Upporikasta,rutiköyhää. Jäi köyhäksi? Persuvihakortti petti?
Marininpelasi?
Anonyymi-ap
7323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
pelaisi venäläistä rulettia ns. rullareukulla. Ei monikaan jäisi hävinnyttä peluria kaipaamaan
Demupalvojat vollottaa!
Ootko natopersujen kannattaja, Venäjäkiimavajakki?!
Kiva kattoo,kun marini istuu rivimiehenä istunnoissa harmaavarpusena. Kuten teki Sipiläkin!
Harmaavarpunenko Sipilä ? No ei, hänhän varmisti Saarikon takana keskustan alamäen ja älkää luulko näin käyneen vahinkossa ei tarkkaan oli harkittu ja katsokaa neljän vuoden päästä keskusta nousee uudesti syntyneenä, syntinsä unohtaneena taas lentoon, eikä sitä pysäytä mikään, Eteenpäin Eteenpäin!
Ken köyhä on, no ei ainakaan täällä, mä luulen Sanna Marin laskee rahojaan ja tiedän teillä ei niin paljoa koskaan tule olemaan, kun köyhiä te ootte niin monella tapaa, sairaan köyhiä.
Marinin hallituksen aikana tuloerot ja leipäjonot kasvoivat, mutta julkisuudessa esitti olevansa huolissaan ettei vähävaraisilta leikata, mitä leikattavaa heillä muka on?
Miljardeja jaettiin EU:n jäsenmaille kun Suomi on selvinnyt muita paremmin, korona kosketti ihan jokaista suomalaista, varsinkin hoitohenkilöstöä, mutta hallitus kehui vain itseään.