Minkä taakseen jättää

Sen edestään löytää. Perussuomaliset ovat melkoisessa liemessä. RKP on ainoa puolue, joka voi päästää perussuomalaiset hallitukseen. Millainen muisti mahtaa olla RKP.llä. Perussuomalaiset ovat vuosia haukkuneet, ilkkuneet, väheksyneet RKP.tä.
Kumpi on kovempi, hallituskiima, vai kosto persuille, veikkaan ensimmäistä. Perussuomalaiset ovat toki nykyään aivan tavallinen porvaripuolue. Suurimmat huutelijat on siirretty syrjään. On siis salonkikelpoinen, eli sulautuu samaan massaan muiden puolueiden joukkoon. Joten toivottavasti saamme suomeen hyvän oikeisto koalition ja saamme suomen taas oikealle polulle. On aika laittaa SAK ja SDP duunariporukka kuriin. Suomi nousuun.
16197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kuka hullu ha lupaa Persunatsit hallitukseen !! Valheita ,sarjavihaa ja sarjarasismii !! Sitäkö hallitus tarvitsee ???

Äänestä
  • Osoittaisitko vihdoinkin ne "persunatsit" sellaisella aikuisen ihmisen faktaperustelulla. Mitä valheita , sarjarasismia ja -vihaa on ollut, missä ja keiden toimesta.
    Tuo idioottimainen huutelusi puskista noilla perkeleen lapsellislla huutomerkeillä, jotka eivät muuten korvaa välimerkkejä, joita et osaa käyttää. Onko siis tarpeen mölistä asiattomuuksia ilman kykyä kommenikoida kirjoittamalla.

    Äänestä


Jos RKP lähtee edistämään äärinationalististen persujen ideologiaa Suomen hallitukseen, niin RKP:n kannatus romahtaa kuin Suomen Keskustan on romahtanut.

Äänestä
  • PS on vaatinut ruotsinkielen poistamista kouluopetuksesta, poistamista kaupungin-,kuntien- ja valtionhallinnosta.

    RKP lähtee hallitukseen jos hallituksessa ei ole persuja.

    Ei jää Orpolle paljon valinnanvaraa......

    Äänestä

  • Mihin se RKP:n kannatus romahtaa, kun eihän heillä juuri minkäänlaista kannatusta ole koskaan ollutkaan....ikuinen pienpuolue.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Mihin se RKP:n kannatus romahtaa, kun eihän heillä juuri minkäänlaista kannatusta ole koskaan ollutkaan....ikuinen pienpuolue.

    Ne kaikki pakkoruotsin kannattajaa äänestää siinä se 5% äänestäjistä ollut aina.

    Äänestä

Kok + SDP .RKP + Krist +Vihreät.

Äänestä

Heh,persut ruikuttaa keskustaa mukaan kun ensin on annettu tappolaukaus. Ei todellakaan kepu lähde persujen pikenttipojiksi.
Persut ei uskalla yksin,muutta eipä heillä ole ketään kaveria.

Äänestä
  • "Ihan oikeasti ylläpito !
    Mites menee noin niin kuin omasta mielestänne, ihan noin niinkuin sananvapauden suhteen - muiden kuin tuon multikki trollin sananvapauden kanssa. Tuhansia häiriköntiviestejä kopioilla, osa poistettuja mutta aivan liian suurelta osalta edelleenkin palstalla, ja lisää tunnutte sallivat. Ei voi olla palstan järkevä sisältö, muiden käyttäjien harteilla, ja valvoa yhtä täysin sekaisin olevaa mielenterveyspotilas."

    Terveisin häiriköintiin ja ylläpidon tehottomuuteen totaalisesti kyrpiintynyt palstalainen.

    Äänestä

  • Kukaan ei halua lähteä persujen kanssa samaan hallitukseen enkä yhtään ihmettele sitä!!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kukaan ei halua lähteä persujen kanssa samaan hallitukseen enkä yhtään ihmettele sitä!!

    Katsotaan miten käy kun vihervassarit nousevat taas valtaan. Peruvatko he kaikki haukkumansa leikkaukset ja muut asiat mistä ovat nyt huutaneet pää punaisena.👺

    Äänestä

  • Kepua johtaa talousrikollinen että sillleen, onko se jo unohtunut.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kepua johtaa talousrikollinen että sillleen, onko se jo unohtunut.

    Miksi kepulit ei maksa omia varastamia rahojaan, valtiolta taas vaativat se maksamaan, sama johtaja sielläkin.
    https://yle.fi/a/3-12193730

    Äänestä

Pohjalainen päärynänkasvattajapuolue on yks hailee!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen edestään löytää. Perussuomaliset ovat melkoisessa liemessä. RKP on ainoa puolue, joka voi päästää perussuomalaiset hallitukseen. Millainen muisti mahtaa olla RKP.llä. Perussuomalaiset ovat vuosia haukkuneet, ilkkuneet, väheksyneet RKP.tä.
Kumpi on kovempi, hallituskiima, vai kosto persuille, veikkaan ensimmäistä. Perussuomalaiset ovat toki nykyään aivan tavallinen porvaripuolue. Suurimmat huutelijat on siirretty syrjään. On siis salonkikelpoinen, eli sulautuu samaan massaan muiden puolueiden joukkoon. Joten toivottavasti saamme suomeen hyvän oikeisto koalition ja saamme suomen taas oikealle polulle. On aika laittaa SAK ja SDP duunariporukka kuriin. Suomi nousuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu