Ei ollu sahurit vielä laskenu pensan hintaa, koskahan se tapahtuu?
Tuanoiniin
Anonyymi-ap
9308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Töitä mulle heti tai lisää tukia,no Pressut ,mikä kestää?
Sosialisti ulisee
Tyypillinen sosialisti poikkeuksetta ja aina käsi toisen taskuilla
Maurihan laski jo hintaa edellisten vaalien jälkeen mutta vissiin ainoastaan Kaustisella?
Niin, silloin aluevaalien aikaanhan se intooli bensan hinnan alentamisesta, kuiinkahan paljon Kokkolanseudulla vuoden alusta bensan hinta laski, kun hyvinvointialue aloitti toimintansa ?
Nyt onkin kiva nähdä osaako tuleva oppositio hyödyntää sosiaalista mediaa kuten Persut teki .Jos osaa niin ei ole helppoa hallituksella,on se vaan tehokas ja on niin paljon helpompaa arvostella kuin tehdä itse.Varsinkin Tiktokin kautta meni moni edustaja läpi,myös muita kuin Persuja mutta muut olivat enemmänkin asiaansa tuomassa ulos.Tienvarsimainokset ovat konkreettisesti paperia Tiktokkiin verrattuna,jossa saa myös äänen mukaan joko muitten mollaamiseen tai asiansa esittämiseen.
Kaupas kyllä eron huomas heti, maito -30% ja makkarapaketti -50%!! Ei ollu paskapuheita ne hinnanlaskut!
Päiväysalennuksia,normi Persu:-))
Olis mielenkiintoista jos joku tekis listan esim. mäenpään kommentoikista pielessä olevista asioista. Olisi sitten hienoa verrata niitä persujen tuleviin tekemisiin ja selityksiin.