6 vuotta asuttu talossa,ostettu v,-17,ei ole ollut ongelmia.Nyt huhtikuussa,aivan kuin yhdessä kaapin nurkassa oli hieman tuoksahtanut home.Olemmeko oikeutettu mittaviin korvauksiin asuttuamme home talossa 6 vuotta ja saammeko kauppahinnan täysimääräisinä takaisin. TÄMÄ ON VAIN YKSI KUVITELTU TAPAUS NYKY SUOMEN ASUNNON MYYJIEN RISKEISTÄ.
Vanhan talon asunto kaupat,
Anonyymi-ap
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asujia on monenlaisia, joku paskapuppeli asuu talon piloille vuodessa kannattaa siivota edes kerran vuodessa, säästyy homeelta hajulta.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17818740n
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Olet myöhässä koska 5 vuotta on jo kulunut. Minkälainen kuntotarkastusraportti on kohteesta tehty kauppakirjan liitteeksi ? Tai jopa kuntotutkimus kohteesta?
Aloittajana heti juttu rosikseen ja kaupan purku ja 190k korvauksia kauppahinnan päälle myyjältä.
Kuten tuossa avauksessa sanottiin "kuviteltu tapaus"
Ja yleensä nuo kuvitelmaa ovatkin, asuntokaupat johtavat homekäräjille kuitenkin äärimmäisen harvoin.
Mutta kuvitellusta tapauksesta sen verran, että vuosien asuminen talossa tuo uudelle omistajalle viikko viikon jälkeen lisää vastuuta sekä vikojen havaitsemiseen "ajoissa", että myös huoltovastuun kautta.