Kok Valtonen moittii PSn mediaanipalkka vaatimusta

Onko se PS:n vaatimus maahanmuuttajan palkkatasosta liian korkea?
Vai pitäisikö olla täsmällisempi?
Mediaanipalkka riittää Riihimäellä mutta ei Helsingissä.
Tai onko siinä se varautuminen siihen että työntekijän mukana tulee henkilöitä, jotka eivät tuota verotuloja?
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • SDP ei tuonut yhtään. Ainoastaan sen verran kun oli sovittu. Persut kokkoareineen ja Sipilä toi heitä mitä ei missään sopimuksissa mainittu. Ja niin on tuonut tämä persekokkari hallitus nyt. Nämä tulijat ei yksikään ole oakolaikiintiöön kuuluvia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko se PS:n vaatimus maahanmuuttajan palkkatasosta liian korkea?
Vai pitäisikö olla täsmällisempi?
Mediaanipalkka riittää Riihimäellä mutta ei Helsingissä.
Tai onko siinä se varautuminen siihen että työntekijän mukana tulee henkilöitä, jotka eivät tuota verotuloja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu