EdusKuntavaalit

Anonyymi-ap

Nonniin, vaali käyty ja spekulaatiot liikkeellä. Laitapa pirruuttani muutaman vaihtoehdon. Ensiksi on kuitenkin mainittava tyytyväisyys viherpiipertäjien tappiosta, sekä korvausten hakijoiden kepun.
No niin. Orpo alakaa muodostamaan uutta hallitusta, ok. Kyselee sitten kuka haluaa messiin. No. Ps muuten ok mutta maahanmuutto nounou. Sdp Ok mutta se vähäosaisten suojelu. Taisi olla kakojen (Kansallinen Kokoomus) slogan jotta velat pois.
Nythän asiat riippuu siitä, ketkä on valmiit allekirjoittamaan hallitusohjelman. Luulen jotta aika harva, kokoomuksen prinsiipien mukaan. Noo, häviävä auringon laskun puolue kepu läähättää kieli pitkällä hallituspaikkaa - vaikka ei pitäs. Ruottalaiset on mukana missä vaan. Kuhan vihreät älyää mennä oppositioon, en ole siitä ihan varma. Että tämmöstä. Katellaan!
Lapin Ukko

1

133

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katellaan rauhassa. Onneks tuolta kansanedustajista tipou pois useita viherpipertäjijä ja maahanmuuttajija. Ensin oman maan talous kuntoon ja sit voi auttaa muita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      164
      1607
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      148
      1244
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      899
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      70
      846
    5. 54
      741
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      727
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      715
    8. 87
      647
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      608
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      592
    Aihe