Ilkka Sysimetsä, Vapauden liitto, Uusimaa, 467!!!! 😎🤓
Ääni Frederikille, on ääni järjelle !
Anonyymi-ap
2891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Vapauden liitto näyttäisi olevan järkevin puolue. Kannattaa lukea heidän puolueohjelmansa.
Siinä lukee:
" harva meistä on rautaa, moni oppinut ei ole omillaan toimeen tulemaan.... ! ?
Eikös tämä profeetallinen laulu kerto suoraan Venäjästä:
"Tsing Tsing Tsingis Khan! Kaikkien naapurikansojen alistaja.
Tsing Tsing Tsingis Khan! Aikamme valtiomiehien valistaja
Esimerkit näytti... ah hah hah hah haa'
Hommat niin myös tänään hoidellaan
Niin moni nytkin elintilaa itselleen pimittää... hah huh hah
Ja uudet rajat naapurinsa eteiseen nimittää... hah huh hah
Mut heikompi jos kysyy, tää oikeinko on?
Niin päätös on ja pysyy, saat lausunnon"
Hupaisaa. Tuohan kuvaa täsmälleen Putinin ja Venäjän toimia.
Mitä toimia Vapauden liitto ei tuomitse, vaan pitää länttä syyllisenä kaikkeen.
Tsingis kaani oli mongolialainen eli Suomensukuinen?
myös Putin on suomalainen eli karjalan-vepsäläinen.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17800659o
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Vapauden vastustajien Vajauden liitto on täynnä pelkkiä salaliittovouhottajia ja venäläisten kätyreitä, mikä on pitkälti sama asia.
Kyllä tuohon ryssien näkemiseen joka paikassa varmasti joku lääkekin on? Antipsykootit esim. voisi auttaa, lobotomia taitaa olla jo liian myöhäistä.
Miksi vastustat Vapauden liittoa ja siten olet venäjän ja naton kätyri?
Luin juuri parit jutut Vajauden liiton omilta sivuilta. Niiden mukaan länsi on syyllinen Ukrainan sotaan ja Venäjä syytön. Samaan kuvioon kuului tietysti myös Naton tiukka vastustaminen.
Nuo näkemykset ovat suoraan Kremlistä, yksi yhteen Kremlin näkemysten kanssa. Äänestä sinäkin Vajauden liittoa, niin äänestät Kremliä.
Miten voisi olla yhtä aikaa Venäjän kätyri ja Naton kätyri?
Kyllä näkee miksi kyseessä on todellakin Vajauden liitto.
kokoomus ja Persut on Putinin ruplarahalla toimiva puolue.
heikentävät suomea ja saavat palkkiona miljoonien tulot pimeästi tai rahanpesuna.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17477025/miksi-persut--tukee-halpatyovoimaa--suomeen--ja--suomalaiset--tyottomiksi
Ainakin niitten puolueohjelmassa on
EI
- EU:lle
-eurolle
-Natolle
- maahanmuuttajille
-ympäristönsuojelulle
Tiedä sitten, käsittääkö tai ovatko kaikki tuon puolueohjelman lukeneet. Esim. Frederik? Vedätetään vanhaa käpyä.
Ilman muuta
ei porukalla ole toivoakaan eduskuntaan
ei kristalleilla
ei piraateilla
ei ....
Minun ääneni saa 323 opettaja Uusimaa Henna Kajava
https://www.youtube.com/watch?v=_X459qwimec
ai te ette tunne vai?
viime kerralla äänestin toimistotyöntekijää ette häntäkään tunteneet 2019
nyt hän on pääministeriehdokas
Purra
Miksi Ilkka Sysimetsä eli Frederik piilottelee ohjelmalistauksessaan tätä Vapauden liiton yhtä keskeistä poliittista vaatimusta:
https://vapaudenliitto.fi/ilkka-sysimetsa/
"Ei NATO:lle ja vieraille joukoille Suomen maaperällä."
