Käsky lähteä SDP johdosta pois?
Anonyymi-ap
1292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
eikös Kari Suomalaisenkin piirrokset olleet monesti kuitenkin sitä oikeaa totuutta-jälkeenpäin tutkittuna
Lindman kuskin paikalle
Politiikka
Puolueet
Perussuomalaiset
Miksi mulla tuli Marin ja hornetit mieleen?
Anonyymi-ap
2023-04-06 12:18:25
Ilmoita
https://kotiliesi.fi/ihmiset-ja-ilmiot/nostalgia/noita-ja-noituus-suomessa/?shared=422816-3cd34df1-500
Noitia on pelätty ja kartettu, mutta loitsut ja rituaalit ovat kuuluneet myös tavallisen kansan elämään – nykynoidat eivät piilottele itseään, vaan ovat näkyvillä sosiaalisessa mediassa
Vituttaa kuin pientä punaista
Li Anderssonnia lainaten
Lähtikö Marin kiidättämään suihkarilla hallituksensa eronpyyntöä tasavallan presidentille niin Sipilä aikoinaan?
sodäär
Marin siirrettiin hetkeksi sivuun. Muistakaa, Demarit pettää varmasti ja aina. Kun nyt edes viikon saisi katsoa telkkaria ilman, että näkee/kuulee hänen "ihmeteoistaan".
Hän näyttää sitten kykyjään tekstiili-ja vaatesuunnittelun viennissä. Marimekko tarvitsee vienti-ihmeen. Sellainen voi olla Sanna Marin parhaimmillaan.
Ei kai Orpo ole piilo demari ? Nyt ei sitten hännystellä demareita hallitukseen ! . Yrittäjä luojan armosta .
sauli niinistö
Mullekin tuli hornetit mieleen.
Hornetien tullessa elinkaarensa päähän niillä on vaarallista lentää. Sannan olisikin kannattanut luvata koneet Venäjälle, jolloin niistä olisi ollut Ukrainalle enemmän hyötyä.