Desantti Johan Bäckman avautuu FBssä vaaleista ja vilpillisethän ne tietysti olivat.
Mutta eipä siinä kaikki! Hänen mukaansa Turkin parlamentti ei olekaan ratifioinut suomen NATO-jäsenyyttä!
Bäckkannin valheet muuttuvat vaan epätoivoisemmiksi.
Mutta eipä siinä kaikki! Hänen mukaansa Turkin parlamentti ei olekaan ratifioinut suomen NATO-jäsenyyttä!
Bäckkannin valheet muuttuvat vaan epätoivoisemmiksi.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Mahtaa vituttaa.
Joko Venäjän pääministeri on onnitellut Orpoa vaalivoiton johdosta?
Ei mutta bäckman onnitteli Anoa pääministerin virasta.
Valitsiko desantti päkman anuksen Luhanskin kansantasavallan pääministeriksi?
Anus olisi voittanut vilpilliset vaalit ilman vaalivilppiä.
Backmann on ollut kovin hissun kissun "mahtavan" venäjän viimeaikaisesta menestyksestä. Alkaakohan ruplahana kääntymään kireämmälle kun ryssien propaganda ei pure suomalaisiin?
Desatti ei ehkä nähnyt votkan-huuruisissa unissaan tätä päivää russakoiden aloitettua suurhyökkäyksen itsenäiseen Ukrainaan reilu vuosi sitten. Ei tainnut tällä Donetskin ja Luhanskin alueiden palkitulla "sotasankarilla" olla mielessä, että fanittamansa sotarikollinen V. V. Putler on tänään etsintäkuulutettu 123:ssa Rooman sopimuksen ratifioineessa maassa ja Suomi on NATO-asiakirjojen Washingtoniin roudaamista vaille puolustusliiton jäsen.
Saman oloinen "hahmo" kuin taannoinen valtakunnanjohtaja P. Siitoin. Yhtä vakavasti otettavissa:)
Venäjällä on kukaties luultu, että Backmannin möykkääminen jotenkin "käännyttäisi" suomalaisia venäjän kannattajiksi. Kukaties siksi koska venäläisiin tuollainen ehkä pintapuolisesti jossakin määrin vaikuttaa. Ja hekin ylistävät despootteja propagandan tahdissa vain koska vaihtoehtona olisi viimeinen sana kalashnikovista.
Oikeasti Backmannin juttuihin uskovalla pitää jo ennestään olla rankkaa mielitautihistoriaa.
Jonakin päivänä venäjän johto tajuaa että sille nauretaan jopa piirun verran enemmän nimenomaan Backmannin myötävaikutuksella. Ja silloin on trollille kullankalliina haussa sellainen kivi jonka alle voi ryömiä piiloon.
Bäckmanin piereskely ei käännytä ketään.
Puten näkökulmasta Backmanilla oli ehkä eniten käyttöarvoa suomalaisena dosenttina, joka kertoi Venjän kansalle, mitä Suomessa ja Lännessä oikesti ajatellaan ja tehdään.
Liekö Backmanin käyttöarvo jo nolla. No, hyödyllisiä idiootteja odottaa aina ikävä huominen, eli aika kun häntä ei tarvita, hän saa mennä.
Sitten kukaan ei enää kaveeraa, kammoa, kopio eikä arvosta.
Minuutin hiljaisuus Backmanin muistolle
......................
R.I.P.
Bätmän merkitsee Kremlille yhtä paljon kuin tuhannet Ukrainaan tykinruuaksi sysätyt miehet.
Valta kuuluu kansalle,,, mutta ei kaiken maailman desanteille.
Venäjänkö?
Tjaa, eikö siellä saanutkaan äänestää Putinia?
Oikeasti?
Badmanne VKK:n (Venäjä kuuluu Kusipäille) ehdokas jäi itse kusemaansa lätäkköön räpistelemään.
Hrrehherreejhheerrrrr!
Vaalien ehdottomasti suurin voittajablokki on Natomieliset.
Suomeen pitääkin perustaa Natohallitus!
Mikäs se semmoinen on?
Kumpi on uskottavampi trolli Bäckman vai Putkonen? Bäckman vaikuttaa ehkä vähän älykkäämältä trollaajalta. Putkonen mesoaa aika tyhjästä ja ei ole uskottava. Noilla oli jotain riitaa Putkosen elämänkerrasta ja jäi se kuva että Putkonen koki että Bäckman olisi jollain tavalla huijannut Putkosta.
Kukaan venäjämielinen ei ikinä ole huijannut ketään. Läpeensä slaavilaisen rehellistä kaartia.
"Bäckkannin valheet muuttuvat vaan epätoivoisemmiksi."
Kun ihminen on patologinen valehtelija, ei hänen valeidensa määrällä ole lopulta mitään rajaa eikä niiden sisällössä ole sitäkään vähää tolkkua, joka niissä on saattanut joskus olla.
Bäckman, Putkonen , Heiskanen ja Hietanen ovat Kremlin palkkalistoilla. Puheet ovat sen mukaiset. Jos he eivät näin puhu, he eivät saisi palkkaansa.Jos he eivät olisi Kremlin palkollisia niin joku muu olisi. Niinhän se Niko Ranta-ahokin sanoi, että jos hän ei myisi huumeita niin joku muu myisi. Kun tämän ymmärtää niin putinistien puheita ei tartte ihmetellä eikä varsinkaan ottaa tosissaan.
NÄMÄ ON PUKATTAVA VENÄJÄLLE JA PORTTIT KIINI NÄILTÄ SUOMEENTULON ESTÄMISEKSI.
PIANHAN SE EAJA-AITAKIN SIITÄ VALMISTUU
Paniikissa tai ei, mutta sekavia juttelee.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010052093.html
"Väitteet ovat niin absurdeja ja ääliömäisiä, mikä on tietysti sen yleisen linjan mukaista, mitä Venäjällä esitetään."
No kukaan ei sitä äänestä täällä. Siksi itkee