusta julkkiksesta, niin jutut kuivuu kokoon aika äkkiä!
Jos ylläpito olisi hiukan fiksumpi, lopettaisi heti alkuunsa noi Martina aloitukset, joissa ei ole mitään järkeä!
Mielestäni lähes jokainen julkkis on ilmoittanut muutoistaan, eihän Martina poikkeus ole.
Silti tämä palsta näyttää olevan "omistettu" Martinan stalkkereille ja heille, jotka jatkuvasti haukkuvat ja arvostelevat.
Miksi kenenkään muun muutto ei ole aiheuttanut tällaista hämminkiä? Sara taisi olla toinen julkkis, jonka muuttoa myöskin muutoma seurasi uteliaisuuttaan.
Sinun ansiota LOL, HUAH Martina suomen suosituin!
Eikö ole tämä talo se, johon Cheek teki ne kuuluisat kattoasunnot?
Muuttaa arvoalueelle. Sinne mihin trollaajilla ja nettikiusaajilla ei ole varaa muuttaa.
Vuokralle, kun ei ole varaa ostaa eikö niin? Ja eikös se tähänkin asti asunut seuraajien mukaan aivoalueella? Mites noi jutut muuttuu vauhdissa?
Arvoalueella
Suomalaisista 65 % asuu omistusasunnossa.
Maksavat asuntolainaa, monella on nelikymppisenä asunto jo maksettukin.
Asunnoissa on melko paljon hintaeroja riippuen sijainnista ? Uskallan väittää, että harvalla nelikymppisellä on omalla työllä loppuun maksettu mihin parin huoneisto Helsingin arvoalueella. Peritty omaisuus on eri juttu.
Millin parin...
Tiedätkö, että kovin monella ei ole varaa edes vuokrata tuolla sijainnilla olevia isoja huoneistoja ? Et. Mutta ota vaikka selvää, niin huomaat, että ei mitään aihetta väheksyä tätäkään Martinan asuntoa/asumismuotoa. Koeta nyt vain siis niellä kateutesi.
Ai niinkö luulet, no missähän sinäkin mummo olet elämäsi asunut et ainakaan Hgin Kasarminkadulla !!
Kallista aluetta tietenkin, mutta ei Martina ole ostanut tuota asuntoa vaan se on
vuokrattu !
Kallista kuitenkin. Koko eteläinen Hki on arvoaluetta ja hinnat sen mukaiset.
Siitä nyt on turha jauhaa sen enempää, jokainen voi halutessaan tarkistaa hinnat listoilta !
Uskallan väittää, että korkeasti koulutetut pystyvät ostamaan ja maksamaan tuoltakin arvoasunnon. Arvoasunto voi olla olla pienempi kuin vuokra-asunto. Kuitenkin oma tai omaa maksaen.
Ja uskallan väittää, että Suomessa porukkaa asuu muuallakin kuin Helsingissä. Upeita asuntoja vesistön äärellä (Turku, Tampere,Oulu, Jyväskylä).
Onhan peritty raha hienoa, silloin vanhemmatkaan ei ole olleet mitään persaukisia.
Sekö tekee ihmisestä hienon, jos asuu tai on asunut Kasarmikadulla?
Elämää on Kehä III ulkopuolellakin ja on myös mummoja, joille on kertynyt omaisuutta.
Ai että kun Martinan stalkkeri hermostui, kun tosiasia kerrottiin. Vuokralla asuu. Ja eikö se ollut sitä arvoaluetta se edellinenkin asunto. Mistä revit noita kuvitelmiasi kateudesta? Omassa kun asuu, miksi kadehtisi vuokralaista? Tyhmähän se on, joka maksaa isoa vuokraa vain sijainnin perusteella. Varsinkin kun kulunut toi kämppä on
Joittenkin mielestä se on hienoa, mutta minua ei saisi kirveelläkään noihin slummeihin., eikä lähellekään Helsinkiä . Kyllä ihanat järvenrantamaisemat ovat voittamattomat ja niitä on ympäri Suomen.
On raikasta ilmaa, tilaa ja kaikkea mitä ihminen tarvitsee.
Korkea koulutus ei korreloi tulojen kanssa. (esimerkkinä vaikka veturinkuljettajat, 9kk koulutus ja palkka sama kuin insinööreillä ta lukion lehtoreilla)
Tekeekö omaisuus mummosta hienon?
Martinallahan on sijotusasunto arvoalueella myös.
Ja onneksi niitä, jotka tykkäävät asua kaupungeissa, että saadaan järvenranta-asujille palvelut ja infrastruktuuri kustannettua :)
Pitää paikkansa, että monella ei ole varaa asua ko kohteessa. He sensijaan maksavat asuntolainaa. Eikä sen tarvitse olla ns. arvokohde, upeita löytyy asuntoja pilvin pimein.
Kyllä, mutta veturinkuljettajilla on kolmivuorotyö, joka on fyysisesti erittäin kuormittavaa eikä tuo ammatti nyt niin älyä tai ajatusta vaadi, tekniikka pitää hallita tietysti, mutta uuvuttavaa työtä sekä fyysisesti että henkisesti.
Joku 18 m2 komero joo sijoitusasunto.....hehheh... oliskko pankin omaisuutta vielä piitkään.
Ai taivas "aivoalueella"? Aivoalueella? Mikäköhän sellainen asuinalue mahtaa olla.
Aivoalueella? Heh, heh...
No johan, onhan ne vanhemmatkin saattaneet periä sitä rahaa, niin eivät ole olleet persaukisia!
"oliskko" ? Kuka sulle tuollaista on kertonut? Martinan sijoitusasunto kyllä on suurempi kuin tuo 18 m2, ihan vain sulle tiedoksi! Tuskin sulle on myöskään kerrottu onko hän velkaa asunnosta vai ei!!!
Itse asun Lauttasaaressa omakotitalossa perheeni kanssa. Kyllä vaan kun lapset kasvavat ja muuttavat pois olemme ajatelleet muuttavamme takasin Stadin keskustaan. Sieltä joskus muutimmekin Lauttasaareen, mutta jotenkin vaan nuo vanhat talot kiinnostavat.
Martinan ”arvo-asunto” on pieni velkainen komero, putkiremontin kourissa olevassa talossa wau!!
Ketä kiinnostaa joku jumppa Maija noin kauheasti?
Outoa.
Ediä ja Rapea
Kovin montaa tällä palstalla heiluvaa stalkkeria näyttää kiinnostavan kovastikin.
Totta eipä tuo Martina nyt kovin kiinnostava ole.
Eipä sitten sanonut että OTIN uuden asunnon ...HUAH
Sitä minäkin ihmettelen.
Eihän Aitolehti enää esittele tissejäänkään Seiskassa tai Hymyssä.aika ajoi ohi.
Eiköhän tuo ole tavallinen miehenkierrättäjä vaan.
Näyttää kiinnostavan suakin, kun täällä kirjoittelet!
10:57 Noin kertoi Kaisu-Anneli alias Vesa K.
Niin ne vuokralaiset joutuu muuttamaan tämän tästä.
Martinalta taas niin julkisuudenkipeä ilmoitus muuttamisesta. Ja tottakai pitää kuvata asuntoa niin että näkyy nuo tunnistettavat keltaiset talot. Jos haluaisi rauhaa julkisuudelta edes kotinsa osalta niin ei tarvitsisi tuollaista vinkkiä jakaa. Sitten täällä puolustelijat tulee sanomaan ettei Martina ole kertonut osoitettaan eikä näin ollen ole asumisestaan julkisuudessa puhunut. Ei sitä varmaan tarvii aikuisille ihmisille kadun nimenä tavuttaa kun kuvasta/videostakin jokainen itse näkee jos helsinkiä tuntee yhtään. Ja heti kun seiska on tästä kertonut niin alkaa martinan omalla tilillä valmennuksien mainostaminen jonka piti siirtyä pois hänen tililtään ja siirtyä valmennuksen omalle tilille. Mutta kun sekään ei toiminut :)
Onko tuo Aitolehti todella noin tyhmä ???
Muuttakoon tai ei, mutta pitäköön turpansa kiinni jos haluaa yksityisyyttä.
Voi raukka, olet todella säälittävä. Ei ole paljon kuvia näkynyt Sofian lukaalista, ennen niitä tuli tämän tästä Stefanin vuokrakämpästä, entäpäs Dubain asunnosta, voi taivas kun kehtasi kertoa, että hänen kakkosasunto. Tulihan niitä kuvia myös huumeporukan kämpästä Marbellasta, itkua portin raosta väänsi, kun muisteli ”kuinka onnellista ja seesteistä elämä siellä oli”. Nacci asui samassa porukassa, mutta Sofia joutui nukkumaan joskus ulkona, kun hänelle ei annettu avainta huusholliin.
Miten nuo mainitsemasi henkilöt liittyy tänne
Keskity nyt herran jestas omaan elämääsi. Se tuskin paranee muita kadehtimalla !
Missä näet Martinan sanoneen mitä haluaa ? Martina ei ole läsnä tällä palstalla, koeta ymmärtää se nyt alkuun.
Sofia kuvasi asuntoaan kun muutti, ja hienoksi olikin saanut sen, oisko ollut 80 neliötä.
Miten tuo nyt liittyy tähän aloitukseen millään tavalla ?????
Sofia on my mind and in my dreams! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Mutta kun Sofia, ihana unohtumaton Sofia täytyy joka ketjuun vetää.
Sofia onkin fiksumpi tapaus kaikin puolin.
Hyvä esimerkki Sofia ja hänen asumiskuvionsa!! Siihen saakka leveili asunnoilla, kun miehet kustansivat asunnot. Sen jälkeen ei ole ollut varaa enää asuntojaan esitellä. Taitaa elää tänäkin päivänä jonkun siivellä pienessä huonessaan.
Tuota 21:42 taitaa harmittaa oikein kunnolla, kun Martina muuttaa!
Missä sä olet nähnyt Sofian 80 m2 asunnon? Jätkänsaaressa vai, se kaupiúngin vuokra-asunto, jossa muovimatot lattialla ja peikonlehti nurkassa. Taisi olla vielä makuualkovi erotettuna verholla! Kauhean näköinen kämppä!
Älähän hermostu äidinkielenopettaja, ainahan jokainen ketju Martinasta tai Sofiasta leviää!
Miten se sinuun niin kauheasti vaikuttaa tuo Sofian mainitseminen täällä?
Sofia kun asuu kaupungin vuokra-asunnossa, jossa muovimatot lattialla ja lastulevy kaapinovet eteisessä, ei kovin luxusta!
Vuokrakämppä on tämä uusikin. Veikkaan että entisessä alkaa remppa tai sitten esimerkiksi lapset haluavat omat huoneet. Martinan tai Eskon instassa näkynyt että nykyisin lapset yhteisessä huoneessa.
Kasarmikadulla Kaartinkaupungissa Kirurgista sairaalaa vastapäätä. Jo poistuneen ilmoituksen mukaan 109m2 ja vuokrapyynti 2400,-/kk. Kuvista tunnistaa nuo kakluunit.
Varmasti kaunis asunto ja sijainti loistava.
Minusta vuokra oli 1900,-/kk......voin olla väärässäkin. Työkollega asunut viereisessä talossa. hyvä on sijainti, ei siinä mitään.
Hörkölle sitten hyvä kyttäyspaikka siinä sairaalan parkkipaikalla.
Sama sijainti suunnilleen kun nykyinenkin
Turhan ahdasta seutua
Et jotain negatiivisia asioita löytyi 🤔.
Juu ei siellä ole järvenrantaa tai metsikköä hehtaari tolkulla, mutta nyt ollaankin
Hgin ytimessä !
Hyvä mesta ja koulut ja palvelut ihan kävelymatkan päässä.
Juu ei. Siinä on vain kaksi isoa puistoa ja merenrantaa loputtomiin.
Oletpa hupaisa 😄😄😄
Tuolla seudulla herrasväellä on useita asuntoja ja tämä on stadikämppä.
Toi uusi asunto on vaan noin 50m nykyisestä joten sinänsä ei mikään muutu. Näyttäisi olevan suoraan kirurgista sairaalaa vastapäätä Martinan oman instavideon mukaan. Varmaankin saa nyt kummallekin tytölle omat huoneet kuten joku totesikin aiemmin. Muita syitä sitten varmaankin edullisempi vuokra tai nykyisen kodin taloyhtiön remontti. Muutenhan tossa ei varmaan mitään järkeä olisi. Ei noi kakluunit nyt niin hienoja ole ja en usko että Martina niitä älyttömästi ainakaan käyttää mikä ovat edes toiminnassa. Harvoin ne nykyään enää ovat.
Uus on 4h+k eli enemmän tilaa. Uskonpa, että tytöille yhteinen huone, M:lle oma ja lisäksi treenihuone ja sitten olohuone. Saunasta ei puhuta, joten ehkä sen sitten menettää.
En usko että on mitään treenihuonetta erikseen tai että sen takia muuttaisi. Sitä pyörää voi polkea ihan hyvin muuallakin. Ja mitä muuten tilaan tulee niin toki sekin riippuu hieman siitä kuinka avaraa on. Nykyisessähän näytti olevan paljon avaraa tilaa. Keittiö, olohuone ja makuuhuone olivat kaikki avointa tilaa. Itse pidän tuollaisesta avarasta ennemin kuin yskittäisiä huoneita. Mä uskon että tytöille omat huoneet.
Voi luoja tuota spekulointia aivan vieraasta ihmisestä.
Eikö vanhempi asu isällään, ja eihän äiti ole kotonakaan kuin silloin tällöin, jatkuvasti ramppaa reissussa miesten perässä.
Juokse sä vaan miesten perässä ja jos onnistut vielä kiinni samaan, niin onnittelut ! Martinan ei tarvitse ainakaan juosta vaan miehet juoksee hänen perässään 💪.Pirun kaunis aikuinen nainen ja vahva persoona.
Mikä yhteinen huone tytöille, kun teini asuu Espoossa papin kanssa.
Kyllä ne on olleet miehet, jotka ovat juosseet karkuun palopoikaa myöten.
Mitä helvetin treenihuonetta toi tarvitsee, siellä keittiön nurkassa voi polkea sitä luksus pyöräänsä , niinhän se toimi edellisessä kämpässäkin.
Vähän on kaukana vanhemman tytön koulu Espoon näkökulmasta katsottuna !
Voi taivas tuota...."Keittiö, olohuone ja makuuhuone olivat kaikki avointa tilaa" . Kenellä välähtänytkin, huh huijaa...johan jotain...nyt kyllä saa nauraa...
Voi sua onnetonta, menehän vaan juoksemaan niiden miesten perässä, saatat vielä jonkun juopon itsellesi saada! Et muuta...
Voi, voi sinua, niinhän ne miehet jäävät kaikki järjestään roikkumaan Martinan perään!
Entä sinun miehesi/naisesi tuskin olet onnistunut kesyttämään ainoatakaan, ovat jo juosseet kaukaa karkuun, kun ovat sinusta nähneet vilauksenkaan!
Onkohan saanut häädön nykyisestä vai miksi vaihtaa asuntoa 50 metriä samalla kadulla
Levoton ihminen, muuttaa majaa kyllästyttyään asuntoonsa, vaikka valtaosan vuokrausajasta on viettänyt ihan muissa maisemissa, ulkomailla ja muualla lomailemassa.
Hirveä härdelli taas pummailla kalusteet tähänkin ”luxuskämppään”.
Kallis vuokra-asunto taas kyseessä, kun ei noilta ” omilta hoodeita” halua muuttaa muualle.
Ja asia koskee sinua miten?
No sehän ei ainakaan sinulle kuulu :)
So ? Mitä se sua liikuttaa ?
Vaihtaa, koska huvittaa vaihtaa. Mitä ihmettelenistä siinä on ?
Tuo Martinan vuokraama asunto oli aika pitkään listoilla, ei nyt ihan mikään huippu saneerattu asunto sisätiloiltaan.
Ihmettelen, kun instaansa oli kirjoittanyt, että ....niin sitä elämä menee vain eteenpäin.... eli muutto toiseen vuoka-asuntoon on sitä eteenpäin menemistä ?? Minusta ihan käytännön sanelemia asioita, niin myös tässäkin tapauksessa.
Eihän muutto koske, tai merkitse kenellekkään yhtään mitään, joten miksi Martina sen sitten instassaan julkaisi?
Julkisuusnarkki ei taaskaan malttanut pitää yksityiasioita ominaan vaan instassaan kertoi asian kuvineen päivineen.
Aina pitää keksiä joku julkisuusjippo jonka seiskan toimittelijat poimii palstantäytteeksi.
Joku sanoi palstoilla, että Aitolehti/Eerikäinen klaani elää ja hengittää julkisuutta, ilman sitä he eivät edes ole olemassa— komppaan.
No onhan se eteenpäin menemistä, jos muuttaa kämpästä toiseen. Voi olla jopa 100 metriä.
Naurattaa ainakin....heh heh heh
Jospa muuttikin taaksepäin elämässään , nythän tuli osoitteeksi pienempi kadun numero.....hm
Tuollaisia sanotaan tyhjän naurajiksi " heh heh heh". Muuta asiaa ei sitten ilmeisesti ollutkaan?
Näyttää että uusikin kämppä olisi pikku pintaremontin tarpeessa. Jotenkin kulahtanut fiilis. Toisaalta aika pieni klippi vasta nähty
Yksi huoneista Flaviolle?
