Rinne lähtee oikeisiin töihin

Rinne on selitellyt kaikkien työttömien haluavan mitä tahansa töitä.
Katsotaan meneekö Rinne töihin vai onko väite vain vappusatanen.
1951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei pysty oikeisiin töihin,istunut koko ikänsä,puhunut paskaa,alkaen vappusatasesta,valehtelija,ei jatkoon!

Äänestä
  • Paskamahanen, sydäntautinen, valehteleva änkyttäjä ja tupakoitsija.


    Ei osaa töitä tehdä, mutta jokin demareitten muodollinen organisaation oleskelutoimi, tietysti löytyy.
    Johonkin euvirkaan myös sopiva.

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😍 ­­­N­­­y­­­m­­­f­­o­­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178084463

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Eikö nuo saa sen sopeutumiseläkkeen ja Ikä taitaa olla jo muutoinkin täynnä.

Kumpa se sopeutumiseläke poistettaisiin niin pääsisivät kiinni normaaliin elämään aikaisemmin!

Äänestä

Nyt maksaa vappusatasestaan!

Äänestä

Minkä ihmeen takia te olette niin ilkeitä. Tuntuuko hyvältä ja mitä sinä ilkeydestä saat.

Äänestä
  • Emme ole ilkeitä.

    Rinnehän voi mennä oikeisiin töihin. Jos ei mene, niin vittuilu on ansaittua.
    Pitää elää niin kuin opettaa.

    Rinne on sanavalmiina ihmisenä osoitellut sormellaan muita hyvin ahkerasti.
    Nyt punnitaan paitsi Rinteen, niin myös kaikkien sosialistien moraali. Marinin moraali on varmasti hyvin mielessä hallituskumppaneilla.

    Äänestä

  • Mitä ilkeyttä on totuudessa?

    Äänestä

Nehän saa isot rahat jotka tipuu eduskunasta joka kuukausi tilille,tekmättä yhtään mitään.Miksi tuon ikäinen mies silloin tekisi töitä? Nautii hyvästä rahasta mikä tippu tilille joka kuukausi kaikille tipujille tulee raha ja edelisille tippujille 4 vuotta sitten yhä!.Varmasti on mökki,omakoti talot auto ja iso säästötilit.Mitä sitä murehtii mietii hyvä osasen elämää?

Äänestä

Rinne on lakimies, joka jatkaa arvokasta työtään oikeudenmukaisen yhteiskunnan ja siis oikeusvaltion hyvinvointipalveluiden puolesta niin kuntapäättäjänä kuin myös hyvinvointialueen palvelujen kehittämisessä.

https://www.verkkouutiset.fi/a/sdpn-antti-rinne-putoamisestaan-olen-kiitollinen-vuosista/#86dc8b9f

Kuten edellä olevasta linkistä näkyy, niin aika moni persukin putosi eduskunnasta. Toivottavasti heidän tilalleen on äänestetty hyvinvointipalvelujen puolustajia oikeudenmukaisessa Suomessa, jossa pienituloisia ei jätetä leipäjonoihin — jotta Ihmisyys ei unohdu itsekkyyden voittaessa pehmeät ja oikeudenmukaiset arvot.

Äänestä

Varsinainen lakimies toi Rinne osaa kavaltaa taloyhtiöiden rahat.

Äänestä

Oikeisiin töihin??? Oikeastiko???

Äänestä
  • Rinne "putosi" jo kauan sitten kun koki vakavan sairastumisen josta toipui tolpilleen muttei oikeesti tolkuilleen.

    Äänestä

Rinne kuittaa entisten kansanedustajien sosiaaliturvasta useammankin kuukausittaisen vappusatasen. Se, että itse arvioi olevansa työkykyinen seuraavat 4 vuotta ei tarkoita sitä, että ei saisi hetimiten reilua eläkettä.

Äänestä

No kyllä valtio Anttia muistaa loppuelämän. Eipä tarvihe töitä tehdä. Liekö alle 100 000 vuosituet ?

Äänestä

Eihän kukaan tuilla halua elää.
Rinne on vasta 60-vuotias, joten hyviä työvuosia on vielä jäljellä. Lakimiehistä on pulaa, joten tuskin tuo työllistyminen on edes ongelma.
Se tosin olisi noloa, mikäli Rinne sittenkin sortuisi tukieurojen ottajaksi...kun ne kuuluvat...

Äänestä
  • Demut ja sak hoitaa suojatyöpaikkaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Demut ja sak hoitaa suojatyöpaikkaa?

    Ehkä, mutta jos hän lakimiehen hommia tekee siinä suojatyöpaikassa, niin tehkööt. Ei se ole noloa. Tukien hakeminen sen sijaan on.

    Äänestä

Anttihan lupas aikoinaan poistaa sen työttömiä kiusaavan aktiivimallin jos pääsee hallitukseen, tais varmaan varautua tähän tilanteeseen - Vai miten sen aktiivimallin kanssa sitten kävikään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rinne on selitellyt kaikkien työttömien haluavan mitä tahansa töitä.
Katsotaan meneekö Rinne töihin vai onko väite vain vappusatanen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu