Pakko sanoa että sinä, joka olet siitä vastuussa, niin pakkaa kassisi ja lähde siitä talosta. Parempia on tulossa tilallesi pilvin pimein.
Onko ärsyttävämpää valtakunnan uutisissa, kun viivytään viisi kokonaista minuttia jonkun naamalävistetyn yliopistoanarkistibimbon mielipiteissä Ukrainan tilanteesta josta hän ei mitään ymmärrä.
Mutta sitten kun on jotain katsojia kiinnostavaa, kuten tänään Jupiteriin lähetetty kantoraketti, niin muutama sekunti näytettiin raketin polttimien sytytysvaiheesta, ja sen miten se nitkahti liikkeelle, mutta raketin lähtöä ja nousua ei näytetty lainkaan, vaan siirryttiin heti muihin aiheisiin.
Herää kysymys, kenelle uutistoimituksen päällikkö näitä uutisia kasaa, tuntuu ettei tavallisille suomalaisille ihmisille ainakaan.
Kiinnostaako ässää sortava lävistetty myöhäisteini omituisine ilmeineen ja mielipiteineen todella enemmän kuin historialliset tapahtumat, kuten kyseinen ensimmäinen koskaan Jupiteriin lähetetty luotain, jonka matka perille onnistuessaan kestää viisi vuotta.
Kumpi meistä on väärässä?
Kuka oikein vastaa Ylen uutisten sisällöstä
6
163
Vastaukset
- Anonyymi
Vakio vastaus..Kiitä kokoomusta ja kumarra vielä heille niin tajuat kuka tai ketkä ovat vastuussa.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17823365N
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Eikös svenska yle tee uutiset ja ne käännetään suomeksi?
- Anonyymi
Ei tämä hippi sentään sanonut, että suomalaisten pitää kompensoida tuon rakettimoottorin polttama hiilidioksidi polttoaineen hintoja nostamalla? Sitten ylellä tapahtui virhe ideologian lietsonnassa.
- Anonyymi
Sama radion puolella. On tuskastuttavaa, kun päiväuutisia on lyhennetty muutaman minsan kestoon. Eihän sellaisiin mahdu yhtään mitään! Joskus todella koko uutislähetys kertoo vaikkapa vain Macronin puheista.
Suomessa! Aivan varmasti täällä kotomaassakin tapahtuu jotain merkityksellistä, muuta kuin sodanlietsonta ja natolaisuus. Ai että alan olla väsynyt sotahulluihin. - Anonyymi
"Kuka oikein vastaa Ylen uutisten sisällöstä"
Lukutaitoisille asia avautuu katsomalla uutisista vastaavien nimet uutislähetyksestä tai Ylen verkkosivuilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä921949Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781781Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3081584Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1851460Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em921053- 511007
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 67954
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941