Keskusta purkaa katkeruuttaan.

Kehes muihin kuin Perus-suomalaisiin. Uusi kansanedustaja Wigelius ei katso tarvitsevansa taxikorttia koska pääsee Helsingissä muutenkin liikkumaan.
Keskustan ( ENTINEN) kansanedustaja pitää sellaista rehvasteluna.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009516432.html
10153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllähän noilla pummeilla hyvät edut

Äänestä
  • .
    Kepun Savola purkaa Katkeruuttaan, kun Kepun kannatus Romahti !
    - Kepun Savola ehdotti puolueen uudeksi nimeksi SatiaisMaanPuolue (SMP)
    - Kepun Savola Synnytti Uuden Puolueen, SMP:n

    .

    Äänestä

  • Kyllä muutama kansanedustaja viime kaudella ei ottanut taksikorttia !! He sitten nostivat rahat taksikuittia vastaan ! Jotkut käyttivät taksikorttia , mutta eivät sitä aina käyttäneet vaan ottivat kuitin ja sillä nostivat rahat takaisin !

    Äänestä

Mitenkä reppanat tulee toimeen oikein

Äänestä

Tottakai vanhat pitää uusien edustajien hyviä juttuja huonoina. Sehän koskettaa laiskoja lihavia edustajia. Ei luovuttaisi mukavuuksista

Äänestä
  • Ajetaan pummilla kaikilla julkisilla olen edustaja Ulkohuussissa kumileimasimena

    Äänestä

Kyllä on äänestävä kansa hölmö.Aina pitää äänestää uusi ehdokas eduskuntaan,ei niitä jotka siellä jo ovat olleet ja kansaa kyykyttäneet.Pitää äänestää joku nuori ja uusi pienipalkkanen leveimille leiville.

Äänestä

Noissa IS:n kommentonneissa saatiin Rosa Meriläisenkin suulla kieltäytyjät kuulostamaan tekopyhiltä silmänpalvojilta, jotka eivät edes ehdi tilaisuuksiin,,,,hmm.

Äänestä

Luulisi, että tuo taksikortti on henkilökohtainen.
Mutta Savola on puheidensa mukaan maksanut sillä muidenkin matkoja?

Äänestä
  • Wigelius on oikeassa, hänhän kertoo kävelevänsä ja muutenkin pärjäävän Helsingissä ilman taxipelleilyä. Savola ottakoon esimerkkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kehes muihin kuin Perus-suomalaisiin. Uusi kansanedustaja Wigelius ei katso tarvitsevansa taxikorttia koska pääsee Helsingissä muutenkin liikkumaan.
Keskustan ( ENTINEN) kansanedustaja pitää sellaista rehvasteluna.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009516432.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu