Surullista. Alueestamme on tullut tosi rauhaton.
Vuoreksessa piiritystilanne.
Anonyymi-ap
8192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vuoreksesta nousee bussiin epämääräistä porukkaa.
Hervanta kakkonen.
Viimeksi kun istuin bussissa numero viisi, jolla tulin Hervannasta keskustaan, nousi Vuoreksessa kyytiin musta nainen, jolla oli koruja kuin kuningattarella.
Siis joku oli ens tehny poliisille ilmoituksen henkilöstä, jonka hallussa on ase. Sitten kun poliisit meni paikan päälle, niin asunnossa oli vain yksi henkilö ja mittä asetta ei löytynyt. Perätön ilmianto.
Meidän tylsä kulttuuri kaipaa joidenkin mielestä piristystä ja rikastuttamista.
Joku Terveystalon lääkäri taas ollut asialla.
Saman tasoinen höpö alue kun muutkin.
Ehkä tätä vuoresta on mainostettu rauhallisempana kuin se on. On siellä levottomuutta. Olin viemässä roskia kun näin sisäpihalla poliisin puhuvan romaninaiselle jostain kiivaasti. Nämä romaninaiset tai romani muutenkin puhuu aika lujalla äänellä usein kun on ulkona mikä on häiritsevää.
Muutamaa päivää ennen poliisiauto oli pysäköity kadulle lähelle missä asun vuokra asunnossa. Tuli turvaton olo.