Persuilla meni kaikki vituiksi

No ei muuta kuin kohti uutta tappiota.
46187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 46

Vanhimmat

oletko perus-suomalainen vain epä-suomalainen

Äänestä
  • Sinä et oikeinkirjoituksesta päätelleen ole kumpikaan. Vaikeaahan se sinulle varmaan on kun olet tottunut kyrillisiin kirjaimiin.

    Äänestä

  • Ei tullut Suomesta persuputiniland diktatuurii !!

    Äänestä

Persujen todellinen vaalien kannatus on aina noin 3 tai 4 prosenttia alle ns. ennusteiden. Käyvät laiskasti äänestämässä.

Äänestä
  • Lisäksi paljon heidän kannattajiaan on mennyt Sinimustiin, VKK:n ja muihin marginaalipuolueisiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Lisäksi paljon heidän kannattajiaan on mennyt Sinimustiin, VKK:n ja muihin marginaalipuolueisiin.

    Marginaalipuolueiden kannatus on alle 2,5% ja siellä on suuriakin marginaalipuolueita kuten SKP jonka kannatus on 1% tuntumaa vuodesta toiseen.

    Äänestä

  • Se on tehty persuille vaikeaksi tuo äänestäminen, kun äänestyspaikat sijaitsevat paikoissa mitä persu ei voi sietää kuten kouluissa ja kirjastoissa.

    Äänestä

  • Tuo on totta tosiaan. Joka kerta sama juttu. Isot kannatusprosentit julkaistaan ennen vaaleja. Vaaleissa aina sitten jotain ihan muuta.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Lisäksi paljon heidän kannattajiaan on mennyt Sinimustiin, VKK:n ja muihin marginaalipuolueisiin.

    Ei kandeis, äänet valuu hukkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Se on tehty persuille vaikeaksi tuo äänestäminen, kun äänestyspaikat sijaitsevat paikoissa mitä persu ei voi sietää kuten kouluissa ja kirjastoissa.

    Yllätyt viellä... Mitäs, ku Voittavat😆

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Lisäksi paljon heidän kannattajiaan on mennyt Sinimustiin, VKK:n ja muihin marginaalipuolueisiin.

    Perustuu mihin kun lukuja katselet?

    Äänestä

Vituiks meni Purra...eli siis Suomen kannalta HYVIN.

Äänestä
  • Nuolasit, ennenku tipahti😆

    Äänestä

Meni persiilleen

Äänestä

suomen viimeinen toivo menetetty. suomi on tuhoutunut. maastamuutto alkaa. politiikka loppuu tähän, jatkuen kansainvälisesti ja toisessa maassa. kommunikaation suomeksi päättyy. vajakit voitti, ja lisää tulossa. hyvää pakkoruotsia kaikille, ja talous, palkka, koulutus perseellään. onneksi olkoon, suomi tuhosi itsensä.

1Äänestä

Putkonen sähläsi kikyn kanssa ja hesari haastatteli Lindströmin.

Äänestä

Katujengit kiittää, hienoa suomen kansan vajakit.

Äänestä
  • Voin kertoa että te persuäänestäjät tuskin olette älykkäämpiä kuin 80% Suomen kansasta. Te olette siellä häntäpäässä.

    Äänestä

Täkeintä oli nyt ehdottomasti vihreiden murskahäviö, joten suunta on oikea.

Äänestä
  • Vihreiden tappio johtuu siitä että puskaosaston äänestäjiä palasi emopuolueen piiriin.

    Äänestä

  • Vihreät saivat konkurssiin koko Helsingin keskustan kivijalkamyymälät järjestämällä "autottoman Helsingin". Pysäköinti maksulliseksi kaikkialla, ja kävelykaduiksi kaikki kadut.
    Autonkäyttö-epäystävällinen Helsinki.
    Onnea vain vihreille. Omaksi onnekseni kerkesin ajaa toimintani alas ja myydä kivijalkamyymäläni pois oikeaan aikaan.
    Nyt on hyvä sossutella vain.
    Sitä saatte mitä tilaatte vihreät. Ajoitte yrittäjätoiminnan alas, ja nyt maksatte lopettaneiden yrittäjienkin elämän.
    Tyhmyys palkitaan äänestystuloksellanne.

    Äänestä

Suomi on pelastettu persuilta ja se on parasta.

Äänestä
  • Olisit hiljaa jos ei ole mitään järkevää sanottavaa.

    Äänestä

Viharasismi vei Persut tappioon, Persujen on vaan opittava elämään tyhmyytensä kanssa...

Äänestä
  • Nyt melkein tasoissa demarit ja persut.

    Äänestä

Puheet jäi kaljapullon tyhjään pohjaan tuijottamiseen, numerot ei osu edes äänestyslappuun oikein, joten Sanna jatkaa maan velan kasvua.

Äänestä

Pahinta on, että arvokonservatiivit maahanmuuttokriitikot on vaihtumassa homoihin.

Äänestä
  • Jos homo on maahan tunkeutumiskriittinen, niin eihän sillä homoudella siinä kohtaa väliä.

    Äänestä

Antakaa nyt näille katujengiläisille lisää etuja niin jaksavat riehua.

Äänestä

Voi hemmetti. En muuta osaa sanoa.

Äänestä
  • Alle puoli prosenttia persut jäljessä demareita.

    Äänestä

Ennakkoääniä manipuloitu sen tiesi heti kun reilusti normaalia enemmän ennakko ääniä jenkkien vaalimanipulointi on rantautunut Suomeen?🤔🤨🙄

Äänestä

Ihan bueno tulost anyways,

Äänestä

Persut johtaa!!!

Äänestä

Joko matut pakkaa romujaan? Huomenna voi olla liian myöhäistä.

Äänestä

Jytky, jytky, jytky.... 🙏🏼🙏🏼🙏🏼👏👏👏👏😁😁😁

Äänestä

Ahdistaako kun vasemmisto ja vihreät sai rökäletappion?

Äänestä

Hyvästi Sannan jauhobilehallitus. Nyt teillä jää aikaa hangata reisiänne vaikka joka yö.

Äänestä

Persuista tulee maan suurin puolue!!!

Äänestä

Mahtaa vihreitä ja vasemmistoliittoa vituttaa kun marin nus si äänet.

Äänestä

Ps meni ohi Sdp,kohta myös kok ohi,On se muija tuo Purra,Sanna on ritsapillu sen rinnalla.

Äänestä

Selvä linja Tapa matu päivässä parantaa äänisaalista. Harvassa ne puolueet jotka uskaltaa olla tappamatta matuja tulevalla 4 vuotis kaudella.

Äänestä

Ei ihan niinkään. Kakkonen on hyvä sijoitus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

No ei muuta kuin kohti uutta tappiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu