TYÖTÄ VIEROKSUVAT KURIIN

Orpon on laitettava totaalikieltäytyjät kuriin, jollei työ maita niin ilmaisen rahan jakamisen pitää loppua. Ruokalappuja kauppaan, niin loppuu päihteiden ostaminen veronmaksajien rahoilla. Pitkäaikaistyöttömyys on vain noussut vihervasemmiston aikana, vaikka maassa sanotaan olevan työvoimapula..
8101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Työttömät jalkapuuhun senaatintorille.

Äänestä

Joo SDP:n porukkaa sosiaalitoimiston ja kelan luukulla jonottaa. Töihin siitä vetelykset.

Äänestä

Lisää tulevia työttömiä halutaan ulkomailta, eikä mitään käryä miten nykyiset työttömätkään saisi töihin. Hommassa käy vielä TODELLA Huonosti.

Äänestä
  • Rahat lähetetään Italian mafialle ja Kreikkaan!

    Äänestä

Menkää terveet töihin ja nilkit laittakaa kuriin.

Äänestä

Mitä hyötyä on jakaa ruokalappuja. Ne myy ne ruuat ja ostaa niillä huumeita,kaljaa yn

Äänestä

Ruokalapusta max puolet todellisesta hinnasta,joten ostettu viinan määrä puolittuu. Helppo hoitaa homma himaan, jos vaan tahtoa on. Näin toimittiin vanhaan hyvään aikaan 80-luvulla. Nykyiset nössöt eivät tietenkään halua hommalle mitään tehdä,kun haluavat huumeetkin vapaaksi.

Äänestä

Joo, rahan eteen pitää tehdä jotakin. Sitten vaikka Trumpin lanseeraama metsien haravointi, jos se on hyödyksi yhteiskunnalle ja kaikkien etu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpon on laitettava totaalikieltäytyjät kuriin, jollei työ maita niin ilmaisen rahan jakamisen pitää loppua. Ruokalappuja kauppaan, niin loppuu päihteiden ostaminen veronmaksajien rahoilla. Pitkäaikaistyöttömyys on vain noussut vihervasemmiston aikana, vaikka maassa sanotaan olevan työvoimapula..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu