Karpela on paniikissa

ihminen tekee virheitä. Paniikissaan Karpela meni ja kirjoitti avoimen kirjeen IS:lle kuvitellen, että sillä mukamas asia selviää. Tuolla kirjeellä Karpela hankkiin median vihat niskoilleen ja nyt hänen viran hoitaminen vaikeutuu entisestään. Eikö Karpela sitä tiedä, että mediaa ei voi hallita. Medialle ei voi kirjoittaa avoimia kirjeitä, eikä sitä voi vaatia kirjoittamaan itsestään positiivisia juttuja. Karpelalta on mopo karannut pahasti käsistä.
4308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Unohdit yhden tärkeän asian. IS ei ole mediaa, se on paskamediaa!...ja paskamedialle ei tarvitse antaa mitään arvoa.

Äänestä
  • ... josta seuraa suora johtopäätös , että mielipiteelläsi voi pyyhkiä ahterin , vai ?

    Media mikä media - jos sitä seurataan sillä on merkitystä.
    Ja kyllä alkaa olla aika pistää Kepun touhut aisoihin.
    Kunhan saataisin vielä vähennettyä kuntamäärä alle sadan ja lakkautettua maaseudulla vallitseva Kepukratia.

    Äänestä

"Eikö Karpela sitä tiedä, että mediaa ei voi hallita. Medialle ei voi kirjoittaa avoimia kirjeitä, eikä sitä voi vaatia kirjoittamaan itsestään positiivisia juttuja."

>>>

No tottakai mediaa voi hallita. Medialle voi kirjoittaa avoimia kirjeitä sekä vaatia "sitä" kirjoittamaan itsestään positiivisia juttuja!
Ja jos edelleenkin olet sitä mieltä että media = IS niin hanki jo elämä!...voimme olla vakuuttuneita että olet monipuolisesti uutisoitu:)))))))

Äänestä

median täydellisesti!

Siellä viidennen kolonnan höppänät pitää huolen siitä että, Tanja pysyy "lööpeissä" koko ajan!

(julkisuus on julkisuutta, oli se sitten myönteistä tai kielteistä)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ja silloin kirjoitti:

ihminen tekee virheitä. Paniikissaan Karpela meni ja kirjoitti avoimen kirjeen IS:lle kuvitellen, että sillä mukamas asia selviää. Tuolla kirjeellä Karpela hankkiin median vihat niskoilleen ja nyt hänen viran hoitaminen vaikeutuu entisestään. Eikö Karpela sitä tiedä, että mediaa ei voi hallita. Medialle ei voi kirjoittaa avoimia kirjeitä, eikä sitä voi vaatia kirjoittamaan itsestään positiivisia juttuja. Karpelalta on mopo karannut pahasti käsistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu