Kuulin huhun, että kukaan ei toimita sinne tavaraa tai palveluita ilman käteismaksua. Velkaa satojatuhansia euroja eri puolille. Pitääkö paikkansa?
Joko Hotelli Kivitippu konkurssissa?
Anonyymi-ap
302563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei pidä.
Ainakaan orkesterit ei tule ja on niitä peruuntunutkin
Soita toimarille niin saat oikeaa tietoa.Mihin tarvitset tälläistä tietoa,oma on elämä liian tylsää
Toimitusjohtaja taitaa leikkiä kuuropiiloa, kun ei näy yhtään missään julkisuudessa tai tapahtumissa. Toisaalta jos tuollainen rahasampo käsissä niin ei ehdi muuta kuin laskea yritykseen virtaavia setelivirtoja niin ei ehdi markkinoimaan.
On ollut Tipussa järjestyissä tapahtumissa, kannattaa käydä siellä jos haluaa nähdä
Ei se riitä, että piilottelee Tipussa. Pitää näkyä ja kuulua valtakunnallisesti korpihotellin johtajan!
En ole kyllä nähnyt enkä kuullut ketään hotellinjohtaja lähiaikoina.Markkinointi henkilöillä on asia tuoda hotellia julki
Konkurssi on vuoden loppuun mennessä selviö. Saa nähdä iskeekö joku vielä kätensä sontaan? Isoja remontteja pitäisi tehdä ja koko toimintakonsepti muuttaa, jotta matkailijoita tänne korpeen tulisi. Ruokapuoli on ala-arvoinen eikä houkuttele toista kertaa eksymään. Ongelma on että ei oöe varaa kunnon johtajaan, remonttiin, markkinointiin ja tuotekehitykseen.
Näin kirjoittaa potkut saanut hotellinjohtaja.Eikös ookki helppo laittaa toisten yritykset nurin
SE JÄÄTELÖKAUPPIAS
Ei mene vuoden loppuun!
Kunta joutuu pelastamaan kivitipun.
Jälleen kerran, mutta nyt pitää osata sanoa ei ja päästää yritys konkurssiin.
Asiantuntijoita piisaa,ei Lappajärveltä yritys neuvontaa puutu ja vieläpä ilmaista
Yritys neuvonta kirjoitetaan yritysneuvonta eli se on yhdyssana.
Eikä äidinkielen maistereita
onko punakynä alkanut opettamaan lappajärveläisille oikeinkirjoitusta.
Kyllä ruokapuoli huono. Miksi ihmeessä aina mainostetaan pizzabufeeta kun on jokin esiintyjä. Kuka menee pizzaa syömään jos esim. majoittuu hotellissa 😂.
Ennen Kivitipussa sai kunnon ruoka-annoksia tilattua, vaikka ravintola oli täynnä väkeä.
Ensi kokouksessaan kh käsittelee tipun pääomittamista? Onko niin, huomenna julkaistaan kh:n esityslista.
Se on päässyt velkasaneeraukseen
Nyt Kivitippu tarjoaa kunnalla caletsasuntoja, jotta saisi helpotusta maksuvalmiuteen? Onko jo seuraavassa kunnanhallituksessa esillä ?
Kunnalla on jo ihan tarpeeksi vuokra-asuntoja. Timontaavissakin kerrostalo vapaana.
Ostettu jo
Soita Jaakolle mitä täällä kyselet🤣🤣
taikka evijärven punakynälle, hän opettaa oikeinkirjoitusta.
Muutamakymmenen ihmistä oli pitkänäperjantaina Kivitipussa DJ Suvi B:n keikalla. Tuskin muutaman satasen lipputuloilla katettiin edes artistikuluja.
Pitkäperjantai ei ole biletyspäivä.
Kuulit Urpo väärin joulu meni jo
Ei ollut puutarhatontussa munaa pyörittämään hotellia, reisille meni.
Työttömiä useita,suurin osa ry&&iä 😂 joten ei huolta.
Mielenkiinnolla seuraan ko hlön matkaa. Mikä mahtaa olla seuraava kohde.
Minkkitarhat->hotelli. Personal trainer voi sopisia,kukaan ei usko että tuloksia voisi tulla.