Unkari pakkoraossa

196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Unkari on Nato-venkoilussaan täysi pelle. Se ei pystynyt sanomaan mitään syytä Suomen ratifioinnin viivyttämiselle (eikä viivyttelyn äkkilopettamiselle) eikä sillä ole mitään asiallista syytä viivytellä Ruotsin ratifiointia.

Kyse on Orbanin harmikiukusta. Orban ei halua sitoutua sääntöihin, jotka Unkari on hyväksynyt EU:hun liittyessään ja nyt se on Ruotsin vika. Säälittävä pikku-putin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/63ba8fd6-0c41-4f30-b48f-096e0e6a04a6

Se ei päästä Ruotsia Natoon, koska Venäjä kiristää sitä maakaasulla: https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008960407.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu