Kiinteistöhuollon leikkuriajelijat Kaalisaaressa

Anonyymi-ap

Mitä ihmettä kiinteistöhuollon ruohonleikkurimiehet teki leikkureinensa tänään Kaalisaaren alueella? Hiukan näkyy ruohotupsaita jostakin, mutta ei niitä koneleikkurilla vielä pitäisi pystyä ajamaan. Jotain sääntöjä pitäisi saada tuohon, kun kalliita ruohonleikkureita retuutetaan lumisilla rinteillä.

5

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noista pitää ottaa kuljettajista hyvät naamakuvat, ja leikkurin rekisteri on kirjoitettava talteen.

    • Anonyymi

      Siinä sulle hommaa🤣🤣

    • Anonyymi

      Monessa lajissa harjoitellaan ennen varsinaisia suorituksia ilmeisesti hakivat hyviä ajolinjoja kesää varten jotta ihmiset ovat sitten tytyväisiä että hyvin on ruoho ajettu.

    • Anonyymi

      Puisto- ja viheralueiden hoitoon käytettyjen koneiden käytössä ei ole mitään valvontaa. Koneita saa ilmeisesti vaan hakea ja ottaa "omiin hommiinsa" mitenkä huvittaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe