että maailmassa ei ole koko ihmiskunnan aikana ollut yhtä typeriä ihmisiä kuin nykyään. Sillä tarkoitan 1990 ja sen jälkeen syntyneitä. Aivan uskomatonta ihmissaastaa. Eivät ymmärrä älyllisestä elämästä mitään. Maapallo, tai ainakin ihmiskunta on tuhon oma jos tuollaiset idiootit saavat enemmänkin jalansijaa tässä maailmassa. Toinen ryhmä on eri valtioiden päämiehet lähipiireineen. Siinä sitä vasta saastaa onkin. Aivan tapettavassa kunnossa.
Kyllä se vaan on niin
Anonyymi-ap
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Media on tyhmistänyt ihmiset"!!!
Media aliarvioi kansalaisia. Meiltä voidaan kysyä vain kuka tanssii tai laulaa parhaiten ja muuta sellaista jonninjoutavata. Jos erehdyt kritisoimaan median aivopesukampanjaa niin kirjoituskielto astuu voimaan. Perusteena sääntöjen vastainen kirjoittelu vaikka en ole käyttänyt alatyylistä viestintää ehkä kohdista kirjoituksia vähemmistöä vastaan jos siksi ei lueta Naton vastaista mielipidettä. Sen johdosta ole ollut kirjoituskiellossa jo yli puoli vuotta Suomalaisessa mediassa. Näin toimii suomalainen demokratia ja miekipiteen ilmaisunvapaus.
Sananvapaus on voimassa niin kauan kun muista huutaa järjenköyhyyttäsi ”kyllä”. Ajatella sen tämän vielä saa, mutta ajatuksien julkituominen on suomalaisessa demokratiassa hiljennetty.
Täytyy myöntää että oikeassa olet, kyllä ihminen on maailman suurin peto sanotaan mitä sanotaan ja kaiken lisäksi vielä niin tyhmä että kaikista pyrkimyksistään huolimatta tuhoaa sekä itsensä että koko maailman ja vain sen tähden koska minä voin, kaikessa suuressa itsekkyydessään ja ahneudessaan ja se on ihan oikein typeryksille.