Mitä mieltä olet siitä että tuota saastetta jota mainoksiksi sanotaan tungetaan sun postilaatikkoon muutama sata kiloa vuosittain ja tv, radio ja internet tuputtaa sitä samaa sontaa niin että omalta kohdalta täytyy sanoa että ällöttää.
Olen harkinnut vakavasti seuraavaa.
Kerään kokoon vaikka puolen vuoden tai vuoden mainokset ja lajittelen ne niin että saman firman lähettämän mainos saastan laitan pakettiin ja lähetän takaisin koska ei ole minun tehtäväni hävittää jonkun firman roskia.
Aluksi voin maksaa muutaman paketin palautuksen mut sen jälkeen teen sen tavarapalautuksen nimissä. maksakoot itse roskiensa hävittämisen.
Käykääpä mielenkiinnosta lukemassa esim Suomen suoramainonnan sivuilta. Heidän kautta jaetaan noin 600 miljoonaa mainosta vuodessa, tähn tarvitaa n 200 toimihenkilöä ja noin 4500 jakelijaa.
100 jakeluautoa ajaa mainoksia ympäriinsä. Mitkähän lienevät autojen päästöt?
Olisi Vihreille töitä. Kuinka paljon ympäristöä saastutetaan noilla mainoksilla. Roskaa, autojen päästöjä ja metsää tuhotaan myös.
Parempi järjestää nettiin joku paikka missä kaikki yritykset voivat mainostaa omia tuotteitaan. Siellä voi käydä katsomassa jos kiinnostaa. Hyvin moni tuntemani ihminen sanoo että tuo mainosten tunkeminen todella ärsyttää. Itse lopetin TV.n katsomisen juuri noiden idioottimaisten mainosten takia. Enkä osta koskaan mitään mitä on jollain mainoksella tuputettu. Ostan mitä tarvitsen ja etsin sille myyjän ITSE
Mitä tykkäät mainos saasteesta
Anonyymi-ap
3
162
Vastaukset
- Anonyymi
Mustaa ihoa tyrkyllä niin, että kuvottaa.
- Anonyymi
Puhelinsoittajat monta kertaa samaa asiaa,kun ostettu niin mutta ku olis taas ostettavaa,vaikka päivän vanha on liian vanha heitä pois ja osta uusi ja parempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121421
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764