"Elikkä, jos Bahmut menetään lopullisesti, se merkitsee valtavaa tappiota Amerikalle, yhtä häpeällinen tappio kuin Vietnamin sota. Eivät pystyneet valtavalla sotabudjetillaan edes turvaamaan Ukrainan voittoa, häpeän Amerikkaa."
On todella kovaa tekstiä.
On todella kovaa tekstiä.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kyllä ukrojen lähtölaskenta on nyt alkanut, hieraisin silmiäni, onko Zele antautumassa.
Zele on selvästi raivoissaan jenkeille, jotain on mennyt pahasti pieleen, ukrojen epätoivoinen taistelu maailman parasta asevoimaa vastaan alkaa tulla tiensä päähän.
Maailman parasta asevoimaa? Venäjän armeija on menettänyt sotilasmaineensa vuosikausiksi. Kukaan sotilasasiantuntija lännessä ei olisi edes villeimmissä unelmissaan uskonut Venäjän armeijaa niin heikoksi ja amatöörimaiseti johdetuksi, millaiseksi se Ukrainassa on osoittautunut. Rupuporukkaa.
Niinpä niin, vastassa 30 natomaata, aseineen, neuvonantajineen, palkkasotilaineen. Niiden täytyy sitten olla tosi surkeita, kun eivät pärjää.
Ukrojen selkäranka on katkeamispisteessä, noin puolen tuhatta uhria per vuorokausi, eihän sitä mikään maa voi kestää loputtomasti. Pahoja ongelmia koko pitkällä rintamalla.
Niin, tuo pointtisi on minunkin mielestäni ratkaiseva tekijä....oli mitä ihmeleluja hyvänsä, jos miesvoima loppuu, niin mitäs sitte.............???????
Jos luit uusimat Pentagonin vuodot, niin Venäjän sodajohto on vuotanut pahasti. USA:lla ja saman tein Ukrainalla on ollut tieto Venäjän suunnitelmista alusta asti.
Niin ovatkin. Vastassahan on vain homottuneita ja länsimaisten tapojen turmelemia uskonnottomia.
jenkit on saaneet sadat miljardinsa- hyödyllinen idiootti moppe on tehny tehtävänsä- moppe saa mennä-
zelenski heitetään venäjän joukkojen telotettavaksi?
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17817588x
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Jahas, taas näitä itse luotuja repliikkejä...ilman linkkiä HUPSHUIJAAA
Elätkö tosiaan toisten laittamien linkkien varassa?
Näin se vain menee, ehkä tämä tiedonanto tulee ylelle viikon kuluttua, suomiuutiset laahaa nykyään päiviä perässä.
Sinä tunnut siis elävän tekaistujen (väärennettyjen)repliikkien varassa, väitteet pitäisi pystyä dokumentoimaan. Usko pois Seppo.
Tämä tiedonanto tuli normaalissa ukrainalaisille osoitetussa puheessa.
Mistä sen puheen voi kuunnella tai lukea, jonne?
Vieläkö se tuppukylä on valtaamatta? On se jenkkilä sitten merkillinen kun pitää ”maailman parasta armeijaa” polvillaan yhdessä tuppukylässä jossa ei ole ollut koskaan lähimaillakaan yhtään amerikkalaista sotilasta…
Suoraa huutonaurua!!! 🤣🤣🤣
Pitäisi muistaa, että Bahmut ei ole Yhdysvalloissa. Bahmut on Ukrainassa ja heidän pitäisi osata sitä puolustaa.
Missä tuollaisia valeita on?
Melkosta Tiltun skeidaa. Myötähäpeä on suuri.
No no, zele älä häiritse syön jäätelöä.
- Joe
https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.KgoXOVtcjn9LBeNZW8oprQHaEL&pid=Api&f=1&ipt=5701936822216dcf4d11c4fcfe918efaebb1db97b15a0827a2dee4b8afb5ac5b&ipo=images
Eihän Amerikka ole edes mukana sodassa niin miten se voi olla tappio Amerikalle?