Joku kirjoitti, että tämän uuden asunnon vuokrapyyntö kuukaudessa oli 2400e. Se tekee vuodessa 28 800e pelkkiin vuokriin. Minusta on outo taloudellinen päätös, että noin hyvin tienaava ihminen päättää laittaa 30k vuodessa vuokriin sen sijaan, että maksaisi omaa pois ja kartuttaisi varallisuutta.
Jos 10v. asuu vuokralla tuolla vuokratasolla, sehän tarkoittaa, että sillä rahalla olisi itselleen maksanut velattomaksi 300 000e asunnon/talon. Sen takia vähän ihmettelen tämän "business elämää" elävän liikenaisen päätöksiä.
Samaa mieltä. Tyhmähän sitä täytyy olla, että tommosta vuokraa maksaa pelkästä sijainnista ja varsinkin JOS olisi varaa ostaa asunto. Senhän saa myytyä, jos muualle haluaa. Todellinen bisnesäly maksaa pelkästä asunnon käytöstä 30000 vuodessa
Taisi mennä sensuurin hampaisiin ketju Martinan firman tappiollisesta vuodesta? 45 000e tullut tappiota. Silti siellä se Martina vaan kehuu itseään jälleen instassa, että on jo 10v. treenannut triathlonia ja siitä oppinut ammennettavaksi kärsivällisyyttä liike-elämään.
Siis 10v treeniä lajin parissa eikä tuolla Lanzarotella päässyt edes hyvään ensikertalaisen, tai harrastajan aikaan puolikkaalla? No, siellä tuuli, mutta silti. Kun aiemmin on kisat menneet penkin alle, on selitelty, että on vasta vähän aikaa treenannut, tai ei ole treenannut, mutta ihan itse nainen tuolla kertoo nyt vuosikymmenen treenanneensa. Miksi ei kehitystä tapahdu?
Eiköhän tuon vuokraa firmansa ja hän ottaa sen luontoisetuna, jolloin itse maksaa paljon vähemmän. Näinhän yrittäjän kannattaa tehdä, jos haluaa vuokralla asua. Tuon asunnon verotusarvo on varmasti paljon pienempi kuin käypä vuokra ja siitä hän maksaa veroa oman veroprosenttinsa mukaan. Näinhän se on tehtävä, jos haluaa asua arvoalueella, mutta ei ole halua tai kykyä ostaa lähemmäksi miljoonan euron asuntoa. Vielä.
Ilmankos firman tulos tappiolla, jos näin toimii
Meinaatko oikeasti, että Martinalla on joskus varaa ostaa miljoonakämppä? Ennustatko lottovoittoa? Nythän toi fitness päiväkirjat kuvattiin viime vuonna eli taisi sisältyä sekin tulo liikevaihtoon
Jep, kaikki vaan firman piikkiin vai? Ja siihen todella muhkea itselle maksettu liksa päälle.
No Martinan kannattaa ottaa kaikki ilo irti, koska eihän tuolla firmallaan ole mitään jälleenmyyntiarvoa, kun se on henkilöbrändi ja pyörii hänen itsensä ympärillä.
Joku uudelleenbrändäys Martinan piti lanseerata, mutta tuskin kenellekään selvisi, mistä siinäkin oli kyse? Valmennuksia mainostaa ihan entiseen tahtiin omassa instassa ja koko ajan on jotain alennusta. Valmennusbusineksen Instassa on aika hiljaista... päälle parisentuhatta seuraajaa, kourallinen tykkäyksiä ja hädintuskin yhtään kommentteja julkaisuissa.
Samaa ihmettelen, 10 vuotta treenannut, ja mitä on saavuttanut, kuset housuihin ja tiputukseen.
Joo täysi floppi oli toi suurella metelillä julkaistu training with martina. Senhän piti sinne viedä valmennukset yms ja omaan piti jäädä vain omat treenit. Kuinka sitten kävikään? Hiljaisuudessa vaan jatkuu entiseen malliin kaikki valmennukset omassa instassaan.
Sillä rahasummalla ei vaan osteta " Martinan hoodeilta 100 m2 asuntoa ".
Pitäisi olla 1- 2 miljoonaa euroa , mutta tuskin sellaista liitumäärää löytyy Martinalta !
Onko edes 10 vuotta treenannut triathlonia. Ehkä viitisen vuotta.
Kaikki epäonnistumiset Martina vaikenee täysin, poikkeus oli, kun Therman heitti hänet ulos elämästään , silloin pääsi helvetti valloilleen ja joka tuuttiin itkettiin ja ulistiin, kuinka katala Sofia vei mieheni ja rikkoi onnellisen perhe-elämän.....LOL
Outoa että siellä tuuli ja nimenomaan vastatuulta pelkästään. Paitsi nyt kertoo että huippuvauhti oli kuitenkin 80km/h. Sitä tuskin vastatuuleen saa aikaiseksi ja ei myöskään ihan lyhyessä alamäessä. Siltikin valitti vain vastatuulta. Ilmeisesti Martina ei ymmärrä että tuuli voi myös olla avuksi ja näin yleensä onkin puolet matkasta ellei liikuta paikasta a paikkaan b. Näissä kisoissa taidetaan kuitenkin mennä paikasta a paikkaan a
Tämä on oikein hyvä kommentti! Kymmenenkin vuotta on lyhyt aika asunnon lainanmaksuissa, mutta omaisuutta on kertynyt sen sijaan, että on kerryttänyt vuokranantajan omaisuutta.
Toki, jos haluaa muuttaa usein, vuokrakämppä on silloin hyvä. Vanhan asunnon myynnissä maksetaan kiinteistövälittävälle ja uuden asunnon ostosta varainsiirtovero. Ne on isoja kuluja, niinpä 20 vuoden aikana vain yksi myynti. Ja tuli kiva myyntivoitto.
Siis ihan itse nainen omassa Instassaan kirjoittaa treenanneensa VUOSIKYMMENEN, että ihan turha selitellä, että vasta 5v. treenannut.
Sä et siis vieläkään ole asiaa tajunnut, jos ihmisellä on imeytymishäiriö! Koita ottaa asioista hiukan enemmän selvää, ettet tee itsestäsi niin tyhmää!
", kuset housuihin ja tiputukseen " < .Sun ei kannata ihmetellä mitään, koska et ymmärrä asioista yhtään mitään. Jätä se ihmettely viisaamille!
Siis; viisaammille!
Miksi aina VALEHTELET? Martina kyllä lähti ihan itse, oli vuokrannut asunnon Kalasatamasta itselleen ja tyttärilleen. Therman pyysi vielä jäämään, mutta Martina oli jo päätöksensä tehnyt. Martina jätti Stefun, kun Stefu rupesi tuon Katiska morsiamen kanssa pyörimään. Katiska morsianhan piti olla Stefulle vain viihdyke, ja niinhän se loppupeleissä olikin...juopottelua ja matkustelua riitti niin kauan kuin Therman maksoi...
Martina on aikaisemminkin asunut Kasarmikadulla, oisko ollut Stefun kanssa.
Eikö seuraaja just kehunut, että nyt muutti arvoalueelle
Kasarmikadulla se on nytkin asunut.
Pikkarainen kirjoitti silloin heidän yhdessä ollessaan vappukuvaan, jossa oli itsetehtyä simaa pulloissa, että Kasarmikadun pikku perheen vappusimat.
Pikkaraisen olisi kannattanut kertoa Martinalle heti ensimmäisenä iltana että hänestä on tuollainen tutkinta meneillään. Pikkarainen oli vain sanonut Martinalle että "me olemme varmaankin samassa joulupöydässäkin yhdessä". Me Naisten haastattelussa Pikkarainen kertoi että ihmetteli itsekin sanomistaan mutta sanoi että tuntui että "tässä on nyt se oikea ihminen". Ja kyllä, ehkä heillä olisi ollut yhteinen tulevaisuus ilman tuota Hannun syytettä ja tuomiota. Mutta mitä taakseen jättää, sen edestään löytää eli Hannulle kävi kuten kävi. Mutta kyllä Hannulle ottajia riittää tuosta jutusta huolimatta eli se on hyvä se. Eikä Martinan haterit ole moksiskaan, eikä Hörkkökään, kunhan tuo nainen ei vain ole Martina. Silloin korppikotkat iskevät.
Martina alkoi käymään Hangossa lapsen harrastuksen takia, koska ponit on siellä, niin täällä oli aina silloin kymmenenkin raivoisaa aloitusta, kun Martina oli Hangossa. Ja ne aloitukset siksi että olivat raivoisan mustasukkaisia Stefusta Martinalle, kun luulivat että ehkä ovat yhdessä. Nyt on Stefulla on uusi nainen niin pelkkää positiivista ja onnen toivotuksia. Martinan haterien mielestä miehet saavat kyllä olla muiden naisten kanssa aivan vapaasti ilman vainoamista, mutta ei Martinan. Vaikuttaa sairaalloiselta mustasukkaisuudelta mutta mistä tuossa on kysymys? Ja miksi Hörkkö on nyt tämän aussimiehen kimpussa ja yrittää mustamaalata häntä jutuissaan jatkuvasti?
Kuka ilmoitti tuon miehen nimen Hörkölle ja Martinan pahimmalle vainoajalle? Hörkkö ei median sääntöjen mukaan voinut julkaista miehen kasvoja eikä nimeä, koska mies on yksityshenkilö, mutta Martinan pahin vainoja julkaisi kuvan, nimen, ex-vaimon nimen ja lapsen syntymäajan oksennuspalstalla.
Tuosta pitäisi kyllä tehdä jo lehtijuttu että minkälaisen raivon aiheuttaa Seiskassa (Hörkkö) ja keskustelupalstoilla (Martinan vainoajat), kun tulee julki että Martinalla on joku mies. Siis ihan aikuisen oikeesti että mistä tuossa ilmiössä on todella kysymys? Hörkkö alkaa kaivelemaan menneisyyttä että löytyisikö jotain negatiivista ja sitten alkaa seuraamaan ja tiputellen aivan selvästi halveksivia juttua laittaa Seiska sivuille miehestä. Ja Martinan pahimmat vainoajat alkavat valehtelemaan miehestä törkeitä mutta toisaalta väittävät lähettävänsä miehelle ja miehen lähipiirille Martinasta kaikkea törkyä. Ja niin ovat tehneetkin koska Hanneksen lähipiiri alkoi saamaan törkyviestejä, kun olivat Martinan kanssa vähän aikaa yhdessä. Onneksi tuo asia on näkyvissä aivan Hanneksen kirjassa. Tuon raivon Martinan miehistä voisi laittaa jonkin lehden osastolle kohtaan ILMIÖT. Muuten, huomasin että joku Martinan vainoaja on ahkerasti yhteydessä juuri Iltalehteen ja Seiskaan.
Muu media on jo irroittanut hampaansa Martinasta mutta ei tosiaankaan Seiska eikä Iltalehti.
Raivon? Kerrotko tarkemmin missä näkyy raivo seiskan jutussa. Seiska on juorulehti, Martina on seiskan kohujulkkis. Ymmärrätkö yhtälön? Sulla ei ole kaikki hyvin.
"Onneksi tuo asia on näkyvissä aivan Hanneksen kirjassa". Kysyn mitä onnea tuossa on? Ja aiotko hamaan tappiin asti tuoda jokaiseen Martinaa koskevaan ketjuun Hanneksen kirjan? Sua toi raivo näyttää vaivaavan. Olet heti aamusta kiihdyttänyt itsesi raivoon ja riehut palstalla.
Tuohan vain todistaa että se on totta että Martinaa raivokkaasti vihaavat ihmiset myös tekevät TEKOJA, eivätkä vain keskity keskustelupalstoilla Martinaa törkeästi haukkumaan ja levittelemään hänestä törkeitä valheita.
Mitä mieltä 08:25:33 kirjoittaja on tuosta 08:33:11 kirjoituksesta? Vain sellaisiako juttua täällä saisi olla Martinasta sinun mielestäsi?
Martina ei ole mikään Seiskan kohujulkkis ollut sitten vuoden 2014 jälkeen. Ei kommentoi Seiskalle mitään, ei kommentoi Seiskan valheita. Nyt on muutaman kerran antanut gaaloissa myös Seiskalle lausunnon koska tietää että jos ei anna, niin entistä enemmän ovat hänen kimpussaan. Ja Martina vielä sanoi että Stefu vaati tuollon 2014 että Martina ei saa olla missään tekemisissä Seiskan kanssa.
Seiskahan teki viimeisimmistäkin gaaloista inhottavan jutun niistä jotka ohittivat Seiskan haastattelupisteen pysähtymättä. Ja on ennenkin tehnyt. Seiska käy myös niiden kimppuun jotka sanovat jotain negatiivista julkisesti Seiska jutusta. Esim. Marinin avustaja Marinista tehdyn ensimmäisen halveksivan jutun jälkeen, ja sen jälkeen Marin ei ole saanut olla rauhassa. Ja puhumattakaan Stefusta joka oikein räjähti kun lapsen asioita alkoi Seiska kirjoittelemaan. Toki Stefu oli itse huumekauppakeisarinnahuumassaan jo töpeksinyt Seiskan kanssa, kun alkoi kaveeraamaan. Seiska ajatteli että nyt saadaan kaikkea törkeyksiä Martinasta lööppeihin noiden kahden suusta. Mutta hyvin nopeasti Stefu perääntyi. Ehkä tajusi että nyt viedään ja lujaa.
Eihän tuossa Hörkön jutussa ole minkäänlaista RAIVOA !!!.
Raivo taitaa löytyä vain sun omasta hattarasta...hm
Raivoa herättää kyllä tuon "miehen" holtiton kaahailu Mersun ratissa, josta video klippi Seiskassa. Siitä voisi tehdä jo ilmoituksen poliisille.
Miten ihmeessä Martina on Seiskan kohujulkkis mutta pääministeri ei sitä ole, vaikka hänestä ja hänen miehestään on jatkuvasti kohujuttuja Seiskassa? Tuolla perusteella myös Marin on Seiskan kohujulkkis.
Martinasta ei edes ole mitään negatiivisia asioita. Hänen joistain ex-miehistään on ja Martina liitetään heihin ikävällä tavalla edelleen. Liitetään siksi ex-miehiin, koska Martinan elämässä ei ole mitään kohujuttuja. Elää elämäänsä yrittäjänä ja kahden lapsen äitinä ja treneenaa ja urheilee.
Juuri antoi Emma gaalassa haastattelun ihan Seiskalle. Ja Stefuko määrää mitä Martina tekee,
En ole kirjoittanut niin. Älä syötä sairaita ajatuksiasi muille ihmisille. Tuossa sun "mitä mieltä kello se ja se on kello sen ja sen kirjoituksesta" ei ole kyllä enää mitään järkeä. Huonovointisuus näkyy selvästi
Mutta mitä ONNEA tosta on? Todistaa sitä eli mitä. Outo on ajatuksen juoksu. Elätkö liikaa Martinan elämää? Koetko henkilökohtaisesti kaikki kirjoitukset? Tohon saa apua
Pelkääkö Martina Seiska? Näkyykö, että on vähemmän Seiskan jutussa kun on antanut haastattelun? Toimiiko Suomessa lehti, joka toimii kuin rikollinen? Tätäkö väität?
Mistä sinä tiedät onko asiasta kerrottu Martinalle? Aivan et todellakaan tiedä. Ennemmin vaikuttaa siltä että Pikkarainen nimenomaan on kertonut asiasta Martinalle, sillä hehän olivat yhdessä vielä puolivuotta tuon asian tultua julkisuuteen kesällä -21. Joten lopeta toi lässytys. Martina ei vain kestänyt sitten lopulta tuota avoinna olevaa oikeusjuttua. Jos asia kuitenkin tuosta hoituu paremmin päin niin uskon vahvasti että heidät vielä nähdään yhdessä. Aina toki löytyy muutamia jotka netissä yms. tästä saattavat länkyttää, mutta luulisi ettei Martina sellaisesta jaksa välittää ja Hannu nyt ei varsinkaan.
Mitä sä kelaat? Ihme sössötystä joka väliin kaiket päivät! Mene hoitoon!
Toi kirjoittaa yksin täällä päivät pitkät. Näkee raivoa joka paikassa ja tonkii kaikkea mahdollista, mitä käyttää omien kommenttiensa apuna . Tosiasia on, että kukaan ei ollut raivona Martinan hangon reissuista. Mielikuvitus on kovalla käytöllä
Hyvä sana tuo "hattara", kyllä tosissaan nuo hattarat näkevät asiat ihan omalla laillaan, on olevinaan stalkkereita, hatereita, raivoa, kateutta yms. olematonta ja kääntelevät asiat mieleisekseen, vaikka ne olisivat ihan päinvastoin.
Ettei totuus unohtuisi koska täällä se näyttää joiltakin unohtuvan. Ja juuri niiltä jotka hallitsevat tätä palstaa.
Martina ei olis ALOITTANUT seurustelua jos olisi tiennyt. Hannu varmasti sitten vannotti myöhemmin että oli syytön kuten vieläkin vannottaa. Siitä ei ole tietoa menikö asiat noin kuin nainen sanoo vai niin kuin Hannu sanoo, se on selvä. Kaikkihan näki että heillä oli suuri keskinäinen rakkaus eikä siitä noin vain heti pääse eroon. Martina otti heti eron kun tuo asia tuli esille ja sitten monta kertaa myöhemminkin olivat erossa. On/off -suhteessa olivat tuon jälkeen. Ja veikkaan ja näytti siltä että nuo seikkaperäiset kertomukset käräjiltä tapahtumien kuluista olivat se viimeinen pisara Martinalle. Ei ehkä kuitenkaan tiennyt. Eikä heillä voi olla mitään tulevaisuutta eivätkä voisi koskaan edes esiintyä yhdessä, koska ihmiset eivät vain unohda. Martinaa kiusattaisiin ja hänen lapsiaan kiusattaisiin ikuisesti tuosta Hannun jutusta.
Ei Martinasta muita juttuja olekaan kuin negaa ja kohuja. 😝
Martina treneenaa ja urheilee ja maksa siitä veroja. 🥴
Mutta silti jatkoi Hannun kanssa vielä lähes puoli vuotta, vaikka Hannun saama raiskaussyyte oli ihan näkyvästi esillä kaikissa valtakunnan medioissa. Siitä et voi väittää, ettei Martina muka olisi tiennyt. Yhdessä poseerasivat vielä Instassa ja Hannu oli joulunakin perheen joulunvietossa mukana, vaikka syyteasia oli täysin julkinen.
Noh, ehkä Martina kuvitteli irroittautuvansa Hannusta käymässä nuolemassa Andrein korvaa, kun Hannu ja Esko oli jo mökeissä nukkumassa?
Niin haterin mielestä! Martina ei ole aikoihin kohuja julkisuuteen tuonut, kyllä ne on ihan nuo roskalehdet joka sitä tekee!
Martina treenaa ja tekee töitä, kuten varmasti jokainen järkevä ihminen tajuaa!
Puoli vuotta? Älähän liioittele, tai oikeammin valehtele! Martinahan oli jättänyt Hannun, mutta ilmeisesti Hannu ei tyhmänä ihmisenä edes tajunnut sitä! Hannu vain jäi roikkumaan Martinassa! Sua sitten näyttää vieläkin kaihertavan tuo Andrei, vaikka sulle on asia selvitetty jo ainakin tuhat kertaa. Vielä kerran, Martina ja Andrei ovat olleet monen monta vuotta todella hyviä ystäviä, ystävät voivat juuri tuolla lailla pelleillä keskenään. Koita säkin saada se jo viimein kaaliisi!
Mikä Martina? Näyttää venäläiseltä, tausta ok? Tuossa yhdessä kuvassa on kuin se Tabe.
Tabe olikin hyvin kaunis nainen.
Yksi ja sama Martinan ihailijastalkkeri on kirjoittanut pitkän kommentin toisensa perään. Hakisi apua, ei ole tervettä
Ai jos kirjoittaa totuuksia niin se ei ole tervettä? Miten vääristynyt ajatusmaailma täällä ihmisillä onkaan? Tottakai teitä korpee kun ette saa yksin riehua palstalla ja suoltaa kaikkea törkyä ja solvauksia.
Totuuksia? Kyllä toi paatos on kaikkea muuta kuin totuus. Sinä se täällä yksin riehut ja sua ottaa päähän. Jollain on kyllä vääristynyt ajatusmaailma. Kaikki vain raivoaa sun mielestä:D
Ei tietenkään kaikki raivoa mutta eihän sitä tarvitse mennä erittelemään. Kirjoitus on osoitettu niille jotka raivoaa, ja kyllä he aina samantien reagoivatkin, eli se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.
Sinä älähdit ...
Se on home röttelö , pakko muutto vuokrat ja laskut maksamatta yms.. savuttava ruosteinen mese maksamatta ulos otto perässä yms.. anna siinä sit lenkkareiden pesijälle jalkovälii joka syö koiran ruokaa ja aja autolla kuin dille dong
ei saatna katu ojasta otti jonkin mukaan et saa ees seiska lehdestä rahaa ruokaa ja toppatakkin kenguru pojallee.. muuta tienestiä eoo kuin seiska lehdestä saatavat rahat
Metropoli kirjoitti, että Martina on ostanut hulppean asunnon arvo-alueelta Etelä Hgistä, että silleen....
Miten Martina kertoo että lanzan kisassa huippunopeus pyörällä oli 80km/h jos kuitenkin kaksi viikkoa kertonut olevan hurja vastatuuli :DD No ihan hirveen moni ei ylläty tästä paksanjauhamisesta. Menee taas jutut niin ristiin. Jos ei kulje niin Martinalla on pelkkää kovaa vastatuulta. Tottakai...heh
Koko matkan oli hirvee vastatuuli. Sama juoksussa. Näin on kertonut. Kova muija kun vastatuuleen vetää 80 km tunnissa
Niille tiedoksi jotka eivät osaa lukea tai eivät ainakaan ymmärrä lukemaansa niin siellä pyöräiltiin jyrkkiä vuoria ja ajoittain tultiin alas 80 km/t vauhdilla. Martinan kilpakaverikin kirjoitti että ylös 17 km/t vauhtia ja alas 80 km/t vauhtia. Ja tuossa 80 km/t oli sivutuulta ja tri-pyörä on tosi kevyt ja Timanfaya on tulivuorialuetta ja teiden reunoilla teräviä kuivaneita laavakasoja, niin ei ihme että ajoittain pelottikin alastulossa, kuten Martinakin aikaisemmin kertoi.
Martina sanoo itse, että koko matka oli vastatuulta. Onneksi sä toimit tulkkina
Minä olen kyllä lukenut Martinan sanomana että oli sivutuulta ajoittain ja oli kevyessä pyörässä pitelemistä. Sivutuulta nimittäin noissa alamäissä joissa pyörän vauhti lähes 80 km/t.
Hyvä ettei ollutkaan vastatuulikisa kuten luultiin
joo marttina oli silloin auton kyydissä
on se kova samalla ko imetti lastaan tyydytti 5 miestä mietippä miten
Lässyn lässyn. Kyllä ne muut uskalsi ja meni kovaa. Kertoo vain Martinan tasosta. Onneksi pääsee kesällä helppoihin kisoihin. Sitten varmasti on ihan kärjessä :) MM-huumaa..tuleekohan mitali?
Kertoi yhdessä livessä että oli sivutuultakin. Muuten kertonut huonon ajan ja raskaan kisan johtuneen vastatuulesta. On tätä tuonut itse esiin useasti! Siis selittelee omaa huonouttaan. Oman sarjan voittaja oli 1.15h nopeampi ja edellä muutenkin 15 parempaa pelkästään omassa sarjassa jossa oli yhteensä 25 osallistujaa. Varmasti muutama ensikertalainenkin. Kun ottaa huomioon että vain murto osa osallistuu juuri kyseiseen kisaan niin heikko suoritus. Ja kyllä sillä reitillä puolet on myös ollut myötätuulta. Niin tyhmä ei voi olla jos ei sitä tajua
Oliko ainoastaan Martinan kiusana tuo sivutuuli? Muilla kilpailijoilla kaiken aikaa voimakas myötätuuli... 😂
Sinä siis tyydytät 5 miestä ja imetät lasta yhtä aikaa! On muuten todella räävästä tekstiä naiselta/mieheltä, aivan kuin katujätkän tai vanhan huonomaineisen akan/ukon!
Samaa paskaa sinäkin päivästä toiseen jauhat. Kehittyisit vähän, vai eikö päästäsi tule parempaa!
Toivottavasti hevonvittuun ja lopullisesti
😅😅
Juuri niin !
Minusta tuo satutäti, joka kirjoittaa pitkiä polveilevia kertomuksia julkkiksista (varmaan selaa Seiskan arkistot) saisi painua kans sinne minne päivä ei paista.
Siinäpä se tärkein pointti olikin 👍
Tulihan se oikea vastaus sieltä vihdoin!😅
Kylläpä porukka nyt muuttaa! Erika Vikmankin osti oman kodin ja Tuure Borelius osti aiemmin upean kiinteistön. Onhan noita asunnon ostajia ollut paljonkin julkkispiireissä. Onnea vaan, asutte sitten ostamassanne kodissa tai vuokralla.
Ne ostaa, jotka pystyy. Toiset asuu vuokralla
Sara Chafak jäi kiinni rattijuopumuksesta
Uudella Teslalla liikenteessä ollut vuoden 2012 Miss Suomi puhalsi alkometriin lähes yhden promillen lukemat kolmostiellä Lempäälässä.
JAA
Mallina, kokkina ja tv-kisailijana tunnettu Sara Chafak sai 2000 euron sakot rattijuopumuksesta.
Mallina, kokkina ja tv-kisailijana tunnettu Sara Chafak sai 2000 euron sakot rattijuopumuksesta. KUVA: JOONAS SALO
Terho Vuorinen
17.2. 11:33
ENTINEN Miss Suomi Sara Chafak on jäänyt kiinni rattijuopumuksesta. Rikos tapahtui elokuun lopulla 2022 Tampereen ja Helsingin välisellä kolmostiellä Lempäälän kohdalla.
Chafak ajoi alkoholin vaikutuksen alaisena. Poliisin puhallutus alkometriin tuotti 0,95 promillen tuloksen. Noin 40 minuuttia myöhemmin tehdyssä tarkkuusalkometrin mittauksessa promilleja oli 0,75.
