Vaikea kysymys

Anonyymi-ap

Halu kuolla. Ei masennusta..
En ole masentunut, mutta haluan kuolla. Olen 78 vuotta vanha, en näe enää mitään nähtävää tässä maailmassa. Ole kaikkien tiellä. Kaikilla olisi helpompaa, jos olisin poissa vähin vaivoin ilman mitään huolta ja vaivaa. Onko tämä mahdotonta? Vai onko tämä ajatusvirhe?

4

481

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meille on elinpäivät määrtty syntyessä.Voitt kirkon diakonilta pyytää ystävän itsellesi.Vaikka et kuluisi kirkoon.Ystävän saa myös Punaisen ristin kautta.Kun osaat netiä käyttä menen punasen ristin sivuille ja sama oman kotikuntasi ,kaupunkisi serakunta sivulle.Etsi num.Diakonille ja soita jo huomenna.

      • Anonyymi

        Kontulan hoono soomi mummo se taas jakaa turhia ohjeitaan. Ei tuossa ystävää kyselty.


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😍 ­­­N­­y­­m­f­­­o­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17821679B

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Jokainen voi päivänsä päättää silloin kun itse haluaa jos siltä tuntuu ja on tehnyt tässä asiassa sovun itsensä kanssa. Muutama on ihan lähipiiristänikin lähtenyt, tosin ovat olleet parantumattomasti sairaita eivätkä enää jaksaneet kitua kun toivoa ei enää ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      24
      2252
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      28
      1616
    3. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1402
    4. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1393
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1072
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      121
      1014
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      906
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      234
      866
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      13
      714
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      700
    Aihe