Marininpelasi?

Anonyymi-ap

Upporikasta,rutiköyhää. Jäi köyhäksi? Persuvihakortti petti?

8

291

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pelaisi venäläistä rulettia ns. rullareukulla. Ei monikaan jäisi hävinnyttä peluria kaipaamaan

      • Anonyymi

        Demupalvojat vollottaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Demupalvojat vollottaa!

        Ootko natopersujen kannattaja, Venäjäkiimavajakki?!


    • Anonyymi

      Kiva kattoo,kun marini istuu rivimiehenä istunnoissa harmaavarpusena. Kuten teki Sipiläkin!

      • Anonyymi

        Harmaavarpunenko Sipilä ? No ei, hänhän varmisti Saarikon takana keskustan alamäen ja älkää luulko näin käyneen vahinkossa ei tarkkaan oli harkittu ja katsokaa neljän vuoden päästä keskusta nousee uudesti syntyneenä, syntinsä unohtaneena taas lentoon, eikä sitä pysäytä mikään, Eteenpäin Eteenpäin!


    • Anonyymi

      Ken köyhä on, no ei ainakaan täällä, mä luulen Sanna Marin laskee rahojaan ja tiedän teillä ei niin paljoa koskaan tule olemaan, kun köyhiä te ootte niin monella tapaa, sairaan köyhiä.

    • Anonyymi

      Marinin hallituksen aikana tuloerot ja leipäjonot kasvoivat, mutta julkisuudessa esitti olevansa huolissaan ettei vähävaraisilta leikata, mitä leikattavaa heillä muka on?
      Miljardeja jaettiin EU:n jäsenmaille kun Suomi on selvinnyt muita paremmin, korona kosketti ihan jokaista suomalaista, varsinkin hoitohenkilöstöä, mutta hallitus kehui vain itseään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      182
      7732
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      141
      5302
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      87
      4145
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      59
      2812
    5. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2449
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      133
      2336
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      575
      2165
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      81
      2142
    9. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      10
      1934
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      72
      1184
    Aihe