Rattijuopumuksen raja on 0,5 promillea. Törkeään rattijuopumukseen syyllistyy, jos lukema nousee 1,2:een.
CHAFAK OLI LIIKENTEESSÄ uudella Teslan Model Y -sähkökatumaasturillaan yöaikaan. Poliisi pysäytti vuoden 2012 Miss Suomen moottoritiellä sunnuntain vastaisena yönä 21. elokuuta kello 3.35.
Rangaistusvaatimusilmoituksen mukaan Chafak oli ajamassa kohti Helsinkiä.
– Chafak ei tehnyt ajaessaan ajovirheitä, eikä kyydissä ollut matkustajia, poliisi kirjasi ilmoitukseen.
Rattijuopumus tiesi Chafakille 55 päiväsakon rangaistusta. Chafakin tuloilla maksettavaa tuli 40 euron rikosuhrimaksu huomioiden yhteensä 2035 euroa.
Lähtökohtaisesti rattijuopumus tietää tekijälle ajo-oikeuden menettämistä vähintään kuukaudeksi. Chafak on menettänyt ajokorttinsa kaksi kertaa aiemminkin.
Lue lisää: Sara Chafak menetti ajokorttinsa taas – kertoo kaahanneensa 157 km/t satasen alueella
IS tavoitti Chafakin puhelimitse kysyäkseen rattijuopumustuomiosta.
Toivottavasti Martinalta pian TV,ssä joku oma sarja tyyliin ” pelastajat” tmv. Sopisi urheilullisena Naisena hienosti myös vaikkapa Urheiluruudun ankkuriksi. Upeaa naista mielellään katselisi TV, stä vaikka päivittäin
Mieti uudestaan. Miten menisi selostus? Mmmmm, äääää, ööööö
Se pelastavat sopi todellakin hyvin Martinalle, no nyt on jo yksi ohjelma ja alkaa ensi kuussa.Saa varmasti uusia tv- ohjelmia ja toivon johonkin sarjaan näyttelee , se olisi kans hyvä kokemus hänelle ja varmasti saisi töitä sielläkin alalla.
Hyi miten törkeää kieltä voit aina käyttää ja olet vanhempi nainen vielä 🗣️.
Nehän niitä pahimpia onkin.🤑
Mitähän tuo Martina saisi urheiluruudussa suustaan sanottua ....öööm hhh öömmhhmmm joo ..
Pahasuisia ja miehet kaikkoavat niin sitten niistä tulee tuollaisia. Ehkä kannattaisi alkaa runoilemaan pöytälaatikkoon noita törkeyksiä puutteessaan.
Ite oot! Kirjoitustyylisi ja sanankäyttösi paljastaa sinut yli keski-ikäiseksi eukoksi.
Mitä se sulle kuuluu miten kukakin puhuu? Lapsellista juttua aikuiselta ihmiseltä, tai oikeastaan olethan jäänyt lapsen asteelle! Eihän sinulta voi enempää odottaakaan!
No onhan Martinan verbaalinen ulosanti heikkoa. Ei hän pärjäisi jossain urheiluruudussa toimittajana, ei siis todellakaan. Fanit taas täällä käsikirjoittaa Martinan uraa aivan uuteen uskoon, LOL!
Taas älytöntä tajunnanvirtaa. Mieti joskus mitä kirjoitat.
Johan jotain, en ole koskaan kuullutkaan, että Martina olisi urheiluruudun toimitukseen hakenut? Heh, heh.... Mitkä ihmeen fanit? Martinalla on käsittääkseni seuraajia, ei faneja!
Mitä seuraajiin tulee, he ovat fiksua porukkaa! Martinan haterit/vainoajat ne kertovat päivästä toiseen Martinan elämää omana käsikirjoituksenaan! Totuudesta he eivät tiedä mitään, kertoilevat mitä sylki suuhun tuo ja oksentavat pahaa oloaan.
Martina kyllä ihanan seksikäs ja kaunis. Luonteen vahvuus pukee häntä.
😅😅
Mistä tiedät luonteen vahvuuden? Instasta?
Someko sulle on kertonut Martinan luonteen vahvuuden.....johan nyt on settiä !
Minulla on kyllä itselläni ihan selkeä käsitys Martinan luonteen vahvuudesta, niin paljon olen häntä seurannut ihan livenä! Voin jopa kertoa tuntevani hänet! Instaa ja roskalehtiä en niinkään seuraa.
Olen kyllä ihan toinen kirjoittaja, jolle tuon osoitat!
Martina muuttaa hankoon
Onhan Hanko aika laaja alue.....heh heh
Aitolehti muuttaa Austriaan Falvion luokse.
Ja siellä he asuvat ainakin kokakuuhun asti.
Kakki hyvin.
16:10 Sulla jumittaa aika pahasti, etkä pääse asioista yli? KukkaKUPPA!
No katotaan kun saa myytyä oman lapsensa vaattee niillä rahoilla muuttavat . toivottavasti ees yhet jättää ettei tyttö riepu jodu alasti likkuun , tai mikä vielä pahempaa flaavion kiinan vermeissä , taskut täynnä koiran ruokaa.
Eräs henkilö moittii että radiojuontajissa on ehdolla pääasiassa miehiä. Vehviläinen sanoo hyvin että on juontanut kolmen eri naisen kanssa parina ja juontajaparinaiset saavat jostain syystä törkyä niskaansa toisilta naisilta. Ehkä tässä syy myös että eivät äänestä naista ehdolle. Nainen on naiselle susi ja toki se on erittäin hyvin täältäkin nähtävissä. Toki Eskoa haukutaan Martinan takia ja kertoo että pahimmat haukkujat ovat siinä viisikymppisiä naisia. Mutta Esko on toki silti yleisöäänestyksen perusteella ehdolla eli ne Esko Martinan takia haukkuvat ovat varmaan muutamia mutta sitä sitkeämpiä, kuten täälläkin. Mutta siinäkin tulee esille se että nainen on naiselle susi, koska Martinan takia he Eskoa haukkuvat. Syy ei ole tiedossa. Onko muilla?
Kysy itseltäsi. Olet nainen ja haukut täällä muita naisia.
Tuo pitää täysin paikkansa mitä Vehviläinen sanoi; Nainen on naiselle susi! Täältähän sen voi hyvin todeta päivittäin.
Joskus miettinyt millaisia naisia täälläkin kirjoittelee, kun käyttävät todella roisoa ja ronskia kieltä. Aivan kuin jotkut katujätkät tai huonomaineiset naiset!
Vaikka kyllä täällä eräs mieskin kirjoittelee, mutta hän onkin Kaisu-Anneli!
Kuka Vehviläinen?
Kimmo Vehviläinen, jonka jokainen varmaan tietää!
Martina Aitolehti myy tyttärensä vaatteita somessa - "Tarjoa!"
Hyvinvointivalmentaja ja triathlonisti Martina Aitolehti, 40, kauppaa tyttärensä vaatteita netissä.
Voi ei😅
Laittoi stooriin kerran suksetkin myyntiin ja meni alta aikayksikön. Nyt myy ratsastusvaatteita ja varmasti menee nopeasti.
Martina kierrättää koska ne vaatteet, joita myy, ovat kalliita ja yleensä merkkituotteita. Cuccin laukkun on myynnissä Luxury-liikkeessä ja omia ja lasten vaatteita varten on myyntiteline jossain toisessa paikassa. Kuten sanottu, vaatteet ovat merkkivaatteita ja hankittaessa kalliita, eli aivan hyvä vaihtoehto, kun jäävät pieneksi.
Eipä gugguuta, Pradaa, Moncleria, Cuccia yms. roskiin tai kierrätyskeskukseen heti ensimmäisenä viedä tokikaan.
ME NAISET
ME MONINAISET
Ilmiöt
Ihmiset & suhteet
Tyyli
Työ & raha
Hyvä fiilis
Vapaalla
Horoskooppi
Tilaa
Etusivulle
ME NAISET
Virva, 38, saa orgasmeja ratsastaessaan – mutta eri tavalla kuin ensin kuvittelisi: ”Ei hemmetti, onpa jännä tunne”
Moni nainen saa orgasmeja kuntosalilla. 38-vuotias Virva kertoo, että sama voi tapahtua myös hevosen selässä.
JAA
KUVA: SHUTTERSTOCK
Aino Maija Makkula
19.5.2022 18:00
Kirjoitimme viime viikolla naisista, jotka saavat orgasmeja salitreenin aikana. Ilmiötä kutsutaan nimellä coreorgasmi. Facebookin suljetussa ryhmässä muutama nainen kertoo saavansa orgasmin myös ratsastaessaan hevosella.
Yksi naisista on Virva, 38, jolla omia hevosia on ollut pihapiirissä kuusi vuotta. Ensimmäinen ratsastusorgasmi yllätti hänet pari vuotta sitten maastolenkillä.
