Kaikki sohvasta ylös ja äänestämään persut voittoon. Ja otetaan myös kaverit ja puolisot mukaan äänestämään PS
Annetaan Purralle mahdollisuus toimia pääministerinä. Ihan jo siksi että saadaan soijapojat ja kiukkuiset femarit sekoamaan. Se vasta on nimittäin ihanaa katsottavaa/kuunneltavaa tässä wokemädättäytyneessä ajassa.
Jos aprikoit vielä esim PS ja Kokoomus välillä niin katsopa menneisyyteen. Orpo ei ole "kovin vahva mies" nätisti sanottuna. Mutta äänestämällä persuja saat hallitukseen myös Kokoomuksen. Äänestämällä Kokoomusta et saa PS mutta saat lisää demareita (Hyi stna).
Pienpuolueen äänestäminen taasen on yhtä tyhjän kanssa
Nyt on PS aika pelastaa tämä maa. Ettemme ui pian samassa pask*saavissa kun länsinaapuri. Vielä on mahdollista pelastaa tulevat sukupolvet. Tiedät mitä tehdä.
Persut voittoon
13
104
Vastaukset
- Anonyymi
Kannatetaan.
- Anonyymi
Maitokärryillä koko kiljuporukka kulkee natsei äänestämään !!
- Anonyymi
Minä en kyllä ryssiä koskaan äänestä missään vaaleissa.
- Anonyymi
Toveri Putin kuolemaan!
Myös Suomen toverit on opetettava länsimaailmaan!!!
Ei tovereitten sosialismia Suomeen, näitte katastofia neljä vuotta, ei ikinä enää!!!!
- Anonyymi
En osaa päättää äänestäisikö soijapoikaa vai antisoijapoikaa.
https://ibb.co/880kk4L
https://ibb.co/K9jtm8L - Anonyymi
Miks äänestätte Purraa vaikka ette asu samassa vaalipiirissä?
- Anonyymi
Äänestän Demareita. Tämä hallituskausi on kohdellut meitä paremmin kuin edellinen. Mamujakin on tullut vähemmän, jos ei lasketa Ukrainalaisia. Velkaa on tullut haastavassa ajassa lisää, mutta oikeistopuolueiden ohjelmilla sitä tulee vielä enemmän.
- Anonyymi
vappusatanen, vappusatanen, vappusatanen
vappusatanen, vappusatanen, vappusatanen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vappusatanen, vappusatanen, vappusatanen
vappusatanen, vappusatanen, vappusatanenKyllä. Se on maksettu lupausten mukaisesti.
- Anonyymi
Huomenna ääni persuille. Tämä nykyinen hallitus on Suomen huonoin vaaleilla valittu ja tulee pitämään vielä pitkään tätä titteliä hallussaan. Suomi ei kestä toista hallituskautta yhtä huonoa hallitusta.
- Anonyymi
Vihersosialismi=varastaminen
- Anonyymi
Paras hallitus ikinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.3076992Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill652089- 1751807
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä151307- 1121257
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181691190Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71176RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j541086Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411041Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288992