Kyllä pitää koko puolueen palettia ajaa, jos ehdokkaaksi lähtee.
Samoin Ilkan pitää olla oman puolueen ohjelman mukaisesti sitä mieltä, että Ukrainassa hyökkääjänä ei suinkaan ollut Venäjä, vaan koko sodan aloitti Ukraina. Kremlin koko tarinaa pitää olla valmis puolustamaan.
"Vapauden liitto näyttäisi olevan järkevin puolue. Kannattaa
lukea heidän puolueohjelmansa."
On siellä niillä joitakin kohtalkaisen hyviäkin asioita. Samoin useammassa vaalikoneessa testattuna tulee ainakin täällä kärkipaikoille Vapauden liiton ehdokaita.
Mutta tuo Vapauden Liiton harjoittama Venäjän suuntaan nöyristely, ja Putinin täysin typerien valheiden uskominen ja niiden eteenpäin jakaminen. Tämä asia ei mene millään läpi.
Nuo puolueen ehdokkaat siinä mielessä aivan pimeätä sakkia. Ei mitään puoltoääniä tule täältä.
Äänestimme eilen Vapauden liittoa.
no siinä kyllä ääni meni hukkaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17800659/aani-frederikille-on-aani-jarjelle-!#comment-119997534
Suutari pysyköön lestissään!!🤭
VKK ja Vapauden liitto - kaksi Venäjän asialla olevaa kätyripuoluetta. Ne kaksi puoluetta joita venäläistä propagandaa julkaiseva venäläinen MV-sonta kannattaa.
Bedrik vabariigi!
> ai te ette tunne vai?
> viime kerralla äänestin toimistotyöntekijää ette häntäkään tunteneet 2019
> nyt hän on pääministeriehdokas
> Purra
Kyllä me tunsimme Riikka Purran jo ennen 2019 eduskuntavaaleja. Purra oli ollut useaan kertaan TV:ssä, A-studiossa, Stillerin ohjelmassa ym. Ihan TV:stä tuttu PS-puoluetoimiston virkailija ja ehdokas oli.
Mutta mikä tuo uusi löydöksesi Kajava on? Some-juttujen perusteella vaikuttaa aika takakireältä feministiltä ja eläinsuojelu on ylikiihkeään tuntuista. Varmana täysin vegaani, tuskin syö edes oman vaalikojun makkaraa.
Vapauden Liitolle annettu ääni ei mene hukkaan. Ehdokkaalla itsellään ei ole merkitystä vaan tärkeintä on että voi äänestää isänmaallista puoluetta.
Oi suuri ja mahtava Neuvostoliitto, sen synnytti valtava Venäjänmaa...
Mutta kun isänmaani ei ole Venäjä, toisin kuin teillä maanpettureilla.
Ketä ottaisit kanssasi tänne asumaan, jos tää maa olis sun? Suomalaiset ainakin sais pistää muualle, vai? Wagnerkaverisi?
Niin kauan kuin Vapauden liitto pitää yllä nykyistä puolueohjelmaansa, niin yhtä kauan kyseistä puoluetta ja sen jäseniä voi pitää desantteina, Venäjän agentteina ja kätyreinä.
Ennustan että Vapauden Liitto tulee saamaan koko maassa korkeintaan 10.000 ääntä näissä eduskuntavaaleiissa.
Sen suurempaa painoarvoa ja imuvoimaa ja kaikupohjaa venäläisen sotarikollien, Putinin, sanoman levittämisellä ei Suomessa ole.
"Mutta mikä tuo uusi löydöksesi Kajava on? Some-juttujen perusteella vaikuttaa
aika takakireältä feministiltä ja eläinsuojelu on ylikiihkeään tuntuista. !
Tuo ei pidä paikkaansa. Oikeasti espoolainen Kajava on tällainen maanläheinen, villiin luontoihmisen nahka-asuuun pukeutuva nykynainen.
https://aijaa.com/neJ4fL