– Hevosellani on aina vähän kiire kotia kohti palatessa, joten pidätin hevosta eli tiivistin istuntaa ja aktivoin vatsalihaksia ja lantiopohjaa, Virva kertoo.
Ratsastuksessa istuntaa tiivistämisellä voidaan tarkoittaa sitä, että ratsastaja pyrkii keskivartalon lihaksia jännittämällä istumaan entistäkin syvemmälle satulaan, jotta kontakti hevoseen olisi mahdollisimman hyvä.
Istuntaa tiivistäessään Virva tajusi yhtäkkiä saavansa orgasmin.
– Ajattelin, että ei hemmetti, onpa jännä tunne, Virva muistelee.
Virva kummastelee, mistä yhtäkkinen alttius orgasmien saamiseen ratsastaessa kumpuaa, sillä hän on harrastanut ratsastusta koko ikänsä – pitkään ilman orgasmeja. Ensimmäisen kerran jälkeen Virva on saanut orgasmeja hevosen selässä kuitenkin usein.
– Ei nyt joka ratsastusreissulla, mutta kuukausittain.
Ei hankaus klitorista vasten, vaan lantionpohjan jännitys
Virva yhdistää orgasmin saamisen selkeästi istunnan tiivistämiseen ja vatsalihasten aktivoimiseen.
Fysioterapeuttina työskentelevä Virva arvelee, että ratsastusorgasmi johtuu siitä, että ratsastaessa erityisesti istuntaa tiivistäessä jännitetään vatsalihaksia ja samalla myös lantionpohjan lihaksia sykleissä.
– Ensimmäisenä tulee varmasti mieleen, että kun istutaan lähellä satulaa, orgasmi johtuisi hankausefektistä klitorista vasten. Mutta minulla orgasmi johtuu nimenomaan syvien lantionpohjan lihasten jännittämisestä, Virva selittää.
Fysiologisesti ratsastusorgasmissa näyttäisi siis olevan kyse samasta ilmiöstä, kuin jumppaorgasmissa eli coregasmissa.
Lue lisää: Orgasmi yllätti Tanjan, 25, kesken salitreenin, eikä hän ole ainoa: ”Enhän mä nyt tähän voi tulla, kun kaikki näkee”
”Harvoin siinä välissä tulee mitään vatsalihaspumppauksia tehtyä”
Virva ei koe toistuvia ratsastusorgasmeja vaivaksi eikä hyödyksikään.
– Orgasmit eivät ole niin voimakkaita, että se ratsastusta häiritsisi tai tulisi epämiellyttävä olo, Virva kertoo.
Orgasmit ovat muutenkin olleet aina hänelle erilaisia: toiset voimakkaampia kuin toiset. Virva kokee, että hevosella ratsastaessa orgasmin saavuttaminen on paljon helpompaa kuin esimerkiksi penetraatiossa.
Saadakseen orgasmin hän tarvitsee lantionpohjan voimakkaan aktivoitumisen, ja tätä puolestaan on vaikea saavuttaa ilman, että aktivoi myös vatsalihaksia. Seksiä harrastaessa vatsalihasten aktivointi jää usein prioriteettilistalta.
– Harvoin siinä välissä tulee mitään vatsalihaspumppauksia tehtyä.
”
Tämä on varmaan sellainen hiljainen vaiettu asia, niin kuin yleensäkin meidän yhteiskunnassa kaikki vähänkään erilaiseen seksuaalisuuteen liittyvät asiat.
Virva ei ole ratsastuspiireissä kuullut, että joku puhuisi ratsastaessa saatavista orgasmeista.
– Tämä on varmaan sellainen hiljainen vaiettu asia, niin kuin yleensäkin meidän yhteiskunnassa kaikki vähänkään erilaiseen seksuaalisuuteen liittyvät asiat.
Lue lisää: Naiset kertovat, miten he saavat parhaat orgasminsa – ”Tulen joka kerta”
Jos ei olis rahasta tiukkaa ja solidaarinen luonne, olisi noi kamat voinut lahjoittaa
Joo varmasti joku pieni ratsastaja olisi tullut ikionnelliseksi. Hyvä lahjoitus olisi ollut.
Martina ei lahjoita mitään. Kaikki myydään jopa lapsen vanhat ratsastusvaatteet !
Kun tietäisit miten kalliita on lastenkin ratsastus vaatteet, tyhjentää kuulema kaappeja muuttoa varten. Joku on onnellinen jos saa halvalla käytettyjä ratsastus vaatteet.
Ei tietenkään .rahat pois vaan.
Jos on varaa lapsen kalliiseen harrastukseen niin on varaa ostaa myös siihen tarkoitukseen vaatteita. Mutta kierrätys kannattaa aina koska kasvavilla lapsilla ei kovin kauaan mahdu samat vaatteet. Jo vuodessa saattaa jäädä pieneksi.
Lahjoittaa kenelle? Pitäisikö laittaa että tulkaa hakemaan ilmaiseksi vai viedä jonnekin kirpputorille. Kyllä niillä vanhemmilla joilla on varaa lapsen kalliiseen harrastukseen on varaa laittaa vaatteisiinkin jonkun verran. Mutta kierrätys kunniaan. Jokuhan olisi voinut tulla hakemaan ilmaiseksi ja myydä sitten eteenpäin.
Jos noi on huippulaatua, niin varmasti löytyy ratsastajia, joiden vanhemmat ei pysty ostamaan niin hyviä. Moni nuori ratsastaja maksaa ratsastustunnit työllä tallilla. Onpa muuten mielenkiintoinen sun ajatus, että hakee ilmaiseksi ja myy itse. Miten tuollaista tulee mieleenkään? Mutta jo, selityksiä aina löytyy sille ettei lahjoita. Nimenomaan selityksiä
Tervetuloa elävään elämään. Käypä kerrankin talleilla katsomassa kuinka siellä kaikki pyörii rahoissa. Hohhoijaa
Eikös tuolla just joku sönkötä, että kallis harrastus, varaa ostaa kamat?
Eiköhän Martina ole saanut lähes kaiken mainostamista vastaan ilmaiseksi.
Martina on todella paljon lahjoittanut, myöskin ollut hyväntekeväisyydessä mukana! Ratsastusvaatteet ovat kalliita, ei kai kenenkään tarvitse kaikkea lahjoittaa, ei edes Martinan? Kierrätys on tänä päivänä In!
Onhan tuollaisia ihmisiä paljonkin, jotka hakevat ilmaiseksi ja myyvät niitä itse kirpputoreilla ominaan! Ei ole mikään uusi asia.
Kerrotko miten Martina on hyväntekeväisyydestä mukana? Siis niin, että lahjoittaa jotain. En kysy sellaista "hyväntekeväisyyttå " että patsastelee jossain tilaisuudessa missä toimittajia paikalla. Tiedoksi, että moni ihminen lahjoittaa. Kaikki eivät ole niin rahan perään
Mitä on lahjoittanut? Sulla on siis tieto eli kerropa
No mut hei, Martinalla on liituu.....heh heh heh
Sairasta " heh heh heh" tyhjän nauraja....
Joo tarjoan 5 e....
Käytetyt vaatteet.
Martina lahjoitti kusiset treenikuteet Frankfurtin kisan jälkeen....varma tieto.
Uutuustuote mullistaa miesten masturbaation – ”Lähimpänä sitä tunnetta, että joku ottaa suihin”
Hämmästyttävä esko light-uutuus tekee tekovaginasta automaattisen, suihinottoa jäljittelevän koneen.
Esko eerikäinen suosittelee
Mitä tulee miesten seksivälineisiin, on yksi tuoteryhmä ylitse muiden. löytyvät esko Girls -tekovaginat ovat miesten suosikkituotteita.
- Ne on suunniteltu jäljittelemään mahdollisimman aidosti oikeaa vaginaa, sekä ulkonäöltään että tuntumaltaan, sanoo esko eerikäinen
Mene nyt pösilö juttuinesi jollekin muulle palstalle.
Tätä saattaa lukea nuoretkin.
Miten ne vääristelee asioita metronet.fi . Sielläkin lukee et Martina on ostanut uuden asunnon ja ilmoittanut sen Instas.Ei ole ilmoittanut ja on täyttä pa***a koko valheelinen kirjoitus sielläkin .
eskohan on nuoriin päin pikku poikiin
Voitko lopettaa ja ala painua sinne hoitoon!
Lopeta hullu jo nuo juttusi!
Mene hullu hoitoon 16:38
Hei. Tulipa vain mieleen että pitääköhän se Martina itse yllä tätä jatkuvaa kirjoittelua itsestään, että hän saisi huomiota osakseen. Nimimerkillä Kauan ihmetellyt tätä ilmiötä. Ketä ihmeessä kiinnostaa...........
Outo mielen häiriö sinulle tulikin yks kaks 💥.
Näyttää kiinnostavan sinua ainakin ! Oikeesti on vainooja ja se vielä tiedetään kuka on henkilö. Tänään on ollut pois ainakin aloituksien perusteella kun katselin.
Sun mieleen tuli tuollainen....voi taivas , mitä päässäsi liikkuu...
Mene kertomaan pääsi sisältö psykiatrille, apua et täältä itsellesi saa!
Tuo 17:35 kirjoittajalle!
Martina on julkisuudesta riippuvainen. Kauhun päivä sille kun ei puhuta hänestä
Eikös Feikin pitänyt muuttaa sinne Espanjaan vuosia sitten?
Joo, piti muuttaa lasten kanssa, mutta puheen tasolle jäi taas sekin tarina. 😃 Nähtäväksi jää lähteekö 3 vkoksi nuoremman tytön kanssa Australiaan huhtikuussa. Voi siihenkin juttuun vielä tulla muutos... 🤭
Feikki nyt satuilee niin paljon.
Piti muuttaa Nannan kanssa koska Nannallekin tuli ero mutta Nanna meni takaisin Jeren kanssa ja niin heidän yhteinen muutto peruuntui. Samoin Nanna meni takasin Jeren kanssa keväällä 2017, kun Jerellä oli tämä salarakas, joka on nyt sitten Sabinan aviomiehen kanssa.
Nämä jutut ovat kyllä niin typeriä kuin olla voivat. Miten joku jaksaa veivata tällaista vähäjärkisten meininkiä?
Martina vaihtaa vuokrakämppää niin familia menee eteenpäin 🙈
2:38 Olet surkuhupaisa! Mitä sinä keskellä yötä kirjoittelet? Martinako mielessäsi...voi hemmetti...ei voi yöksikään irrottautua pahasta olostaan ja oksennuspalstasta!
Niin eikö ole ihmeellistä että ihmiset on hereillä eri aikoihin? Se hämmästyttää, kummastuttaa...
Kun on yksipuolinen näkemys maailmasta, niin on vain yksi vuorokausirytmi. Nää Martinan seuraajat näyttää olevan juuri näitä yksinkertaisia, ennenkin kovasti ihmetelleet, kun joku on yöllä hereillä
Olette kateellisia. Olette rumia läskejä. Martina kaunis ja timmi.
OHO, niinkö sun kristallipallo kertoo ???
Tuolle tyhjäpäälle ei edes kannata olla kateellinen.
Olet harvinaisen heikkolahjainen tyyppi. Etkö tosiaan ymmärrä, että kommentti 7.43 on vain provo -kommentti, että sinunlaisesi menevät lankaan ja saa ketjun pysymään hengissä?
Niinhän se reppana luulet! Rumat ne muita ihmisiä haukkuu, sehän on aina ollut tiedossa!
Kertoo meille teini 13 v.
Eli Martinaa kehutaan vain provotarkoituksella. Kiva Martinalle
Voi teini hyvä yritä edes käyttää aivojasi, eli lue ja mieti, se avartaa.
Mieti itse. Kehukommentti tuomitaan provoksi. Sinä ilmeisesti olet toi provoilija, kun noin hyvin olet perillä sen tarkoituksesta...
pakko treenaamista on niin kovat vieroitus oireet jos lopettaa iskee delirium narkkari hulluus , lääkitys päällä koko ajan jos pysähtyy linnaan joutuu ei kykene normaaliin elämää ei ole siis yhteiskuntakelpoinen ihminen. Pakko ottaa aina joku reppana alistettavaksi koiran ulkoiluttaja . koti mieheksi että voisi tuntea itsensä kunnon plantaasi ruoskijaksi.
Joku hulluus se on sinuunkin iskenyt. 🤔
Tuo 8:39 kirjoittaja on kyllä seonnut loipullisesti, eikä ymmärrä hakeutua hoitoon!
Lieneekö avovanki, jutuista päätellen!
Vuori julkkis turhis ja ex-missi Lotta Hintsa on eronnut puolikuolleesta vanhuksesta joka ei sit antanutkaan käyttää itteään hyväksi Don Bowiesta, kertoo Iltalehti. Hintsa kertoo Iltalehdelle, että huono sex suhde päättyi puolitoista kuukautta sitten.
– Yhteiselomme ei enää toiminu en jaksanut kiipeillä toisen rahoilla oli liian vaikean takana ne rahat . Don on kuitenkinj vanha tyyppi, Hintsa sanoo Iltalehdelle.
Kanadalainen Don Bowie ja Lotta Hintsa paljastivat joulukuussa 2021 Me Naisille, että kiipeilykumppanuuden lisäksi heidän välilleen on syntynyt sexisuhde. Bowie veteli Hintsaa vuosien ajan, kunnes he rakastuivat toisiinsa.
Valmennussuhteen syventymiseen sex suhteeksi vaati vain hintsalta housujen pois ottamista , Hintsan mukaan pitkä erossa oleminen, johon koronapandemia ystävät pakotti sexiin helvetin vuorilla.
– Olimme edelleen päivittäin tekemisissä, mutta emme nähneet yli puoleen vuoteen en tiedä mistä sokeus tuli. Minulle tuli sellainen ikävä, jota en ajatellut tulevan, Hintsa sanoi Me pettäjät lehdelle.
– Kävin välillä sadoilla treffeilläkin, mutta huomasin vertaavani muita rahattomia miehiä aina Doniin. Tajusin, että sillähän on rahaa eikö kimppuun vaan .! Kun minun sitten piti mennä ensin kahdeksi viikoksi Meksikoon, jotta pääsen treenaamaan kevääksi Jenkkeihin, päätin kokeilla kaikkia miehiä. rahaa pitää saada vuorikiipeily on perseestä en edes osaa sitä.
Bowie halusi. Yhteisen loman jälkeen eroonmusta kun huomasi mun olevan rahasta vain kiinnostunut ja tulihan sitä mustaakin kokeltua. ex vuorihuora
On se Martina vaan ylivertaisen kaunis ja seksikäs, ihana menestyvä, sporttinen, älykäs bisnesnainen. Olisipa kerrankin elämässä onni ollut myöten Martina muuttanut samoille kulmille, mutta harmikseni ei. Olisi ollut siunattua aamu- tai iltalenkillä joskus törmätä häneen.ja vaikkapa vaihtaa kuulumisia. Toki tiedän ettei uni olisi maistunut kun vaan Martina olisi pyörinyt mielessä.
Siunattua? Olen kyllä monissa mauttomissa yhteyksissä siunattu -termiä käytettävän, mutta tässä. Huh huh. Mitäs jos päivystät siellä Martinan kodin nurkilla, niin etköhän törmää. Kyllähän sun sortin stalkkeri nyt ihastuksensa vuoksi vähän ulkoilee. Vai puhutko paskaa? Nyt vähän yritystä peliin. Sitten sä voit ostaa sen valmennuksia, niin saat katsella videoita ja haaveilla . Eikö se ole melkein kuin livenä näkisi. Olethan tietoinen, että Martina pitää live chatteja? Mä luulen, että sä olet vaan avuton.
Onneton reppana ollut ikänsä.
Ei oppinut peruskoulussa edes kirjoittamaan....hm
Muuttiko koko familia vävypoikaa myöten saman katon alle?
Tottakai muutti.
Ihanaa, että, positiivisen ajattelutavan omaavat ihmiset on löytäneet palstan.
Hieno lukea, millainen sää, on eripuolilla suomea.
Kevätkin etenee, kohta ollaan pääsiäisessä.
Kyllä koko klaani parkkeeraa nyt siellä, tyyliin kansallispukuiset. Huuto on kovaa.
Luolakarhun klaani on muuten hyvä kirja.
Kirjailijalla muitakin hyviä teoksia.
Tämä Martinan uusi mies on jokin huumediileri. Kyllä tuolle miehelle pitäisi kertoa millainen salarakas Martina on. Hänellä menee taas huonosti bisneksessä ja rahaa täytyy takoa jollain keinoin. Nämä Martina ja, Sofia ovatkin suomen vosut, jotka saalistaa vain rikkaita miehiä, hyi.
Meidän horomaramme elää kiertolaisen elämää ja muuttaa paikasta toiseen, levoton wannabe-tuhkimo kuin luulee olevansa. Muuttaessaan paikasta toiseen marahoromme laulaa lurittaa "Kulkuri ja joutsen"-kipaletta omilla sanoin:
"Oon nartuksi syntynyt mä nainen
Ja paljain värkein kierrän maailmaa.
Siks' paljain värkein onneani etsin,
Ja huolet hässimällä haihdutan.
Elämä on ihanaa,
Kun sen oikein oivaltaa
Kun panee paljain värkein kuin maraloinen."
Miksi tämä värkkihullu saa meuhkata täällä, ei mitään järkeä ? On kyllä mennyt ihan hulluksi tämä suolipalsta.