Uniruno

Uni jo silmää painaa.
Unelta ei saa lainaa.
Nyt pitää nukkua.
Että huomenna jaksaa taas kukkua.
Sanoi käki, joka unta kaunista näki!
Hyvää yötä teille kaikille! :D...)))!!!zzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZZZ.....***
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihanaa kun on toi Matti..kantaa säkkiä ja mua..tässä vaan olla möllötellään ja heitellään unihiekkaa joka kimmeltäen leijailee kaikenlaisiin simmuihin!!

Äänestä

Joka ilta JOS
lamppu sammuu
niin saapuu
oikea yö.

***** :z)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nukku-Matti. kirjoitti:

Uni jo silmää painaa.
Unelta ei saa lainaa.
Nyt pitää nukkua.
Että huomenna jaksaa taas kukkua.
Sanoi käki, joka unta kaunista näki!
Hyvää yötä teille kaikille! :D...)))!!!zzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZZZ.....***

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu