U20 SM tasonkaan tilastoihin ei voi luottaa!

Anonyymi-ap

Miten on mahdollista, että vielä U20 SM tasolla pelaajat käyvät villisti lisäämässä itselleen syöttöpisteitä tilastojensa parantamiseksi, eikä ketään tunnu kiinnostavan tämä huijaus.

Liitto ja eliteprospects etc sitten näyttävät ylpeinä tätä tarkkaa mutta bull shit dataa. C ja vielä B junnujenkin tilastoihin voi suhtautua huumorilla, mutta A-junnutasolla, jossa mitataan +/- tilastoja, peliaikoija ja laukausten määriä, on aika typerää, ettei edes tehopisteisiin voi luottaa!


Olisi järkevää allokoida joku taho katsomaan videolta nuo maalintekijät ja syöttäjät ottelun aikana, ja vasta sitten kun tämä on kunnossa, niin alkaa mittailla muita asioita!

4

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No se on just se kun pikkupojasta asti tätä jotkut tehneet niin vaikea siitä on eroon päästä. Varsinkin jos isä sattuu olla valmentaja niin voi jopa hän käydä niitä pyytämässä,että tilastot kaunistuu.
      Toki U20 pitäis jo olla sellasta toimintaa ettei tämä olisi mahdollista. Mitta minkä pienenä oppii sen vanhana taitaa,vai miten se meni

      • Anonyymi

        Jep,,
        SM-liigassa lienee joku tilastonikkari, joka tekee oikeutetut korjaukset. U20 SM-sarjaan pitäisi saada sama käyntäntö.


    • Anonyymi

      U20 SM sarjassa on ihan sama tilastointikokoonpano kuin Liigassakin. Siellä on henkilö joka nimeää syöttäjät ja ilmoittaa ne toimitsijoille. Tarvittaessa tarkistetaan videolta.

    • Anonyymi

      Eipä oo kovin hääppönen tuo U20 tilastointisysteemi, kun pelaaja, joka ei ole kentällä, voi saada myös plus/miinus tilastoon merkinnän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe