Eu on luvanut toimittaa Biden sotaan Ukrainaan miljoona tykin ammusta. Kuka maksaa? Kouluttaa 30th nuorta kuolemaan sotaan. Sekin maksaa!
Eu ostaa tykinkuulia!
Anonyymi-ap
32310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
On sillä Eulla rahaa. Pakotteetkin vienyt kassaa pieneksi!
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178206441
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kranaatit maksaa kukin EU-maa osaltaan. Isot maat,jotka pääasiassa kranaatit valmistavat maksavat enemmän kuin pienet.
Sotilaiden koulutus on eri asia.
Kyse on maataan puolustavista ukrainalaisista.
On selvää,että Ukrainan taistelun tehostaminen ärsyttää putleristeja.
Niin pitääkin.
Isot maat, jotka ne valmistaa, maksaa vähemmän kuin pienet.
Ne tekee, jotka pystyy. Ne maksaa, jotka eivät pysty valmistamaan.
Hölynpölyä.
Valmistaja maksaa.
Joku saattaa tietysti mennä mukaan.
Eu maksaa. Eli Suomiressu iso maksaja!
Jaa,että miksi? Haluat käyttää vetovarojamme ja Ukrainan tuhoutuvan ja nuorten kuolevan rintamalla? Niin miksi??
Minun verovarojani saa käyttää Venäjän rikollisjoukkion työntämiseksi pois Ukrainasta. Venäjäisiä nuoria kuolee rintamalla varmasti EU:n maksamiin kraneettihin, mutta se on Putinin syytä, ei EU:n .
Mikäs Biden osuus? Ajoi sotaan?
Suomalainen maksaa. Aina.
Suomi ja suomalaiset maksavat vain omat sitoumuksensa.
EU-vihaaja on liian tyhmä sitä ymmärtämään.
Minå yrittå niinku heikko Suomi Ruåtsi sinuå selvittåå tåmån eu asian kun siis miksi ei eå antaa minå råhååå
Siomi,kun sitoutuu kaiken mitä pyydetään! Maksamaan!
Vain EU-vihaajien valeissa.
Heippädej min vånligen:) hurmor du?
Sitoutunut maksamaan noita tykikuulia,nuija!
Eun rakastajapelle kiellät totuden?
Kranaatteja valmistetaan ja hankitaan vain omiin tarpeisiin.
Oletko tyhmä,vai tietämätön? Eu kokouksessa pätettiin hankkia Ukrainalle miljona tykinkuulaa Eu yhteisesti,nuija!
EU failed again....
Kuulat maksaa EU yhteisistä varoista ja jokainen EU maa osallistuu oman varallisuuden ja kokonsa mukaan, eli Suomi aika vähän.
Tärkeintä kuitenkin on, että Venäjä kyykkää ja köyhtyy hurjaa vauhtia ja joutuvat laittamaan varansa ja panoksensa sotakalustoon ja kyllä se päähän potkittu ja alistettu kansa jossain vaiheessa herää, vaikka venäläinen tunnetusti elää kurjuudesta.
Ryssä alkaa varastaa ja tekemään rikoksia entistä enemmän kun elämiseltä menee mahdollisuudet ja se tietää sisäistä anarkiaa ja Puten olot kurjistuu kun maan sisöisen rauhan yllä pitämiseen tarvitaan entistä enemmän poliiseja ja sotilaista.
Kyllä nuija Eun rahat loppuu enen Venäjä,nuija!
Venäjän kansantalous taitaa olla pienempi kuin Espanjan.
EU:n talouskapasiteetti on moninkertainen Venäjään verraten.
Päälle vielä USA.Britannia,Kanada ja Turkki? Ponimai?
Suomikin ko persauki. Ei Venäjällä rahapulaa. Öljyä myydään enätysvauhtia!
EU:n BKT on yli 8 kertainen Venäjään nähden. Kummalta luulisit rahojen looppuvan ennen?
Kun vielä huomioi, että USA:n BKT on n. 13 kertaa Venäjän BKT, niin ryssällä loppuu varmasti nopeammin rahat.
Jos opettelisit edes kirjoittamaan....
Öljyä myydään valtavaan ale hintaan. Venäjä myy, mutta Kiina määrittää hinnan.
Suomenkielesi on sitä luokkaa, että opettajaasikin hävettäisi.
Voin sinua nuijaa opettaa,hinta kova. Kyllä tässä muut sortuu,kuin Venäjä,nuija!
Ei ole alehinta. Hinnat nousi pakotteiden takia. Venäkä tienaa nyt enemmän,kuin ennen. Eu repii rupista persettään.. tajuuko Ursula mokaansa?
pääasiassa Suomi maksaa koko lystin otetaan velkaa ja maksetaan pois, näinhän se menee nyt kun olla nettomaksajina taas uudessa kerhossa.
Nettomaksajat nekin maksaa,eli suomipöljät!
Eu sai tyhmydellään Eumaat köyhyyteen!
Onko Eu tunkenut Ukrainalle jo li 60 miljardia?