Venäjän Turkilta saamat aseet tulevat kiertotietä?

Afrikan valtiot ovat innokkaasti ruvenneet
tukemaan Venäjää.Ostavat Turkilta aseita
ja myyvät ne sitten Venäjälle?
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viro ostais Suomelta hornettei ja lahjoittas ne Ukrainaan !! Sauli onneton!!
USA on paska kun ei anna meidän päättää hornetteist !! Suomi on USAn alamainen !!
Perutaan tilaus ja tilataan hävittäjät muusta maasta !!
Puola antaa migei Ukrainaan ja englanti lupasi Puolalle hävittäjiä tilalle !!

Äänestä

Laitonta asekauppaa käydään aina. Valtion ei kannata sitä harrastaa, koska se johtaa vientikieltoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Afrikan valtiot ovat innokkaasti ruvenneet
tukemaan Venäjää.Ostavat Turkilta aseita
ja myyvät ne sitten Venäjälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu