Onpa aikoihin eletty kun maailmoja halaavan puolueen ja Li Anderssonin kannattaja uhkasi työntää vanhan miehen metron alle (Zysskowits). Saman puolueen Anna Kontula meni verkkoaidan Läpi Israelin puolelle pahat mielessä. Mitä juutalaisuuden vastustamista ja rasismia !
Vasurit on uhka
Anonyymi-ap
2488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Joo, vasurit vastustaa yrittäjyyttä ja samalla työpaikkojen lisäämistä. Velaksi eläminen on päätavoite ja sosiaalietuudet tappiin, lisää nautiskelijoita ulkomailta.
Vihervasemmistolaisuus on saanut paljon pahaa aikaan.
Ei velkaa tarvitse maksaa takaisin, tuumasi kommari Arhinmäki. Kommarit ei ilmeisesti maksa, minä olen kyllä joutunut maksamaan.
SDP aloitti sisällissodan, eikä kadu sitä vieläkään.
”Sdp:n pitäisi sanoutua irti aseellisesta kapinasta”
Dosentti Jari Ehrnrooth kehottaa sosiaalidemokraatteja edes jotenkin pahoittelemaan puolueen ryhtymistä vallankumoukseen tammikuussa 1918.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005682787.html
Eikös tää Kontula ollut juuri se , joka olis sallinu esim..äidin ja poijan välisen sexin?? Ym..hullua humppaa....sitä se viher,vasemmisto ajatus teettää...kaikenmaailman pride , seta sekopäitä
Vasemmisto on kehityksen jarrupuolue. Esimerkiksi terveyskysymyksissä ihmisten henki vaarantuu jos joutuu odottelemaan julkisen sairaanhoidon palveluksia. Mitä järkeä on vaikeuttaa yksityisen puolen lääkäritoimintaa. Ei hengenvaarassa oleva ihminen kysele onko hoito vähän kalliimpaa. Ei aina ole aikaa kilpailuttaa.
Ben Zyskowicz pahoinpitelyjä oli vasemmistolainen. Pää mennyt sekaisin kun käyttäytyi noin.
Kummasti media kiirehti kirjoittamaan ettei hyökkäys ollut poliittinen..
Ai ei ollut poliittinen teko, kun kommunisti-anarkisti käy porvaripuolueeseen kuuluvan kansanedustajan kimppuun?
Mistä se sitten oli suivaantunut?
Kysy Hesarin toimittajalta. Ensin syytti poliittiseksi hyökkäykseksi,mutta kun selvisi että kyseinen pahoinpitelijä oli vassari niin heti kirjoittivat ettei ollut poliittinen hyökkäys vaan oli jostain vain suutahtanut.
Normi Ylen..uutisointia
Politiikka-foorumilla on asiasta hyvää keskustelua.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17796780/leo-jarvinen-kavi-zyskowiczin-kimppuun
Onko Venäjä vieläkin maa jota Suomen kommarit ihailevat ? Uskomatonta että näitä Neuvostoliiton aikaisia kaikuja yhä kuuluu. No Stalin inhosi juutalaisia ja sama hapatus jatkuu aivopestyillä vasureilla. Ei Venäjä tänne hyökkää he toitottavat ja Nato on kaiken pahan alku ja juuri. Aseellinen vallankumous kuului vielä jokin aika sitten taistelurepertuaariin. Kuten myös Itsenäisyyspäivän juhlan tärveleminen.
Onneksi hävisivät 1918, oltaisiin muuten venäläisten orjia.
Suomi voitti molemmat maailmansodat omalta osaltaan. Toisessa örkit luikki pakoon, kun olivat viidettä vuotta yrittäneet Suomen valtausta. Rauhansopimuksessa olisi vain pitänyt olla tiukkana, koska puna-armeija paineli jo kovaa kyytiä helpompaa vastustajaa, wehrmachtia kohti.
Kokoomus sai myytyä sähköbisneksen sijoittajille nostaen sähkön ja siirron hintoja.. oli kikyjä ja muuta passaa. Siinä uhkaa myös.
Purran hallitus korjaa tilanteen.
Ketäs tavallisen atrian duunarin kannattaa äänestää? Mitkä puolueet haluaa duunareille lisää raippaa ja kikyä?
Kummatko on mielestäsi parempia kommunisteja, kepulaiset vai vasemmistoliittolaiset?
Aito on paree kun piraatti.
Kyllä Anderssoni köyhää ajattelee kun haluaisi verottaa yritykset kuoliaaksi. Ei vaan hokaa jotta siinä menee työpaikatkin.
Vasemmisto haluaa nitistää ne jotka omalla työllään ovat vaurautensa ansainneet. Mitään eivät ole oppineet sitten 1918. Sama kateus jäytää ja vastakkainasettelu rehottaa. Asia on nykyään niin että hyvän työyhteisön tunnistaa sopimisen ja yhteisen hyvän tavoittelusta. Ei toisten kyräilystä.
Kepulaiset ehtii taas ens viikolla pitämään oikein illanistujaiset venäläisten kanssa ystävyysseuroissaan
Ei venäläisiä tänne enää päästetä. Putin pisti rajat kiinni.