Li Andersson on kuuden laudaturin ylioppilas

Anonyymi-ap

5

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää paikkansa, Li Andersson kirjoitti kuusi laudaturia ylioppilaskokeessa, oli koulussa "kympin tyttö".

    • Anonyymi

      Joo Andersson kirjoitti ylioppilaskokeessa kuusi laudaturia, minkähänlasiet yo-paperit kokoomusken Petteri Orpolla mahtaa olla?

      Onkohan Petteri Orpon yo-paperit yhtä kehnot, mitä on aikoinaan kokoomuksen pj:näkin toimineella Jyrki Kataisella?

    • Anonyymi

      Taitaa olla vastakohta järjelle, tai ainakaan ei juuri korreloi järjen kanssa. Filosofinen argumentaatio tulisi laittaa pakolliseksi, jota 12 kurssia ja sen kaikki arvosanat näkyviin kirjoituksen kirjaimen lisäksi.

      Tietääkseni argumentaatioryhmiäkin on, joissa moni poliitikko ollutkin, mutta tasosta en tiedä, kun siellä voi luultavasti puhua puuta heinää, eikä arvostelua ole taholta jolla olisi järkeä.

      Vasureiden puolella on useampikin vastaava, ja tosielämästä tunnen niitä lisää. Olisi tutkimuksen paikka, jolla sitten uudistaa koulutusta ja valintakriteereitä.

    • Anonyymi

      Li onkin paras puoluejohtaja kansankin mielestä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      829
    7. 85
      821
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe