Juhlallinen liittymisseremonia

Jäseneksi ja kelvolliseksi 10% maksajaksi pääsee pukeutumalla riruaalimekkoon.
Saako helluntauseurakunnassa pastorit pukeutua mekkoon?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Rituaalimekkoja säilytetään kaapissa.
Sitten kaapista ulos.

Äänestä
  • Lut kirkossa on tuo rituaalimekko sekä papilla että vauvalla.
    Mutta vain pappi saa kahvia.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Lut kirkossa on tuo rituaalimekko sekä papilla että vauvalla.
    Mutta vain pappi saa kahvia.

    Papilla ei ole mekkoa

    Äänestä

Suomi24 on tuhonnut palstan ja palstan aiheesta, helluntailaisuus, keskustelun ja näin sivut ovat täyttyneet Jumalan pilkkaamisesta ja helluntailaisten vainoamista ja panettelusta ja vihasta Jeesuksen seuraajia kohtaan.
Suomi24 on tahallisesti ja määrätietoisesti tehnyt palstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joka on alusta kiihottamiseen kansanryhmää vastaan.

Äänestä

juopot tylsyyksissään kirjottelee mitä on kotona opittu, jossa ei ole opittu mitään edes siitä luterilaisuudesta !

suomen lutterin kansa ei tiedä mitään kirkostaan opistaan eikä mistään, kunhan puristetaan virsikirjaa pelonsekiasesti kerran pari elonsa aikana siinä se on uskomisen tunnustus.

Äänestä
  • siinä yksi juoppo joka koko ajan puhuu van luterilaisuudesta.

    parhamin kansa ei tietä mitään Raamatusta, kunhan vain täälä vainoahavt ja herjaavat uskovia

    Äänestä

  • >>>>"ei tiedä mitään"<<<<

    usko riittää. D D D

    Äänestä

Pentecostalismin perustaja sekä Amerikassa ja Suomessa on paljastunut kovan luokan homoseksuaaleiksi molemmat, ja molemmat on viety vankilaan sodomian harjoittamisesta.
Vaikea uskoa, että se olis pelkkä sattuma, kyllä siihen jonkinlainen johdatus liittyy?

Äänestä

Luther-Säätiössä rahat laitetaan nettisivulta löytyville pankkitileille ja perintöjäkin otetaan vastaan.
Piispa on pukeutunut mekkoon ja baal-jumalan hattu on päässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jäseneksi ja kelvolliseksi 10% maksajaksi pääsee pukeutumalla riruaalimekkoon.
Saako helluntauseurakunnassa pastorit pukeutua mekkoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu