Puhemies valittu

"Minä Antti Petteri Orpo vakuutan..." -- ei siis vanno vaan vakuuttaa. Puhemies antaa aina neutraalin vakuutuksen kun aloittaa hommassaan. Sama sopisi ministereillekin.
10131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tämän aloituksen mahdollinen pointti ei vakuuta...

Äänestä
  • Kun et taida tajuta sitä..

    Äänestä

Voi hellan lettas, on se niin ihmeellistä tuo vakuuttelu.

Äänestä

M ja Y nuolevat murutkin byrokratiaeliitin pöydältä vaikka väkisin tukehtuisivat

Tässä on vapari ( nimi esiintyy Sundströmin PAT ateistit stadilaisten listauksissa ja kuvakin) äärivasemmistolainen liberaali taaksepäin katsovaa eli filosofiaa sutienja Mariniin sokeasti ihastunutta hömppää laukoen, pari kohtaa panen tähän ( huli-kaani a. R.Hinmäkiläinen komu kävi Zn kimppuun jne)


""oikeuksista, mm. juutalaisia, kuten Orpon puoluetoveri Ben Zyskowicziä. Oikeiston nousu näkyi mm. hänen pahoinpitelynään""

""on heikoin. Some on nykyisin se media, jossa noitavainoa pääministerin kaltaisiin naisiin vaalien aikaan harjoitettiin. Misogynia kohdistuu niihin naisiin, jotka eivät pysy siinä ruodussa, jonka naisvihamieliset tunteet asettavat kaikille naisille""

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/timoandersson/mitka-olivat-eduskuntavaalien-todelliset-teemat-ja-mista-oli-puhe-ja-mista-vaiettiin/

Äänestä

Halonen käytti aikanaan iskulausetta hän on yksi meistä
Työväenluokkaisuuttaan ja vaatimattomia lähtöolojaan korostanut Halonen valitsi ylimielisen ja kaikkitietävän käskyttäjän roolin. ”Kuka perkele täällä väittää, että minä kiroilen?” Halonen


mainoksia liimailtiin hoitolaitosten seinille

voitaisiinko liittokokous pitää hoitolaitoksessa

PAT/Ateistit/Sundström sivaltaa 16.7.2014

""ja liiton hajottamisen siipiporukkaa. Nämä eivät itse olleet liiton luottamuselimissä tekemässä hajotuspäätöksiä. Tämäkin joukko on kovasti harventunut, osa on päätynyt erilaisiin hoitolaitoksiin. Heidän käyttäytymisensä oli jehovantodistajien käytöksen kaltaista, jotka karttavat lahkostaan eronneita luopioita""

Äänestä
  • Halosen porukat olivat täyttäneet Ylen
    TV1:n ohjelmajohtaja Riitta Pihlajamäki tarkasti Halosta käsittelevän osan ennen kuin antoi luvan esittää ohjelman.

    Pihlajamäen mies Hannu Lehtilä on kirjoittanut Tarja Halosen vaalikirjan ”Yksi meistä”.

    Äänestä

  • Todella huima todistus Sundströmin vajoamisesta!

    Onkohan tapahtunut minkäänlaista paranemista?

    Äänestä

Kauheeta sekularismia ja valinnan vapauden riìstoo.

Äänestä

Juuri näin yksinkertaista. Taitaa olla turha odottaa pääministeriltä.

Äänestä

Ihan sama vannooko vai vakuuttaako poliitikko kunniansa ja omantuntonsa kautta. Molemmat merkityksettömiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jori.mantysalo kirjoitti:

"Minä Antti Petteri Orpo vakuutan..." -- ei siis vanno vaan vakuuttaa. Puhemies antaa aina neutraalin vakuutuksen kun aloittaa hommassaan. Sama sopisi ministereillekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu