Sannan pukeutuminen osoitti kunnioituksen puutetta

Sanna voisi vähän miettiä mitä päälleen laittaa, jos ei sitten ollut tulossa suoraan baarista.
2751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Purran pukeutuminen on varmaan ihan mainostoimiston suosituksesta aivan mautonta. Siivouskomerosta mekkoja ja vaali-iltnakin hassu väriyhdistelmä päällä, niinkuin sirkuksesta lomalla.

Äänestä
  • Aloittaja keskusteli Marinin pukeutumisesta , miten se liittyy Purraan ?
    Oletko tyhmä ?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Aloittaja keskusteli Marinin pukeutumisesta , miten se liittyy Purraan ?
    Oletko tyhmä ?

    Persuporvari uhriutuu heti jos persu Purran pukeutumista arvostellaan samalla mitalla heh heh heh heh heh heh...

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Persuporvari uhriutuu heti jos persu Purran pukeutumista arvostellaan samalla mitalla heh heh heh heh heh heh...

    Eiköhän se ole nähty. Ei mitään tyyliä. Aika on muuttunut. Nyt on uudet kytättävät esiillä!
    Purran kledjut on valittu vetoamaan kirpputorikansaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Eiköhän se ole nähty. Ei mitään tyyliä. Aika on muuttunut. Nyt on uudet kytättävät esiillä!
    Purran kledjut on valittu vetoamaan kirpputorikansaan.

    Purra on verevä nainen, ja sellaisille sopii vaate kuin vaate, kaikki istuu.
    Toista on nämä latumerkit, samapa tuo millä pulkannarut verhoilee niin näky ei ole kummoinen.
    Saarikko on hyvän näköinen oli päällä mitä tahansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Aloittaja keskusteli Marinin pukeutumisesta , miten se liittyy Purraan ?
    Oletko tyhmä ?

    Purra on vertailukohta, tahdot tai et.

    Äänestä

Oli menossa baariin!

Äänestä

Räikkönen ei pese enää kotona pyykkejä.

Äänestä

Kyllähän tuo koko eronnut hallitus oli pukeutunut tummiin vaatteisiin. Mitähän pukeutumista tämä aloittaja nyt arvostelee?

Äänestä
  • Kunhan räksyttää...
    "Koirat haukkuu ja karavaani kulkee"

    Äänestä

Jos Purra pääsee hallitukseen, katotaan minkä mekon kukkakuositäti on löytänyt ilon päivään!

Äänestä

Tuliko suoraan baarista en ole vetänyt mitään

Äänestä

Se ei huomannut että oikea olkain oli valahtanut ja vaaleanpunainen nöpöttävä nänni melkein päätyi ihmisten kuvaruutuun.

Äänestä

Oli kuitenkin vetässyt päällihousut sukkahousujen päälle. Jakku vain unohtui vastekomeroon.
Kovasti on riutunut.

Äänestä
  • Päällihousut on yhdellä ällällä päälihousut, ja sukahousut on yhden koon.

    Äänestä

No no aloittaja. Katso vähän Li Andersonin pukeutumista.

Äänestä

Aloittaja voi mennä kysymään keltä vaan tuon ikäiseltä miksi pukeutuvat noin, saat jokaiselta pataan ja kunnolla saatkin.

Äänestä

Vaatetukseen en ota kantaa, mutta yksi asia kiinnitti huomioni: Eikö Suomessa ole kohteliasta ojentaa kyseisenlainen paperi siten, että se tulee vastaanottajalle oikein päin.

Äänestä
  • Jos vastaanottaja olisi ollut persu, ei olisi ymmärtänyt kääntää oikein päin.

    Äänestä

Taas kerran persut harhauttivat. Minä luulin Sannan tarkoittavan Sanna Ukkolaa. Sannahan esiintyi läskit paljastavassa mekossaan aikoinaan YLE:ssä ollessaan eikä kukaan sitä paheksunut. Miksi persut ovat kaksinaismoralisteja näissä naisten pukeutumisasioissa. Ai niin sen takia kun persunaiset ovat ...

Äänestä

Rumat ne vaatteilla koreilee

Äänestä
  • Kauniit eivät tarvitse vaatteita laisinkaan.

    Äänestä

Meidän Sanna pukeutuu aina mustaan, korkeintaan kiiltävää klitteriä saa vähän olla. Se asu sopii joka tilaisuuteen. Oli joulu tai juhannus, musta käy aina!
No, vapusta en ole varma. Pridemarssilla Sannalla oi raidakas mekontapainen.

Äänestä

ex-pääministeri blow-festarien jälkeen uhriutuu heti jos bileissä puttuu puolet pukeutumista arvostellaan samalla mitalla heh heh heh heh heh heh... Väsyttää kun kesärannassa juh, unontui naiselta paitakin mitä velvettiä SDP?????????

Äänestä

persut pukeutuu paskaan, se sopii heille kuin nyrkki persuvaimon silmään.

Äänestä

Paha katsella Sanna on kuin kuivunut riuku, pelkkää luuta ja nahkaa.

Äänestä
  • On sentään elossa kaiken kokemansa jälkeen. Sinä olisit todennäköisesti lataamossa tai tehnyt itsarin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna voisi vähän miettiä mitä päälleen laittaa, jos ei sitten ollut tulossa suoraan baarista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu