Joskus teini-ikäisenä pyysyn jumalalta tyttöystävää.
Yhtä tuttua. Minulle sanottiin että se löyti paremman.
Yksin pitää vaan elää. Ei kannusta oikein kovin suuriin
Ponnisteluihin tässä elonkorjuutyössä.
Sadonkorjuutyö
12
233
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä vielä. Kertoisin varmaan kaikille jos olisi jotain
Kerrottavaa tästä meidän rakkaasta jumalasta.- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178084986
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
No joo sain kyllä aamulla hyväntahtoiselta naapurilta lainaksi tupakkaa ja tietenkin minulla on tämä leipä.
Kiitos herralle.- Anonyymi
No joo sain kyllä aamulla hyväntahtoiselta naapurilta lainaksi tupakkaa ja tietenkin minulla on tämä leipä.
Kiitos herralle.
sekö oli teini-iässä tärkeintä?
- Anonyymi
Miltä jumalalta pyysit itsellesi tyttöystävää? keneltä kuulit uskonasioista? sinun ei tarvitse vastata tähän. Onhan se hienoa että yrittää, mutta uskonasioista kannattaisi ensin ottaa itse selvää. Jumala ei ole mikään automaatti, josta pyydetään ja sitten saan, vaan Hän tietää sinua paremmin mitä sinä tarvitset, ja sydänten tutkijaa ei voi pettää.
Kolkuttajalle ei siis avata tai pyytäjälle ei anneta, ellei Suuri Sattuma puutu asiaan?
Ilmeisesti on sinultakin kristinuskonharhainen jäänyt raamattu, tuo wc-paperin korvaaja, jäänyt lukematta?- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Kolkuttajalle ei siis avata tai pyytäjälle ei anneta, ellei Suuri Sattuma puutu asiaan?
Ilmeisesti on sinultakin kristinuskonharhainen jäänyt raamattu, tuo wc-paperin korvaaja, jäänyt lukematta?Kolkuttajalle ei siis avata tai pyytäjälle ei anneta, ellei Suuri Sattuma puutu asiaan?
Ilmeisesti on sinultakin kristinuskonharhainen jäänyt raamattu, tuo wc-paperin korvaaja, jäänyt lukematta?
Vastaus: en lue wc-paperia, käytän pehmeää Serlaa, mutta se Raamattu on minulle tutuksi tullut kun olen siitä viisauksia etsinyt ja löytänyt. Anonyymi kirjoitti:
Kolkuttajalle ei siis avata tai pyytäjälle ei anneta, ellei Suuri Sattuma puutu asiaan?
Ilmeisesti on sinultakin kristinuskonharhainen jäänyt raamattu, tuo wc-paperin korvaaja, jäänyt lukematta?
Vastaus: en lue wc-paperia, käytän pehmeää Serlaa, mutta se Raamattu on minulle tutuksi tullut kun olen siitä viisauksia etsinyt ja löytänyt.Mikä kohta oli paras ohje?
- omien tyttölasten raiskaaminen?
- orjien pito ja tappaminen?
- aborttiohjeet?
- noitanaisten hengiltä päästäminen?
- kansanmurha?
-vastasyntyneiden llasten silpominen
....- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Mikä kohta oli paras ohje?
- omien tyttölasten raiskaaminen?
- orjien pito ja tappaminen?
- aborttiohjeet?
- noitanaisten hengiltä päästäminen?
- kansanmurha?
-vastasyntyneiden llasten silpominen
....Minä en huoli sinun inhottavista ohjeistasi, jos haluat linkin Raamatun viisauksiin, niin etsi se itse, ja ota tutkiaksesi sananlaskut, koska ne minä voin sietää ja haluan niistä oppia. Mutta Saatana on Raamatun mukaan valheen isä ja murhaaja ollut alusta lähtien.
Anonyymi kirjoitti:
Minä en huoli sinun inhottavista ohjeistasi, jos haluat linkin Raamatun viisauksiin, niin etsi se itse, ja ota tutkiaksesi sananlaskut, koska ne minä voin sietää ja haluan niistä oppia. Mutta Saatana on Raamatun mukaan valheen isä ja murhaaja ollut alusta lähtien.
Taisi kivasti kilahtaa kipeästi munille, eikö vain?
Tuo raamattusi on niin täynnä silkkaa paskaa, ettei kukaan sen ymmärryksellä lukenut voi pitää sitä muuna kuin sivistymättömien paimentolaisten iltanuotiolla kerrottuina kauhutarinoina.- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Taisi kivasti kilahtaa kipeästi munille, eikö vain?
Tuo raamattusi on niin täynnä silkkaa paskaa, ettei kukaan sen ymmärryksellä lukenut voi pitää sitä muuna kuin sivistymättömien paimentolaisten iltanuotiolla kerrottuina kauhutarinoina.Tuo raamattusi on niin täynnä silkkaa paskaa, ettei kukaan sen ymmärryksellä lukenut voi pitää sitä muuna kuin sivistymättömien paimentolaisten iltanuotiolla kerrottuina kauhutarinoina.
Minun Raamattuni välissä on neliapila, ei paskaa, jota ei kannattaisi olla sullakaan korviesi väleissä!
- Anonyymi
Ei se ole mitään sadonkorjuutyötä että sinä yläasteella halusit löytää likkaystävän, mikä syy sulla on kirjoitella tähän???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303928
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131879Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631334Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951276Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671146Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51011- 47921
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti331884En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39872Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26871