Jos persut menee hallitukseen

Niin syksyllä on uudet vaalit.
17172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Peltokangas pääministeriksi. On sen verran retee jätkä että haistattaa alatyyliin muille. Tämähän uros laittaa koko eduskunnan järjestykseen. On siinä uhoilija ja typerä tyyppi. Kuka tuota on äänestänyt. Pitkäperjantaina uhoili kebab ravintolan edessä kaiken kansan luullen.

Äänestä
  • olette idiootteja.säälin teitä,aloittaja ja seuraava

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    olette idiootteja.säälin teitä,aloittaja ja seuraava

    Älä Persut meitä sääli , sääli omaa porukkaasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    olette idiootteja.säälin teitä,aloittaja ja seuraava

    Minkäs me sille mitään voidaan jos Persu öykkäröi ja haistattaa kansan kuullen.

    Äänestä

  • Ja tuollaisiin pitäisi uskoa maamme asioita kuntoon laittamaan.

    Äänestä

  • Peltokangas ja Veijo Niemi eduskunnan typerimmät henkilöt.

    Äänestä

Punikki?

Äänestä
  • Ai sinäkö.

    Äänestä

Kyllä se iman-aikuinen öykkäri tajuaa, että ei tule saamaan aikaiseksi yhtään mitään.

Syksyllä sitä aletaan sanomaan Mauri "perseennuolu" Peltokankaaksi.

Äänestä

Vaan eipä taida persuksista olla vallankahvaan. Populistinen räksytys oppositiosta riittää ja on kyllin helppua.

Äänestä

Kokoomus tarvitsee syntipukin kaikille kokoomuksen epäonnistumisille ottaa siksi perussuomalaiset mukaan näin se on aina ollut. Edellisen kerran vihreät saivat olla syntipukkeja.
Purra on vielä niin kokematon ja voi olla ensimmäinen ja viimeinen kerta kun on hallituksessa.

Äänestä

kahtena aiempana syksynä odotin leikkauksia , nyt ilmeisesti leikataan , koska ei kukaan kehitysvammaisille anna luottoa ikuisesti 🤣

Äänestä
  • IMF 40miljardia Arkentiinalle 🤔 ja suomen velka oli ? suhteessa väkilukuun ja viljelyn tuottoon ?

    Äänestä

Jos persuja ei oteta hallitukseen, niin sama velkaralli jatkuu ja lorvijoiden määrä lisääntyy ja se raha otetaan yrittäjien selkänahasta.

Äänestä

Syksyllä kylläkin mutta 2024 vuonna kaiketi.

Äänestä

twitteri- ym- örveltäjät on jo pilaneet mahdollisuutensa ihan itse että valikoima supistuu itseohjautuvasti

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin syksyllä on uudet vaalit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu