Kun demari heittää framille jonkun sopivan fraasin, vaikka "sinimusta" tai "kiky-takinkääntö", he tietää, että se voi tarttua hyvin vaalikarjaan. Nopea läpileikkaus eri somealustoilla kertoo, että juuri näin on tapahtunut. Demarismit tarttuu taudin lailla ja oireet on pahimmillaan kuin raivotaudissa. Persuja periaatteestakin vastustavat viljelee kiimaisina ko. termejä ja fraaseja kuin viruksia, jotta saisivat kaikki sairastumaan samaan tautiin.
Tämä nyt julkisuutta saanut "kiky-takinkääntö" on pääasiassa SDP:n vaalitoimistolla kyhättyä toivotoivotaanstrategiaa, jolla epätoivoisesti yrittävät saada hyötyä vahingoittamalla Perussuomalaisten kannatusta. Perussuomalaisten taholta mitään huijausta tai takinkääntöä ei kuitenkaan ole tapahtunut. Mutta miksi pilata faktoilla hyvää disinformaatiokampanjaa.
SDP osaa populisminsa
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä trolli jaksaa persua tarjota
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17799071/poyristyttavaa-etta--taas#comment-120026968 - Anonyymi
Totuus on persuille kauhistus !! Tulee mieleen Hitlerin raivo kun hän vastasi totuuteen valheillaan !!
- Anonyymi
Muista kaikki nuorsuomalaiset. Teillä on valtaa käyttää kädet maassa. Ei äänestys meinaa loppua, voitto on naapurissa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2331541- 961306
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle201287Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61187Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9968Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86940Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66905- 32880
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43861Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii62835