Orpopetteri

Orpopetterikin kannattaa harkita,kuinka paljon köyhiä kiusaa,ette tarvi ruveta
taxsilla ajelemaan ovelta ovelle.
3256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sipilän kohtalo vaanii!

Äänestä

Miten taxi ja sinä liitytte yhteen ? Kuten tiedät taxin tuloista puolet heilahtaa takaisin valtion tyhjään lompsaan.

Äänestä
  • Ei mitenkään ,mutta ajattelin että kansa on jo niin käärmeissään koko ukkoon, että ei uskalla liikkua,kuin taxsilla ovelta ovelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpopetterikin kannattaa harkita,kuinka paljon köyhiä kiusaa,ette tarvi ruveta
taxsilla ajelemaan ovelta ovelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu