Uusi ennuste povaa perussuomalaisille vaalien ykkössijaa – PS 44, KOK 42, SDP 42, KESK 24 kansanedustajaa.
Analytiikkayhtiö Accuscoren Iaatiman paikkajakoennusteen mukaan perussuomalaiset voittaisi sunnuntaina järjestettävät eduskuntavaalit kahden paikan erolla kokoomukseen ja SDP:hen.
Ihanaa
Analytiikkayhtiö Accuscoren Iaatiman paikkajakoennusteen mukaan perussuomalaiset voittaisi sunnuntaina järjestettävät eduskuntavaalit kahden paikan erolla kokoomukseen ja SDP:hen.
Ihanaa
Vastaukset 29
Vanhimmat
Purra PÄÄMINISTERIKSI KANNATETAAN SUOMI NOUSUUN
Purra nyt ei saa nousuun muuta kuin peräkammarin persulla.
Kannattaa käydä lääkärissä niin he antaa sulle sinisiä pillereitä.
Kuule Peru Suomalaisilla on kovatasoisia ehdokkaita mm tuossa yksi talous elämän kannalta kova sana Savo Karjalasta:
https://vaalit.perussuomalaiset.fi/eduskuntavaalit/ehdokas/jussi-wihonen
"Peru Suomalaisilla", kova tuntuu olevan taso!
Vasujen nousu tapahtuu terorismin ja rikosten kautta.
https://yle.fi/a/74-20001027
Perussuomalaisilla on myös useita tohtorin tutkinnon suorittaneita jäsenkunnassaan ja kansanedustajaehdokkaina.
Järki ja sydän! Perussuomalaiset.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17802697q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Vasudemut valehdelleet jo sukupolvia, marin on rasisti lisäksi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b700b8f8-42d5-4d9b-8ddb-83c86be67cd0
Kahvinporoistako katsoit?
Minä taasen toivon Suomelle kaikkea hyvää.
Persijen voitto konkretisoituu vain äänestämällä.
Vaan miten mahtaa onni suosia persujen ääniosuuden kehittymistä leipäjonovarkauden ja kiky-kusetuksen jälkeen?
Käytä äänioikeuttasi.
Nukkuvien puolueen äänet ropisevat Kokoomuksen ja RKP:n laariin, sillä perinteisesti niissä puolueissa on aktiivisimmat äänestäjät.
Muuten hyvä.....mutta Accuscore keskittyy vain urheiluun.
Etsin hakusanoilla ''betting finland next prime minister''
Löytyihän niitä paljonkin...
Sanna Marin odds 1.7 - 1.9
Riikka Purra odds 17 - 20
Perus Suomalaisten vaalivoitto on kansalle Win Win tilanne.
Kokoomuslaiset taktikoivat äänestämällä Perussuomalaisia, jotta maahan saadaan porvarihallitus.
Moni sanoo äänestävänsä Kokoomusta, mutta äänestää persuja. Näin on ollut jo ainakin vuodesta 2015. Kovapalkkaisia toimitusjohtajia, pienyrittäjiä, duunareita, nuori polvi.
VKK:lle yläpeukkua!
Ennakkoäänien laskennan perusteella Perussuomalaiset ovat jäämässä kolmanneksi.
Kahdeksan jälkeen illalla huomaat, että olet saanut väärää tietoa.
Ja jos sinulla persuja vainoavalla ap addickilla liikkuisi päässä muutakin kuin silmät ymmärtäisit kuinka pahinta mitä persuille voi sattua on vaalien voittaminen ja parasta toiseksi tai kolmanneksi tuleminen.
Perussuomalaiset on suurin tai toiseksi suurin vaalien jälkeen. Sano minun sanoneen. Kokoomus tai perussuomalaiset kumpi tahansa voi voittaa.
sovitaan niin että se olit sinä, joka ennusti oikein kuinka kokoomus tai persu voittaa hällä väliä siitä, että sitä samaa mieltä on kaikki muutkin 😁
Voihan persujen voitto olla paljon suurempi kuin tämä ennuste
ei ole toiseksi jää niukasti suurin yllätys miten kauas demarit jää kokoomuksesta ja persuista? Ilman hornet höpinöitä voittajakandi
Kymmenkunta ulkomaalaista toimittajaa pörräsi ympärillä hypetyksineen kuinka Suomessa on tällainen barbi joka johtaa maataan nuoresta iästään huolimatta ilman pienintäkään pelkoa kuplan puhkaisemisesta. Varmaan sotii ulkomaan lehdissä pahoja kokoomuslaisia ja natsipersuja vastaan ilman mitään mainintaa että ko prinsessa ajoi maansa konkurssiin mitä seuraa katovuodet?
Niin persut varsstaa työtätekeviltä 2% palkasta sipilän kikyrahaa. Se on huomattavasti enemän kuin Ay jäsenmaksu
Ja mikä sairainta sinä ex yökkäri olet vuosia hokenut päivittäin ay mafiaasi kääntäen nyt paitasi persujen tehdessä Soinit joka vierestä seurasi salkkuaan silittäen kun Sipilä kikytteli. Purran varmistellessa edellisellä että pääsee hallitukseen vesittämään huulipunan aikaansaannoksia mamupolitiikassa mikä saa sinut rajat kiinni kaappinatsin tietenkin vajoamaan psykoosiin..