Pörssisähköllä rahastetaan oli ydinvoimaa tai ei, johtporra siirtää romutulot veroparatiisiin , uusi hallitutus määtää valtion yritykset kilpailuttamaan johtoportaan joka vuosi kuka hoitaa halvimmalla palkalla valtion monopolit.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Mistähän niitä merkittäviä romutuloja sähköyhtiöille tulisi? Kai niistä purettavista ilmajohdoista joku euro irtoaa, mutta enemmän niihin maakaapeleihin menee.
- Anonyymi
Metsäyhtiöt rahastivat Fortumin siivellä miljardeja eduskunnan ja EUn hyväksymän mankala-periaatteen avulla.Kansa ei käsitä eikä kai eduskuntakaan. Pitäisi olla päättäjillä joku vastuu teoistaaan. Vaalit ei vastuuta muodosta vaan lisää vastuuttomuutta kun uudet päättäjät päästetään kuin koirat veräjästä edestakaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520