KEPUn tuhon päivä 2.4.2023!

Annika Saarikko jää historiaan. Hän oli KEPUn tuhoon vienyt kymppi.

Isänmaalle on tietysti onneksi, että terrorijärjestö MTK:n poliittinen siipi KEPU ei ole enään hallituksessa.

Äänestäjille siis suuri kiitos!

21

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itseäni kaivelee kaksi huolta.
      1 Miksi Saarikkoa syytellään huonosta menestyksestä.
      2 Ihmettelen miksi toveri Väyrynen ei päässyt eduskuntaan?

      • Anonyymi

        1) kun ei saanut kepulle ääniä
        2) ei saanut ääniä riittävästi


    • Anonyymi

      Pullapitko Vihreistä, päivää Martille.

    • Anonyymi

      Kuka on Martti johon viittaat.

      • Anonyymi

        Lutterin martti


    • Anonyymi

      Sipilän hallituskausi vei kolmanneksen Keskustan kansanedustajista eli 18 paikkaa.

      Osallistuminen Rinteen/Marinin hallitukseen vei jäljelle jääneistä paikoista neljänneksen eli 8 paikkaa.

      Mikä pelastaisi Keskustan tältä syöksykierteeltä vai pelastaako mikään? Onko Keskustalle enää tilausta Nato-Suomesta vai onko se matkalla unholaan?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kepun tuho oli ennakolta selvä koska sen kannattajista JÄRISYTTÄVÄT 81 % valitsee mieluummin edullisen energian kuin keinotekoisen 2035 ilmastotavoitteen.

      Perussuomalaiset on teettänyt Kantar TNS Oy:llä mielipidetiedustelun, jossa kysyttiin, onko energian ja sähkön kohtuuhintaisuus tärkeämpää kuin se, että Suomi on vuonna 2035 hiilineutraali. Kyselyn tulos on selvä: 68 prosenttia suomalaisista kokee, että energian kohtuuhintaisuus on tärkeämpää kuin hallituksen muuta EU:ta huomauttavasti kireämpi hiilineutraalisuustavoite.

      SDP:n kannattajista 57 % valitsee mieluummin edullisen energian kuin keinotekoisen 2035 ilmastotavoitteen. Kokoomuslaisista hurjat 74 %, keskustalaisista järisyttävät 81 %.

      https://www.suomenuutiset.fi/mielipidekysely-suuri-enemmisto-suomalaisista-haluaa-ennemmin-kohtuuhintaista-energiaa-kuin-pitaytya-ylikireissa-ilmastotavoitteissa/

    • Anonyymi

      Kyllä sen tuhon syynä ja perusta on ollut Sipilä.

    • Anonyymi

      Saarikko hyppäsi sokeasti feikki-Marinin kelkkaan ja lupasi kaikenlaista, kuten että valtio hoitaisi kansalaisten ahdistuksen

      Nobelisti kertoo

      Holmström katsoo, että Suomessa tukeudutaan liian usein valtion apuun. Hän ei kuitenkaan mielellään nosta esille yksittäisiä esimerkkejä valtion liian suureksi kasvaneesta roolista.

      – Kaikki ongelmat tulevat aina heti valtion pöydälle. Esimerkiksi nyt kun on paljon ahdistusta, niin valtion täytyisi jotenkin hoitaa se ahdistuskin.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/talousnobelisti-suomen-velkaantumisesta-rahaa-on-kaytetty-turhiin-asioihin-onko-todella-tarkoituksenmukaista-etta-valtion-rooli-on-nain-laaja/8666486#gs.to3pke

      • Anonyymi

        Muistetaan kuitenkin, että kyseinen Holmström on äärimmäinen oikeistolainen ja oikein ylikokoomuslainen.


    • Anonyymi

      Russonatsien yhteistyömies Esko Aho pyrki kehittämään Putinin mahdollisuuksia erilaisiin operaatioihin ja hyökätä naapurimaihin Skolkovo-säätiön HALLITUKSEN JÄSENENÄ ja neuvotteli puolihullun
      Dmitri Medvedevin kanssa, joka johtoi säätiötä

      https://www.businessofbusiness.com/articles/skolkovo-russias-failed-silicon-valley-tech-putin/

      The Skolkovo Foundation coordinated the effort, with a board resembling a who’s who of international business elites. Co-chaired by the Russian oligarch Viktor Vekselberg and ex-head of Intel Craig Barrett, it included then-CEO of Google Erich Schmidt and the Finnish former prime minister Esko Aho.

    • Anonyymi

      Hyvä Annika.
      Alaspäin!!

      • Anonyymi

        Annikki oli varovainen kun ei sanonut Ylöspäin, vaan Eteenpäin. Tulos ei mennyt Eteenpäin, ei edes Taaksepäin, vaan Alaspäin.


    • Anonyymi

      Se kotimainen! Se epäluotettavin!
      Se kaunaisin, joka syyttää iki omista hölmöilyistään, pötypuheistaan ja riidoistaan aina toisia puolueita.
      Keskustaan ei luota enää kukaan kuin kenties osa pohjoisen lestadiolaisista.
      Saarikko osoittautui yhtä tyhmäksi kuin muukin kepuporukka.

    • Anonyymi

      Niin ei niitä Suomen valtion asioiden hoitoa ihan lipputangon narua kiertämällä vakuuteta.

    • Anonyymi

      Ei tehonnut neljän vuoden räkytys ja haukkuminen, ei vaalien jälkeinen maanittelu persuhallitukseen, joten jatkuu näköjään sillä persumaisella älyvapaalla rouskutuksella.

    • Anonyymi

      Persuja vaan ottaa päähän, kun Keskusta ei lähtenytkään edistämään persupolitiikkaa vaan persujen on nöyrryttävä Kokoomuksen ja RKP:n politikan sääntöihin ja otettava nyt vastuu vaalilupauksistaan ... ja pistettävä Suomi kuntoon!

      Seuraavissa vaaleissa ei enää jytkytetä!

    • Anonyymi

      Nythän se nähdään, miten persut pystyvät hallitusvastuuseen, kun tarvii pystyy tekemään kompomissejä ja muitakin puolueelle epäedullisia myönnytyksiä eikä saa vaan järjettömästi räkyttää ja kirjoitella välikysymyksiä.
      Siinä se äänestäjäkunta alkaa kutistua ideologian kutistumisen myötä.
      Ootetaan.. ootetaan ..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      148
      11357
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      160
      4543
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      4444
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4312
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4179
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3467
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe