Niin sanottu sananvapaus

Anonyymi-ap

Ihmeellistä on ollut jo pitkän aikaa, että media estää tiettyjen asioiden/ uutisten kommentoinnin verkkosivuillaan. Sehän onkin nykyaikaa etteivät ihmiset saa sanoa mielipidettään tiettyihin nykyajan ilmiöihin tai tapahtumiin. Sananvapaus on kuollut ajat sitten. Voi joku pahoittaa mielensä tai olla sitä mieltä ettei noin voi sanoa tai jotakuta vastaan se varmaan on loukkaavaa tai vihamielistä. jännä juttu ettei tor- verkon kautta voi kommentoida.

5

706

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      l5s5mlebhurccvbds3dprundjqg3umxbytxly3kk73rhom3cltwgqcad.onion

    • Anonyymi

      Yle sanoo vain mitä haluaa. Paljon asioita jää sanomatta, koska kaikilla ei ole kunnollista mediaa sitä varten. Veronmaksajat kustantavat vain osan sananvapaudesta.

      Yle on poliittinen järjestö, jonka rahoitusta ei saa tutkia ja tietoja julkaista. Se kyllä itse kertoo olevansa luotettava ja toteuttavansa yhteiskunnalista tehtävää, mutta siitä moni on eri mieltä. Hyvin pieni porukkahan on kysessä. Samat toimittajat ja esiintyjät vuosi toisensa jälkeen. Toisilleen sukuakin.

      Maailma nyt on vaan tällainen. Trump vai Biden, sitä samaa sielläkin.

    • Anonyymi

      On törkeää ettei keskustelualustat Suomessa ja media kykene kertomaan suoraan LISTANA mitkä aiheet ovat kiellettyjä, perustelut ja mitkä aiheet taas vievät turhaa tilaa. Ja mikä on turhaa keskustelua jota ei haluta. On ihmisiä nöyryyttävää ja nolataan tahallaan, koska osa aloituksista sensuroidaan heti (esimerkkina vauva keskustelupalsta). Vaikka aihe olisi mitätön ja tavallinen. Olisiko mahdollista tehdä muualle tavallisten ihmisten keskustelualueita joissa ei tule yllätyksiä, jotka eivät ole medioiden hallussa tai kaupallistettu samoin. Vai toimiiko jossain keskustelu ja ilman että nimittelijä tulee haukkumaan ihmisiä.
      Nyt tilanne on se ettei aloituksia saa juuri missään tehdä, mutta vastata joku saa, jos saa. Keskustelu on sekavaa kyllä kirjoittajillakin, ellei pää selkene.

    • Hei, itse jouduin kokemaan blogspot sivujeni sulkemisen, vaikka virallista informaatiota siitä ei tullutkaan. google haku vaan ei toimi. Se siitä sananvapaudesta.
      Jos haluat arvioida blogiani ja käyttämääni sananvapautta OK.
      https://taivassade-tiede.blogspot.com/

    • Hei, itse jouduin kokemaan blogspot sivujeni sulkemisen, vaikka virallista informaatiota siitä ei tullutkaan. google haku vaan ei toimi. Se siitä sananvapaudesta.
      Jos haluat arvioida blogiani ja käyttämääni sananvapautta OK.
      https://taivassade-tiede.blogspot.com/

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      146
      14443
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      44
      6042
    3. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      21
      5670
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      168
      5640
    5. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4427
    6. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      62
      4259
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      23
      3934
    8. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3702
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      29
      3617
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      69
      2703
    Aihe