Kuka mahtaa tuntea Jeesuksen

Kristittyjen Jeesus on Herra ja Kristus.
Amerikkalaisten uususkontojen Jeesus on ahne rahastaja
10% provikalla.

Apt 19:15 
Mutta paha henki vastasi heille sanoen: "Jeesuksen minä tunnen, ja Paavalin minä tiedän, mutta keitä te olette?"

- olemme uudelleen kastajia ja kaatajia
- käännytys mielessä
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ylöstempaus kaadetuille

Se nostaa heidät kaikki ylös koukulla, vetää heidät pyydyksessään ja kokoaa heidät verkkoonsa. Sentähden se iloitsee ja riemuitsee.

Äänestä

ruumiista irtaantumiset, taivasmatkat, valopatsaat, äänet päästä, ennustukset, tempauspäivien paljastuminen...
Perinteistä.

Äänestä

Niilokin ihmetteli muistelmissaan, mikä kumman henki heitä oikein viskoo nurin selälleen, kun se sama henki ei pysty ketään parantamaan yhtään mistään.
Helluntai - Niilo oli itse sairas ja sairauksiin kuoli ennen eläköitymistä ulkomailla.
Niilolla tehtiin paljon rahaa niin kauan kuin Jumala salli.

Äänestä

Mat 24:23 Jos silloin joku sanoo teille: 'Katso, täällä on Kristus', tahi: 'Tuolla', niin älkää uskoko.

Äänestä

Jeesus antoi vain kaksi käskyä.

30 ja rakasta Herraa, sinun Jumalaasi, kaikesta sydämestäsi ja kaikesta sielustasi ja kaikesta mielestäsi ja kaikesta voimastasi'.

31 Toinen on tämä: 'Rakasta lähimmäistäsi niinkuin itseäsi'. Ei ole mitään käskyä, suurempaa kuin nämä.

Jeesus puhui yhdestä kasteesta eikä uudestikastamisesta.
Helluntaiuskossa pääpaino on kasteessa
kaikesta sielustasi ja kaikesta mielestäsi ja kaikesta voimastasi.

Äänestä

Vauvakastetut eivät saa nukuttua.
Parham ja Sodomia kummittelee.
Yö menee juopotellessa.

Äänestä
  • Vauvakastetut eivät saa nukuttua.
    Parham ja Sodomia kummittelee.
    Yö menee juopotellessa.

    Minua ei kiinosta tuon taivaallista mutta naurattaa näiden amerikan vaippa paskahousujen 1900 luvun parhamitja muut russelin intiaanien kirjoitus vauvakastetut:)
    Entä jos teidät on otettu peräaukosta ulos..siinä niin voidaan ihmetellä taas:)
    En ymmärrä,jos joku sanoo vauvakastettu,mitä sitten?
    Pääasia on ettei sekoa amerikkalaisiin lahkoin 1900 luvun,kuten olen nähnyt mutta jokainen kai ymmärtää alku uskonnon lähdön.Se ei ole amerikan lahkoissa lähes 1900 v sitten,ei he voi kertoa mitään ,ei yhtään mitään Kristuksesta ! Ei oikeasta uskonnosta,he vain kopiovat kaiken ja ovat kuin davidin oksa silloin jenkeissä.
    Puhumalla he tekevät mutta ei totuudella !

    Äänestä

Alku uskonto tuntee Kristuksen ja opetuksen.Ei amemerikklaiset 1900 luvun höpöhöpö lahko suuntaukset.
Ei edes Suomen lestit jotka on puhujan sekoomus,naisen alistamislaitos synnytksille.
amerikan lahkot,niissä puhuu ihminen samoin,kuin lestaadiolaissa ihan mitä vain tulkita ,kuten Islamissa.
Seurakunta on tyhjäpäät täynnä ja eivät itse voi vaikuttaa.
Puhujan tai pääjuorun sana on heidän mielestä totta ja se on todella lammasmaista !
Miksi pitää elää tyhmyydessä vielä 2023?

Äänestä

Hävettäisi olla amerikan lahkolainen,uskoa puhujaan amerikan villin mailla 1900 luku.Hänkö muka tietää enemmän,kuin alku uskonto 2000 vuotta sitten?
Amerikan lahkoko on viisaampi Kristuksessa ja Isässä?

Äänestä

Kerro minulle,tietääkö amerikan uskon lahkosi enemmän Kristustukesta ja Luojasta kuin alku uskonnot?
Alku uskonto tuli hyvin alussa ja amerikan lahkot ..:) sitten hiili vaunujen mötä ja tyhmien sekä pelkäävien ihmisten takia,koska elivät villin lännen murhaajien ja viinan keskuudessa. Nämä pelkuri sitten munattomatoman miehen keskes keksiivät lahkot /lahkon.
Pelkureita 1900-luvun jenkit ja sitten uskon varjolla joista on kohdannut pedofiliaa ja pahaa todella monelle.
Saastainen 1900 luku ..

Äänestä

Suomi24 on tuhonnut palstan ja palstan aiheesta, helluntailaisuus, keskustelun ja näin sivut ovat täyttyneet Jumalan pilkkaamisesta ja helluntailaisten vainoamista ja panettelusta ja vihasta Jeesuksen seuraajia kohtaan.
Suomi24 on tahallisesti ja määrätietoisesti tehnyt palstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joka on alusta kiihottamiseen kansanryhmää vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kristittyjen Jeesus on Herra ja Kristus.
Amerikkalaisten uususkontojen Jeesus on ahne rahastaja
10% provikalla.

Apt 19:15 
Mutta paha henki vastasi heille sanoen: "Jeesuksen minä tunnen, ja Paavalin minä tiedän, mutta keitä te olette?"

- olemme uudelleen kastajia ja kaatajia
- käännytys mielessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu