YLE-vero on tarpeeton ja jossain määrin haitallinenkin populistinen järjestelmä yhteiskunnan mielipiteen ohjaamiseksi. Tästä on hyvä aloittaa.
Porvarihallitus poistaa YLE-veron ensimmäiseksi!
Anonyymi-ap
893
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sen ihmeen kun näkisi. Tuskin tulee persut pitämään edes tuota yhtä ainoaa lupaustaan.
Kyllä YLE myydään ulkomaiselle yritykselle !! Trumppi on jo kysellyt !!
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17808631c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ylen Annon valtaisa toimittajakaarti on jo kusi sukassa, kun pakollinen Ylen Annon ylenpalttinen vero poistetaan.
Ylen Annon toimittajakaarti saa jo koulutusta, miten opetellaan sanomaan oikein, ilman mitään naaman ilveilyjä tai vittuiluja P-E-R-U-S-S-U-O-M-ALA-I-N-E-N!
YLE- veron poisto on Kokoomuksen ja Perussuomalaisten listoilla!
YLE kykenee hoitamaan sille kuuluvan tontin ylenpalttisesti kymmenesosalla tämänhetkisestä rahoituksesta.
Digita hoitaa nykyään ne antenniverkon ja signaalinvälittämisen tehtävät, jotka aiemmin ovat olleet ylen kunniakas työsarka.
Uutis- ja ajankohtaisohjelmisto on syytä perata ja asettaa sille kuuluviin puitteisiin.
Suojatyöpaikoissaan naamaa vääntelevien henkisesti sairaiden agitaattoreiden aikakausi alkaa olla lopuillaan. Ja hyvä niin.
Yksi kanava riittää.
Ja sekin vasemmiston disinfomaation ja propagandan toimitukseen kun YLE on vaarassa päästä siitä virasta.