Kuuleeko LENIGRAD? HALOO LENINGRAD, PERKELE!
Vielä on toivoa. Turkin presidentin allekirjoittama paperi saattaa vielä KADOTA matkalla USA:han ja Suomen NATO jäsenyys voisi viivästyä jopa Turkin vaalien yli. Ja JOS presidentiksi tuleekin sellainen joka KIELTÄYTYY allekirjoittamasta kadonnutta paperia UUDELLEEN. niin siinä olisi vielä OLJENKORSI.
Ajatelkaa mikä MAHDOLLISUUS! Jospa sittenkin!
MUAHHAH MUAHHAH
Nauran itseni tärviölle
MUAHHAH MUAHHAH
LENINGRAD: vielä on toivoa!
20
160
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö ilkkaluomatkaan enää herää tähän viimeiseen oljenkorteen? Kummallista.
Esitin jo sen korren että Jeesus halvaannuttaisi Reseptisedän käden, mutta eihän hän taaskaan mitään tehnyt.
- Anonyymi
Kansanviholliseksi, tihulaiseksi ja englantilaisten vakoojaksi epäilty Luoma on kuulemma Lubjankassa ruoskittavana.
- Anonyymi
Vähemmistö Turkin kansanedustajista oli Suomen Natojäsenyyden kannalla eli vaivaiset 46%. Voi voi voi.
Ei sillä mitään ratifioida.- Anonyymi
25% eli 150 kyllä-ääntä olisi riittänyt🤨
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
25% eli 150 kyllä-ääntä olisi riittänyt🤨
Nollaa ei-ääntä vastaan. Loput meni nyt hukkaan😒
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
25% eli 150 kyllä-ääntä olisi riittänyt🤨
... niin jossain diktatuurissahan ei tarvita yhdenkään kansanedustajan ääntä jotta isoja päätösiä sais tehtyä.
Siihen se on nyt oltu jo pitkään Suomessakin menossa. - Anonyymi
Mistä tiedät niiden mielipiteen, jotka eivät äänestäneet.
Perustan Suomen ydinasepuolueen ja väitän, että kaikki äänestämättä jättäneet olisivat äänestäneet meitä, mikäli olisivat vaivautuneet uurnille. Juttusi on aivan samanlaista idiotismia.
Suomen NATO jäsenyyden vastustajia oli Turkin äänestyksessä pyöreä 0. Jopa Suomessa vastustettiin enemmän. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... niin jossain diktatuurissahan ei tarvita yhdenkään kansanedustajan ääntä jotta isoja päätösiä sais tehtyä.
Siihen se on nyt oltu jo pitkään Suomessakin menossa.Turkissa tarvitaan ainakin150 kyllä ääntä. Suomessa riittää vähemmän
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turkissa tarvitaan ainakin150 kyllä ääntä. Suomessa riittää vähemmän
Jos EI-ääniä on vähemmän
- Anonyymi
Kuuleeko LENIGRAD? HALOO LENINGRAD, PERKELE!
Leninkraati kuulee ja vastaa: APRILLIA!- Anonyymi
Joka päivä on silli- ja kuravesipäivä
- Anonyymi
Suomi lähempänä tuhoutumisuhkaansa!
- Anonyymi
150 kyllä-ääntä olisi riittänyt enemmistöön mutta kun ei 🤨
46%:n vähemmistöpäätökseksi se jäi. Valitettavasti. - Anonyymi
Vuoden verran ääliömäistä trollaamista ja nollatulos. Mahtaa Pietarin trollia harmittaa.
NATO tallettaa Suomen. Herkullista ja siinä se. - Anonyymi
No, onneksi kirje ei mene Suomen postissa.
- Anonyymi
Se on todella positiivinen asia. :-)
-44.Div.-
- Anonyymi
Leningradilla on vielä toivoa, täydelliseltä tuholta voi vielä pelastua. Tiltuhan tietää, että Suomi hyökkää välittömästi Naton jäseneksi päästyään.
- Anonyymi
Tuommoiset "kirjoittajat" kuten aloittaja on olivat varmaan suomen vuoden 1941 politikot. Hekin katselivat toivekaana Leningradin suuntaan ja toivoivat, että suomi Saksan avulla saavuttaa Suur-Suomen tulevat rajat. Tilanne nyt näyttää olevan samankaltainen jotkin kaikkein rusofobistisimmista rusofobeista näkevät päiväunissaan Suomen yrittävän uudelleen kohti karjalan mäntyjä.
Kannattais muistella historiaa jos dementtia on päässyt etenemään niin pitkälle, että ei enään muista mitä viime koitoksessa tapahtui. Lyhyesti päinvastoin!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061