eihän ne osallistu maan kehittämiseen millään tavalla.
Työttömiltä äänioikeus pois
Anonyymi-ap
25104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Nirri pois niiltä jotka vaativat äänioikeutta pois työttömiltä. Sitten voidaan vaatia äänioikeuden poistamista milloin keneltäkin ja millä tahansa (teko)syyllä.
Jos olet niin mahtava ja osallistut maan kehittämiseen niin muuta perustuslakia kun siihen varmaan helposti kykenet. Tosin voit varautua siihen että kenkää tulee EU:sta, YK:sta ja NATO:stakin. Mitäs sinä persläpi siihen sanot?
Työttömiltä rahat pois ja tilalle tulee ruokasetelit.
Tuloveroa pitää korottaa
Duunareille 4% vero.
Myös yritystuki on sosiaalietuutta
Kela maksaa mylsmyritystuetbja maatalosutet rikkaille voitollislle yrtykselle
Samoin veroedut joitanta tvallinen kansa vaan haabeiola jopamsähköve rnja sähkön hinta halvempaa ja ei alv veroa jonak amksaa vaan kansa ja sinä
Kokoomus hyväksy sosialiedut rikaille voitolliselle yrityksellem
Äsanoo ei köyhän ruokaan.
Sinäkin boit joutua työttömäks kun pääset koulusta
Sinkin boit joutua työttömäksi kun pääset koulusta ja äitis ei enää elätä sinua
Ja sama suomeksi? Jätä jauhottelua vähemmälle.
Ei kokookus kåköyhien apuaa tarvii
Kun vaalit ohu ei sunua kuuneeoaääöni kyllä kelpaa bilå hiikon sen jälkeen olet vaali karjaa
Kokoomus on miljonäärien etujärjestä
Ja persut on kiky puolue kääntää tqkinsanja teettää taas ilmaistöitä
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17801448B
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Päinvastoin, työttömällä pitäisi olla automaattisesti aina kaksi äänioikeutta käytettävissään.
Aivan heillä asiat huonosti työllisiltä äänioikeus pois ja mitä varten esim Ruotsissa asuvat saavat äänestää eivät edes asu Suomessa
Työssä iaöyvät niin väsyneitä seuraamaan politiikaa että jopa öönestävät milkonåäriej puolue kokoomusta baikka eivätnole miljonöärejä ja käyvöt töissä joka päivä
Pääomatuloilaan elelevä SDP
Eli aloittaja haluaa viedä persuilta äänioikeuden. Eikös se ole rasismia?
Mitä viherhippi hölisee mee töihin.
Ei ole olemassa työttömiä eikä työttömyyttä. Se on ihan vain keinotekoinen termi. Koko elämä ja oleminen on enemmän tai vähemmän työtä, ja joskus jopa työlästäkin.
Veikkaan persujen vastustavan kimmatusti aloittajan ehdotusta.
insinööreiltä palkat pois koska eivät mitään osaa suunnitellakaan, OlkiUkon voimalakaan ei ikinä toimi, Ydin-Olki-Ukko-Anti-Voimala-Rahareikä.
Sortoa kannattavia otsikoita tehtaillaan ylläpidossa mutta tieteeseen perustuvat kommentit katoaa nopeasti. Kuka ylläpitää ja valvoo suomi24ää?
Nato?
Venäjä?
Turkki?
Usa?
Trollinmetsästäjät?
Mielisairaalat?
Äläs nyt. Silloin vihervassareilta lähtee 80% äänestäjistä heti.🤣
Sano kiitos ja tanssi
https://areena.yle.fi/1-2087950
Antti Heikki Pesosen lyhytelokuvassa työtön työnhakija hakee työpaikkaa, jota hän ei missään tapauksessa halua saada. Haastattelija ei usko työnhakijaan, eikä hakija haastattelijaan. N: Mikko Kouki ja Ville Tiihonen.
TV1 30.3.2023 klo 20:20
Kokoomusken äänestäjille tuloraja jis ei miljoonaa pankissa ei saa äönestää ja omista tehdasta
Mitä suurempi palkka, sitä pienempi ääni. Ääänioikeus.
Hissutellen hyvä tulee.
Rakentaa Variksen pelättimiä, Olki-Ukkoja joista kuvittelee tekevänsä toimivan Atomi-Ukon, voimilla hiljaa hitaasti hyvä tulee sdadoissa vuosissa valmistuu Olkituoto.
On kuin suojatyöpaikka osaamattomille insinööreille tuo Olkiluoto-ydinvoimala proje3kt5i.
joo mutta ajatelkaa te jotka olette kirjoittaneet tänne tuon tekstin että onko oikein että ei pääse töihin, mistä tämä sitten johtuu?? jotkuthan sanovat että ei viitsi mennä töihin ja toiset taas jaarittevat että hänen on kaikki hyvin , mutta en kyllä tunne ketään ihmistä joka olisi onnellinen tässä ja nyt.
Perskeko kehitti maata kymmenillä miljardeilla Putinin ja Merkelin riemuksi.