Suomen kansan LUOTTAMUS korruptiopoliitikko-pörssirikollisOligarkkeihin On Loppunut

Anonyymi-ap

Onneksi eivät ehtineet, toteuttaa äänestyspakkoa, vaikka hilkulla sekin taisi olla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

Kehtaavat vielä kerjätä korruptiovaaliääniä "mitä-se-maailmakin-ajattelee"-tyyppisillä töherryksillä, saisivat hävetä, jos osaisivat, eivät osaa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17698925/voivatko-korruptiopoliitikot--porssirikollismafiat-tehda-vakivallan-tilaustoita-vaalimainoksiksi-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17796461/porssirikolliskapitalistit-tehneet-vallankaappauksen-myos-suomessa

Sekin, ettei laitonta ex-äärioikeistohallitusta, ollut yksikään Suomen kansalainen, missään demokraattisissa vaaleissa äänestänyt, On järkevä syy kieltäytyä enää äänestämästä. Korruptio on likaista, pörssioligarkismi läpäisee eduskunnan yksipuoluejärjestelmän.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

12

1502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EK-medioissa noloja "1 800€/kk keskimääräisen eläkkeen" mainontaa ja Teekutsuliikkeen aivojenpesukoneita pörssirikkaille. Todellisuus Suomen eläkkeistä on, että ne ovat yli puolet huonompia, kuin yhdessäkään toisessa Pohjoismaassa ja ilmeisesti myös EU-valtioista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

      Jokaisen tavallisen kansalaisen, elämälle välttämättömiä sairaus-kansaneläkkeitä, kaikkia eläkkeitä ja eläkeläisten asumistukia, tulee korottaa välittömästi ja isosti, Suomi ei saa vajota enempää kehitysmaaksi, oligarkkipörssirikollis-korruptiopoliitikko-äärioikeistoekstremistien kynsissä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17793644/ei-tule-korruptioorposta-eika-korruptiopurratrollista-pmaa-ikina-

      Tavallisten kansalaisten asumistukiin, ei tulla koskemaan. Siitä Suomen kansa pitää huolen. Äänestämisen lopettaminen, on parempi vaihtoehto, kuin luovuttaa oikeutensa, äärioikeiston oligarkeille, järjestäytyneelle pörssirikollisuudelle.

    • Anonyymi

      Eikös olekkin kiva jauhaa paskaa vai mitä?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Emme enää äänestä, se on selvä asia. Jos olisi toteutettu, kuten kaikki hallituksessa lupasivat 1 250€/kk minimieläkkeet, olisimme voineet harkita, nyt ei tarvitse.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769662/ei-tule-petoskokperskerkpsdpvihrjne-aarioikeistohallitusta-enaa-koskaan

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

      Mitään hyvää sieltä ei kukaan, pieni- ja keskituloinen ihminen, ole äänestämällä saamassa, joten äänestämisestä kieltäytyminen, on sentään mahdollisuus.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Alkaa olla niin sekopäisiä näytöksiä EK-medioissa, että tulee epäilys, muuntohuumatuista korruptiopoliitikoista- ja toimittajista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804985/ek-ylen-suuri-vaalitentti-farssi-kuin-natsisaksan-kuvastosta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804954/suuruudenhullujen-porssipsykopaattien-sotilasjuntta-riisuttava-vallasta-suomessa#comment-120059644

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

      AutokratiaUsan pörssirikollispsykopaatit, ovat tekemässä Suomesta uutta Venezuelaa, puskurivaltiota itään laajenemispyrkimyksilleen.

      https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004

    • Anonyymi
    • Koska teillä venäjällä puuttini saadaan edesvastuuseen tekemistään rikoksista? Voisko kalsarimyrkyttäjä pudota ikkunasta?

    • Anonyymi

      Miksi täällä ryssä mellastaa ja laitta omia linkkejä joka väliin. Kaikki jutut aivan täyttä satua

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      25
      1736
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      99
      1403
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1381
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      996
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      872
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      47
      856
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      843
    8. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      26
      790
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      777
    10. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      122
      720
    Aihe